Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun: Polska się zwija, a nie rozwija

22.07.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Poseł Konfederacji Grzegorz Braun: Polska się zwija, a nie rozwija
fot. Adrian Sajko
W piątek, 17 lipca, w Hotelu Elbląg zorganizowano spotkanie otwarte z posłem Grzegorzem Braunem. Prezes partii politycznej Konfederacja Korony Polskiej udzielił wywiadu dla info.elblag.pl.
 
Zorganizowano to spotkanie, aby wzmocnić struktury Konfederacji czy Korony? Jaka jest między nimi różnica?
 
Korona to jest partia polityczna, która wespół z Ruchem Narodowym, Wolnością Korwina współtworzy naszą dużą Konfederację. I dla Konfederacji czas zacząć wzmacniać strukturę Korony. To jest powód mojej obecności w Elblągu, a z czasem we wszystkich 41 okręgach wyborczych. Patria służy do tego, aby przygotowywać akcję wyborczą na wszystkich poziomach. Musimy być do tego gotowi w każdej chwili. Co prawda kalendarz wyborczy najbliższe rozdanie przewiduje za trzy lata, ale nie wiadomo, co się może wydarzyć zwłaszcza jeśli jesienią sytuacja nam się skomplikuje. Pan Minister Szumowski zapowiada wielki powrót wirusa, a jednocześnie wskaźniki ekonomiczne wskazują na nadchodzącą zapaść.
 
Myśli Pan, że tak się stanie?
 
Nikogo nie chciałbym straszyć, ale raczej uwrażliwić, że może nie być lekko.
 
Jakimi ludźmi chcielibyście wzmocnić swoje struktury?
 
Nasz program zawiera się w słowach: wiara, rodzina, własność, bezpieczeństwo, suwerenność państwa, przyszłość narodu. One nie mogą być inaczej zagwarantowane niż przez zapewnienie bezpieczeństwa naszej tradycji. Zaznaczenie słowa "normalna" rodzina zrobiło się ważne, bo jesteśmy obiektem ataku rewolucji dewiantów, promotorów dewiacji i temu trzeba się przeciwstawić. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo własności, bo dziś własność Polaków jest z różnych stron zagrożona. W sposób bezpośredni zagrażają nam bezprawne, bezczelne roszczenia wysuwane wobec państwa Polskiego. Wewnętrznie zagraża nam fiskalizm, ucisk podatkowy. To powoduje, że polska przedsiębiorczość nie rozwija się tak, jak powinna, a Polacy płacą bezlitośnie wciskane z nas podatki. Te jawne i ukryte. A Rządy podnosiły podatki Polakom kilkadziesiąt razy w ciągu kilku ostatnich dekad.
 
Jak nazwałby Pan propozycje Konfederacji?
 
Nasz program wolnościowy i narodowy jest programem cywilizacyjnego wyboru. Cywilizacji łacińskiej, europejskiej opartej na fundamentach, które reprezentuje kościół katolicki. Musimy zachować naszą swoistość i móc marzyć o powrocie do wielkości, bo Polska jeśli wielka nie będzie to nie będzie jej w ogóle.
 
Na sali widać wiele młodych osób...
 
Myślę, że to jest specjalność Konfederacji, Ruchu Narodowego i Wolności Korwina. Chwała Bogu dobrze komunikujemy się z młodym pokoleniem. Nasza domena to media społecznościowe. Teraz rzecz w tym, żeby na to zainteresowanie odpowiedzieć rzetelnie, aby nasza partia miała czytelny program i zachętę do działania.
 
Jest Pan posłem. Jak ocenia Pan obecną sytuację Polski, kierunek w jakich zmierza?
 
Posłaniec złej nowiny sam jest brany za przyczynę nieszczęścia. Moim celem nie jest sianie paniki, ale odpowiedź jest prosta: jesteśmy w stanie już nie nadciągającej katastrofy. To jest katastrofa społeczno-gospodarcza sprowadzona na kraj pod pretekstem walki z mniemaną pandemią, zamrożenie gospodarki, przestrzeni publicznej, zamknięcie szkół, biznesów na tak długo. To nie może ujść na sucho. (...) Na dodatek sytuacja międzynarodowa, kontekst globalny nie nastraja optymistycznie. To, co jest szczególnie smutne i niebezpieczne w naszej sytuacji to to, że Rząd RP wziął na siebie obowiązek realizowania sprzecznej z polskimi interesami agendy. To Rząd upiera się wdrażać pod oszukańczymi hasłami recydywę socjalizmu. Cóż, że nie w wydaniu Moskiejskiem, a Brukselskim, ale co do skutków długofalowych to na jedno wychodzi. Polska się zwija, a nie rozwija.
 
Na koniec nie mogę nie zapytać o Przekop Mierzei. Jak ocenia Pan tę inwestycję?
 
Brawo. Zawsze jestem za tym, aby był jakiś ruch w interesie. Jestem przeciwnikiem stagnacji. Rzecz tylko w tym, jak realizujemy wielkie projekty. Przed 1,5 rokiem, jako kandydat na Prezydenta Gdańska, przedstawiałem plan, który zmierzałby do samofinansowania się tej inwestycji. To jest fundamentalna różnica, ponieważ Rząd wsypuję w tę inwestycję pieniądze polskich podatników nie dając jednocześnie jasnej gwarancji rentowności tego przedsięwzięcia. Jestem cały za i obiema rękami podpisuję się pod fajnymi projektami, ale diabeł tkwi w szczegółach.
 
Dziękuję za rozmowę.
 

 

 

Z posłem Grzegorzem Braunem rozmawiała
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Kiki
  Środa, 22.07

  Mam wrażenie że temu panu i temu co na wielbłądzie obiecywał benzynę po 50 gr za litr.Jest potrzebny dobry, a nawet bardzo dobry specjalista.

 2. 2
  +13
  ~ Anty
  Środa, 22.07

  "Zaznaczenie słowa "normalna" rodzina zrobiło się ważne, bo jesteśmy obiektem ataku rewolucji dewiantów, promotorów dewiacji i temu trzeba się przeciwstawić." - mistrzostwo :) Dobrze, że są w polskiej polityce ludzie, którzy nazywają rzeczy po imieniu!

 3. 3
  +7
  ~ abstrakcja chwytliwa
  Środa, 22.07

  Oto we współczesnych Taplarach pojawił się jakiś miastowy i abstra ***e o kolonizacji Marsa przez idące od wczoraj ślimaki z Ziemi. Gładkie, antyczne słowa kompletnie puste. Brak konkretów i slogany. To znamy od 30 lat "demokracji", a wcześniej było tak samo. kuriozum , to przekop jako fajna zabawka. Niestety , zmiany w mózgach naszego ludu będą się pogłębiać in "-" przy takich przewodnikach stada.

 4. 4
  0
  ~ 997
  Środa, 22.07

  ktoś ich wybrał ....niestety

 5. 5
  --1
  ~ Iwan
  Środa, 22.07

  To samo słyszałem w TV Sputnik.

 6. 6
  +5
  ~ observator1
  Środa, 22.07

  Dlaczego Pani Kamila nie zapytała tego hmm... pana o to dlaczego 23 stycznia 2020 roku on i sześciu innych posłów Konfederacji głosowało w sejmie za zmianą ustawy prawo geologiczne??? głosowanie nr 35 (mówiąc wprost oddanie naszych złóż miedzi!)

 7. 7
  --3
  ~ zaoczny
  Środa, 22.07

  Kazda partia ma ciekawe momenty w programie i takie z ktorymi nie mozna się zgodzić .Wielu z nas nie ma więc tej jednej . W latach 90 tych korwin mial poparcie ok 8 % , potem chyba przestraszyl się odpowiedzialności i odjechał . Konfederacja nie jest to na pewno partia nowoczesna , a szkoda . W powyzszym wywiadzie posel rzuca temat , nie rozwija nie kończy itd. To bylo dobre 20 pare lat temu .Jak pożyjemy to zobaczymy co bedzie przez najbliższe 3 lata . Może być tylko gorzej ,przy takiej wladzy ale przypominam ,że w 1988 roku malo kto wierzył ,że przyjdzie to co w 1989.

 8. 8
  0
  ~ obserwator77
  Środa, 22.07

  następny koleś nie ogarniający sytuacji na świecie,przez co skupia się tylko na sobie,ja...moja partia...i bełkoczący o wielkiej Polsce.Czy Ci ludzie nie rozumieją,że współczesny świat,globalizm,połączone,zależne od siebie gospodarki,wspólny problem globalnego ocieplenia,wyczerpujących się zasobów,przeludnienia,ryzyka pandemii....to problem nas wszystkich.Wszystkich mieszkańców tego globu.A Konfederacja to następna partia chcąca dzielić ...my...oni...i strasząca wrogami.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.