Wtorek, 21.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radna do Prezydenta: Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców?

25.05.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radna do Prezydenta: Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców?
Fot. Agnieszka Klatt

Podczas dzisiejszej (25.05.) sesji Rady Miasta radna Jolanta Janowska zwróciła uwagę to, że Prezydent Elbląga Witold Wróblewski negatywnie rozpatruje interpelacje składane przez radnych. - Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców? - pytała.
Przewodniczący RM Antoni Czyżyk stwierdził, że w okresie między sesjami (od 26 kwietnia do 23 maja) radni złożyli w sumie siedem interpelacji i zapytań. Prezydent odpowiedział na dwie z nich. - Pięć jest w toku – stwierdził Antoni Czyżyk.

 

Ostatnio złożyłam cztery interpelacje. Wszystkie zostały rozpatrzone negatywnie. Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców? Na nic nie ma pieniędzy, pozyskiwanie środków też wydaje się żadne

 

– zaznaczyła Jolanta Janowska.Radna podkreśliła, że wszystkie interpelacje dotyczą spraw zgłaszanych przez mieszkańców. - Tak naprawdę odrzucane są wszystkie sprawy, które my, jako radni, chcemy w imieniu mieszkańców przestawić panu prezydentowi, bo nie zawsze (mieszkańcy – przyp. red.) mogą się dostać do pana prezydenta na spotkanie. To co mamy robić, żeby chociaż jedna czy dwie (interpelacje - przyp. red.) były rozpatrzone pozytywnie? - dopytywała Jolanta Janowska.
 

 

W zasadzie każda odpowiedź, pomimo innej treści (interpelacji – przy. Red.), jest zawsze taka sama, że na nic nie ma pieniędzy

 

– dodała radna.Zdaniem radnej „tak jest za każdym razem”. - To wykazuje bezsilność naszą, bo my nie możemy nic zrobić ani załatwić z panem prezydentem, ponieważ na nic nie mamy pieniędzy. To wygląda tak, jakby radni źle pracowali, albo byli bezradni – stwierdziła radna.
 

 

A co my możemy zrobić, żeby uzyskać inną odpowiedź? Jest to denerwujące i mnie to naprawą zaczyna mocno denerwować. Za każdym razem odpowiadam mieszkańcom to samo. Tak nie powinno być

 

– zakończyła Jolanta Janowska.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Radna do Prezydenta: Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców? ( zdjęć 36 )
Dodano: 2023-05-25 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 25.05

  Pamiętajcie Wyborcy, że odpowiedzialność za ten marazm ponosi Platforma Obywatelska jako koalicjant, który mało, że jest bezkrytyczny dla Wielkiego Witolda to jeszcze go wspierają i godzą się na wszystko prawda Michałku? Tak więc tak czy siak nigdy więcej Wróblewski, Nowak, Missan..... Bo tylko Elbląga żal prawda?

 2. 2
  +11
  ~ Punkt dla Pis
  Czwartek, 25.05

  Dzis bardzo merytorycznie wypadli radni Pis! Powiedzieli prawdę o calej tej ankiecie w sposób spokojny i rzeczowy , natomiast buta i arogancja PO niezbyt zdziwiła! Moze nawet troszkę rozbawiła , zwlaszcza reakcja P. Adamowicz ! Chlopcy z Pis otrzymali burę -:)))) bylo dzis duzo prawdy tylko niektórzy chcieliby ciągną 2 sroki za ogon ale niestety nie da się!

 3. 3
  +8
  ~ nie załamuj się
  Czwartek, 25.05

  Przyprowadźcie na sesję jakiegoś nietrzeźwego bezdomnego albo śmietnikowego archeologa też nietrzeźwego solidnie. Ludzie najłatwiej porozumiewają się w swoich językach, slangach, narzeczach. Gdy radna pyta literacko i bez empatii dla "chuchu" spożywczego to niech się nie dziwi że ma odpowiedź "z uwagi na ..., Nie!". Tylko swój zrozumie swojego. Ogłoszenie "Nietrzeźwego bezdomnego na 2 godziny wynajmę za 1dm3". I załatwione. trzeba znać ludzi bezsilna "radno". Pewna Małgorzata ma na wszystko - Piekarczyki, "tężnię", ... . A Marysia to nawet ma szablę w pochwie. U boku. Do dzieła - kobiety siłą są!

 4. 4
  +9
  ~ Spór o ankietę
  Czwartek, 25.05

  Dziś merytorycznie PiS górą! Mimo ze ta opcja nie moja bajka ale z faktami się nie dyskutuje!

 5. 5
  +8
  ~ Xyz
  Czwartek, 25.05

  Na ankietę bzdura którą nic nie wnosi kasa była. Naoine rzeczy też jest

 6. 6
  +4
  ~ EDI
  Piątek, 26.05

  Tak wlasnie w miescie wygladaja nierzady w wykonaniu PO,PSL,SLD. Pamietajcie elblazanie aby w wyborach nie glosowac pod zadnym pozorem na nikogo z tych partii. Bardzo szkodza miastu i nam wszystkim. Mierni bierni harleyowi wierni.

 7. 7
  +1
  ~ Bsp
  Piątek, 26.05

  Oczywiście że jest sens. Im więcej interpelacji od ludzi bez odpowiedzi prezydenta, tym więcej osób zrozumie to co już wielu wie od dawna, że rządzi miastem buc.

 8. 8
  0
  ~ fredi
  Piątek, 26.05

  brońcie nas niebiosa przed rządami pisiorów.Dość tego bagna i marnotrawienia publicznych pieniedzy.Nigdy więcej"geniuszy"typu Czarnek i jemu podobnych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2699658870697