Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radni apelują o aktywne przejście na Łęczyckiej. "Zatrzymujące się autobusy ograniczają widoczność"

28.01.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni apelują o aktywne przejście na Łęczyckiej. "Zatrzymujące się autobusy ograniczają widoczność"
Fot. Paweł Friedrich

Trzech radnych zwróciło uwagę na przejście dla pieszych przy ul. Łęczyckiej.  Chcieliby, by przy przystanku nieopodal jednostki wojskowej powstało aktywne przejście dla pieszych. - Uważamy, że zasadne jest lepsze oznakowanie tego przejście dla pieszych – przyznają.


Temat poruszyli radni Monika Dwojakowska, Marek Osik i Adam Matwiejczuk. - Przejście usytuowane jest między dwoma przestankami. Po zmroku, brak jest oświetlenia, a zatrzymujące się autobusy ograniczają widoczność nadjeżdżającym pojazdom – wyjaśniają.

 

Ulica Łęczycka stała się dość ruchliwą ulicą, szczególnie w godzinach szczytu i wieczorem. Uważamy, że zasadne jest lepsze oznakowanie tego przejście dla pieszych

– podkreślili.Radni zwrócili się z zapytaniem do Prezydenta Elbląga, czy w budżecie na 2023 r. można zaplanować tę inwestycję. - Przedmiotowe przejście dla pieszych przy ul. Łęczyckiej (droga powiatowa) posiada aktualnie pełne i prawidłowe oznakowania: pionowe znakami informacyjnymi typu D-6 z dodatkowym tłem fluorescencyjnym oraz oznakowanie poziome limiany P-10 – wymieniał Witold Wróblewski.

 

Na podstawie posiadanej ewidencji zdarzeń drogowych za lata 2018-2021, w omawianym miejscu tj. na przejściu nie odnotowano żadnych wypadków czy kolizji drogowych, w tym z udziałem pieszych co potwierdza dobry poziom bezpieczeństwa. Niemniej jednak mogę zrozumieć obawy mieszkańców, zwłaszcza z uwagi na zmianę zagospodarowana bezpośredniego otoczenia, co wpływa na wzrost natężenia ruchu drogowego w tym miejscu

– stwierdził Witold Wróblewski.Prezydent dodał, że po przeprowadzonej analizie bezpieczeństwa ruchu w obrębie istniejącego przejścia dla pieszych stwierdza, że podstawowymi elementami, które mogłyby zostać zaplanowane do wykonania są dodatkowe punkty świetlne przy przejściu oraz budowa zatoki autobusowej. Na to środków jednak w tej chwili nie ma.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Lolo
  Sobota, 28.01

  Czy sprawy związane z utrzymaniem bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego lub budowy zatok na przystankach autobusowych mających wpływ na płynność ruchu przerasta możliwości intelektualne pracowników departamentu dróg i wymaga marnowania cennego czasu zapracowanych radnych? Nic potem dziwnego , że na podejmowanie inicjatyw związanych z rozwojem miasta brak im czasu.

 2. 2
  +12
  ~ Prawda
  Sobota, 28.01

  Nie od dziś wiadomo, że Zarząd Dróg to bezwzględnie NAJSŁABSZY departament w UM.

 3. 3
  +1
  ~ zorro
  Sobota, 28.01

  Jaki problem - linia ciągła podwójna i nie wolno wymijać stojącego autobusu.

 4. 4
  +2
  ~ Aras
  Sobota, 28.01

  Wystarczy zbudować wysepkę autobusową po drugiej stronie dodatkowo autobusy nie będą korkować drogi

 5. 5
  +8
  ~ wuj onkel
  Sobota, 28.01

  Prezydent zastosował swoją standardową odpowiedż ,gdy otrzymuje od mieszkańców , czy radnych interpelację ,czy prośbę ,której realizacja wymaga nakładów finansowych . Jako mieszkańcy tej dzielnicy już kilka lat temu postulowaliśmy do radnego o wykonanie zatoki na przystanku .

 6. 6
  +2
  ~ Sama prawda
  Niedziela, 29.01

  Albo przejście aktywne (które tam jest niepotrzebne, prędzej zatoka autobusowa jak pisze urząd) albo opłacenie rachunków za prąd np. w szkołach czy szptalu. Taki ma wybór Prezydent.

 7. 7
  +27
  ~ kkk
  Niedziela, 29.01

  Zamiast przekazać to na Komisji bądź w gabinecie prezydenta, to stawiają jakieś tam rozwiązania w mediach, czy ci państwo z KWWWW już grają na własne "ambicje"? bo co bo się dowiedzieli że już tego komitetu wyborczego nie będzie i chcą się gdzieś załapać? radny "spiker" dostał się do rady jako zamiennik, a pani z SP 21 i pan były / a teraz emeryt / ile to dostali głosów no i czym się ta trójka "wspaniałych radnych" miastu przysłużyła? Bo pieniędzy od elblążan przytulili niemało oj niemało w tej 5 letniej kadencji, czyż nie tak? Wybory w 2024 roku więc teraz tak się nie spinajcie.

 8. 8
  +7
  ~ powrót do normy
  Niedziela, 29.01

  Tak przejście usytuował ktoś niesprawny umysłowo, ale "prezydent" załatwił "radnych" tradycyjnym stwierdzeniem "zuwagi na ..., Nie!". Trzeba było apelować o to w czasie "referendum". Skoro nie przejechano tam pieszego, to jest ok. A może wystarczy przenieść przejście w inne miejsce w pobliżu ale bezpieczne bardziej. tam już stoi mądrze postawiony słup sygnalizatora strażaków i witold też uważa, że jest super. Elbląg "47 mimo tylu lat i zmiany kilku pokoleń. Ważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi niż np. tężnia "pana szuchewycza", ale ten wniosek o przejście jest tylko częściowo "47 w przeciwieństwie do tężni, która ma 100%.

 9. 9
  0
  ~ nord
  Niedziela, 29.01

  inwestycja warta +- 20 tyś. a dyskusja jak przy Dwóch Wieżach Kaczyńskiego . Kto spowodował ,że nasze Miasto jest tak biedne i zadłużone ? Wg. mnie : 1/ prezydent Słonina nietrafioną Modrzewiną za kilkaset milionów 20 lat temu ,co daje obecnie 1 miliard i 2/ rząd PiS zabierając podatek CIT - 100 mln przed kryzysem , co daje teraz min. 150 mln..i rządając jeszcze kilkudziesięciu mln za pogłębienie odcinka rzeki Elbląg należącego do Państwa , nie miasta.

 10. 10
  +7
  ~ Ppp
  Niedziela, 29.01

  Jeżdżę codziennie do pracy o 5 40 tam mikt nie chodzi wracam o 14 tez pusto

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5149610042572