Wtorek, 21.09.2021, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Liderzy Konfederacji w Elblągu. Janusz Korwin-Mikke: Bardzo dobrze, że przekop jest, tylko pamiętajmy o kosztach

16.07.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Liderzy Konfederacji w Elblągu. Janusz Korwin-Mikke: Bardzo dobrze, że przekop jest, tylko pamiętajmy o kosztach
Fot. Adrian Sajko
Podczas zorganizowanej dziś (16.07.) konferencji prasowej politycy Konfederacji przedstawiali swój program dla Polski po lockdownie i komentowali realizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną.
 
W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli m.in. posłowie Artur Dziambor, Michał Urbaniak, Konrad Berkowicz i Dobromir Sośnierz. Nie zabrakło także lidera Konfederacji Janusza Korwin-Mikke.
 
Politycy przyjechali do Elbląga w ramach „wakacyjnych spotkań z Konfederacją”, podczas których przekonują mieszkańców do swojego programu „Polska na nowo”. To odpowiedź Konfederacji na program Prawa i Sprawiedliwości „Polski Ład”.
 
 
To jest nasza odpowiedź na kryzys koronawirusowy. To jest program na tu i teraz, a nie nasz program docelowy. (…) Będziemy unikać powtarzania błędów, które były przez ostatni rok powielane, jak wiara w to, że zamykanie gospodarki chroni nas przed koronawirusem
 
– zaznaczył Dobromir Sośnierz.
 
- Ponad rok lockdownu to czas kryzysu całego życia społeczno-gospodarczego. To czas dewastowania gospodarki, paraliżu ochrony zdrowia, niszczenia edukacji, wprowadzania kolejnych podatków i deptania przez władzę wszelkich norm prawnych – czytamy w programie „Polska na nowo”. - Ten czas narodowej katastrofy wymaga wielkich i odważnych działań, które pomogą odbudować nasze państwo.
 
Wśród propozycji Konfederacji jest m.in. likwidacja 15 podatków, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, tanie paliw, sprawna i dostępna ochrona zdrowia, wprowadzenie bonu zdrowotnego, stabilna produkcja leków w Polsce, efektywna i nowoczesna edukacja.
 
 
Pragniemy powrotu do normalności, do tego, co było w szkole. To jest dla mnie najważniejszy temat. Jestem nauczycielem. Nie wyobrażam sobie, żeby młodzi ludzie spędzili kolejny rok przed komputerem zamiast chodzić do szkoły. Nie wyobrażam sobie kolejnego lockdownu w szkolnictwie. Nie wyobrażam sobie kolejnego kroku w stronę obniżania poziomu egzaminów i dalszego niszczenia stosunków międzyludzkich
 
- zaznaczył Artur Dziambor.
 
Poruszono także temat budowy kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.
 
Bogaci szejkowie arabscy płacą za kilometr przekopu trzysta razy mniej, niż płaci się tutaj, w Elblągu. Rozumiem, że tak teren jest łatwiejszy, bo pustynia, piasek itp., ale mimo wszystko trzysta razy więcej to jest przesada. PiS parło do tej budowy, bo po porostu chciało umieścić swoich ludzi w spółkach (skarbu państwa – przyp.red.), które będą budowały ten przekop. To jest jasna sprawa. Bardzo dobrze, że ten przekop jest tylko pamiętajmy o kosztach
 
- stwierdził Janusz Korwin.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Konfederacja z Korwinem Mikke zawitała do Elbląga ( zdjęć 64 )
Dodano: 2021-07-16 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Elwis
  Piątek, 16.07

  A Pan Mikke skąd taką blądyne wytrzasnął razem przyjechali ? Czy z Elbląga przyszła blądynka blądynka odezwij się

 2. 2
  +15
  ~ Puzon
  Piątek, 16.07

  Napisać BŁAZEN, to jak nic nie napisać

 3. 3
  --19
  ~ Norbert Koliński
  Piątek, 16.07

  Bylem, widziałem i wiwatowałem nad nową strategią dla Polski. Tak to powinno wyglądać, a nie jakieś postępowe lewactwo.

 4. 4
  +7
  ~ JesusAlvaro
  Piątek, 16.07

  Szejkowie może i płacą 300 razy mniej, ale robią u nich robotnicy z Bangladeszu i Nepalu dosłownie za miskę ryżu lub jej równowartość. Wystarczy przyjrzeć się budowie stadionów na MŚ 2022 w Katarze.

 5. 5
  +27
  ~ JAAAAAAAAAAAA
  Piątek, 16.07

  korwin dziadku leśny powiedz szczerze ile zarobiłeś pracując uczciwie swoimi rękoma ? jesteś zwykłym długopisem który doi państwo jak może WON DO AFRYKI DZIADKU

 6. 6
  +5
  ~ mirekjj
  Piątek, 16.07

  KORWIN obmacujesz nastolatkę zboczeńcu FUJJJJJJJ

 7. 7
  +17
  ~ Puzon
  Piątek, 16.07

  Blondi właśnie rozpoczyna karierę polityczną. Ani się nie obejrzycie, a wystartuje w wyborach prezydenckich. Ogórek ? Przypadek ?

 8. 8
  +4
  ~ ZAKANALAK
  Sobota, 17.07

  Przyjechali łamacze Prawa z PIS,Sądy mają w Du-e,Prawa Kobiet mają w Du-e,UNIĘ maja w Du-e,To jest partia.???Bolszewia Narodowa,

 9. 9
  0
  ~ sensowny gaduła
  Sobota, 17.07

  Wróblewski , Wcisła, Antek, Nowak z LSD, Biedroń z żoną, razem nie mieli tylu słuchaczy co ten Mikke Korwin. Fenomen. A kto w Elblągu jest członkiem jego wyznawców? A u Araba płaci się mniej za rowki, bo rodzina królewska, szejka, płaci z własnego skarbca a nie państwowego.

 10. 10
  +6
  ~ widz
  Sobota, 17.07

  niektóre postulaty konfederacji wydają się słuszne inne są nie do przyjęcia.znowu zlepek różnego rodzaju oszołomstwa próbuje z ludzi zrobić idiotów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.