Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Co czeka nas na jutrzejszej sesji RM?

24.05.2023, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co czeka nas na jutrzejszej sesji RM?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Jutro, 25 maja, odbędzie się XXXI sesja Rady Miasta. Nad jakimi projektami uchwał radni będą głosować?


W porządku obrad jutrzejszej sesji jest m.in. raport na temat stanu bezpieczeństwa sanitarnego obszaru nadzorowanego przez Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Elblągu w powiecie elbląskim oraz raport o stanie sanitarnym Elbląga. Oba dotyczą ubiegłego roku.


Przedstawiony zostanie także raport z wykonania w 2022 roku Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii i efektów jego realizacji, a także ocena zasobów pomocy społecznej.


Przed radnymi 6 projektów uchwał. Wśród nich m.in. projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasto Elbląg na lata 2023 – 2034 oraz zmieniający uchwałę w sprawie budżetu miasta Elbląg na rok 2023.


Radni podejmą również decyzję, czy przyjąć projekt uchwały zmieniający orzeczenie organizcyjne w sprawie powołania Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka. Jeden z projektów uchwały zmiania uchwałę w sprawie powołania Rady Społecznej Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.


Ostatni projekt dotyczyć będzie uchylenia uchwały w sprawie określenia zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu Miasta Elbląg za I półrocze, informacji o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz planów finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej i samorządowych instytucji kultury za I półrocze roku budżetowego.

 

 

W dniu 27 kwietnia 2023 r. została ogłoszona w Dzienniku Ustaw ustawa z dnia 26 stycznia 2023r. o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych. Ustawa nowelizuje 16 aktów prawnych, w tym ustawę o finansach publicznych, w której uchyla przepis na podstawie, którego organy wykonawcze jednostek samorządu terytorialnego są obowiązane do sporządzenia i przedstawienia organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego oraz regionalnej izbie obrachunkowej, w terminie do 31 sierpnia każdego roku: 1. informacji o przebiegu wykonania budżetu jednostki samorządu terytorialnego za I półrocze, 2. informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć, 3. informacji o przebiegu wykonania planu finansowego w I półroczu przez samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, państwowe i samorządowe instytucje kultury oraz inne osoby prawne dla których organem założycielskim jest jednostka samorządu terytorialnego

 

- czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

 

 

Sesja rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie transmitowana na stronie esesja.tv

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ niby nie ma a są
  Środa, 24.05

  może dowiemy się jak finansowo doskonale stoi miasto! w końcu wydano kasę na ankietę z nic nieznaczącą 12% frekwencją, okazało się ze były mega podwyżki dla dyrów ! może osoby odpowiedzialne za finanse podzielą się z mieszkańcami skąd na to wszystko????

 2. 2
  +3
  ~ nie słucham, nie czytam
  Czwartek, 25.05

  kogo oni obchodzą, i tak zaklepią nawet nie będąc obecnymi

 3. 3
  +3
  ~ Mamy dość
  Czwartek, 25.05

  Szkoda że nie doszło do referendum w sprawie odwołania prezydenta i całej rady miejskiej. Teraz już wiemy że zmiany są konieczne.

 4. 4
  +3
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 25.05

  Parafrazując tytuł na sesji czeka nas popis w wykonaniu leniwych kocurów z propaganda sukcesu Wielkiego Ptaka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0023319721222