Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Nowe obostrzenia od 27 marca! Premier: To najtrudniejszy okres pandemii

25.03.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe obostrzenia od 27 marca! Premier: To najtrudniejszy okres pandemii

Podczas zorganizowanej dziś (25.03.) konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeniach, które będą obowiazywać w całej Polsce od 27 marca do 9 kwietnia. - To najtrudniejszy okres pandemii, najtrudniejszy okres od 13 miesięcy - zaznaczył Premier.
 

- Wszystkie nowe, trudne decyzje, są na ten moment koniecznie, aby za 2-3 tygodnie było widać, że jesteśmy w lepszym trendzie (...) Ograniczenie mobilności, ograniczenie swobód gospodarczych jest konieczne (...) W tej chwili potrzebujemy narodowej solidarności (...) Walczymy o życie obywateli, walczymy o miejsca pracy - stwierdził Mateusz Morawiecki.


- Nie ma już żadnej wątpliwości, że trzecia fala przewyższy drugą falę. (...) Niestety ta ewolucja wirusa (...) powoduje więcej hospitalizacji. W szczytowym momencie drugiej fali obłożenie łóżek w szpitalach był rzędu 23 tys. w tej chwili mamy ich już 27 tys. To jest jeden z powodów, dla których podjęliśmy decyzję o nowych obostrzeniach - mówił Minister Zdrowia Adam Niedzielski.
 

Minister Zdrowia stwierdził, że liczba zakażeń w naszym województwie spada. - Warmińsko-mazurski to jest pierwszy region w Polsce, w którym wprowadzone zostały nowe obostrzenia. Średnia zachorowań spadła tam poniżej 840 z 900.  To nie jest duża zmiana, ale jest tam swego rodzaju przesilenie. (...) Widać, że logika wprowadzenia obostrzeń działa - stwierdził Adam Niedzielski.


Nowe obostrzenia od soboty (27 marca), na dwa tygodnie (do 9 kwietnia):
 

- wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
- centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
- w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
- w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
- zakaz działalności salonów fryzjerskich, urody i kosmetycznych w całej Polsce.
- zamknięte zostaną żłobki i przedszkola (wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych, m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Rodzice nadal będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
- działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego - wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności


Nadal obowiązują dotychczasowe obostrzenia. Swoją działalność nadal zawieszane mają:
 

- hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
- teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
- kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
- baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
- sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
- stoki narciarskie;
- kluby fitness i siłownie;
 

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego mają uczyć się zdalnie.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ FuckPis
  Czwartek, 25.03

  Od roku co dzien kolejny rekord, kolejny najgorszy dzien, fuck you cunts

 2. 2
  +9
  ~ lit
  Czwartek, 25.03

  Raz ten koronawirus już od nas odszedł, by teraz raczył znowu wrócić, to kiedy była prawda a kiedy fałsz panie premierze?

 3. 3
  +2
  ~ FuckPis
  Czwartek, 25.03

  Od roku co dzien kolejny rekord, kolejny najgorszy dzien, fuck you cunts

 4. 4
  +3
  ~ :(
  Czwartek, 25.03

  Oczywiscie granice dla przyjezdzajacych na swieta z calego swiata pozostaja otwarte?Wystarczy oglosic,ze beda musieli miec kwarantanne ktorej po pierwsze nikt nie bedzie respektowal,bo nie po to przyjezdza na swieta zeby siedziec w domu,a po drugie jak bedzie chory to i tak zarazi kogo ma zarazic po drodze.Chory kraj,chory rzad.Na 10 marca wszyscy juz ozdrowieja zeby oplakiwac Smolensk.

 5. 5
  +3
  ~ Sąd najwyższy uznał
  Czwartek, 25.03

  ...że wszystkie dzysksnua rządu, te zakazy, zamykanie gałęzi gospodarki, nakaz noszenia masek ( koliduje to z ustawą antyterrorystyczną, która mówi wyraźnie, że zabrania się zakrywania twarzy), mandaty, represje, restrykcje -SĄ NIELEGALNIE WPROWADZONE. Nie ma stanu wyją toteż te rozporządzenia nie mogą być prawem.

 6. 6
  +6
  ~ Kryspin
  Czwartek, 25.03

  Ograniczenia jestem w stanie zrozumieć koniecznością, ale wycieczki polityczne premiera na konferencji w stosunku do opozycji, kiedy to tylko on i PiS są odpowiedzialni za zaniedbania - to już za wiele. Granice śmieszności i cynizmu przekroczone.

 7. 7
  +5
  ~ Machupichcę
  Czwartek, 25.03

  Jutro to będzie kongo w marketach budowlanych. Zupełnie jak w CH Ogrody dzień przed zamknięciem. A i do spożywczaków ludzie się rzucą, bo przecież w perspektywie potencjalne 5-minutowe oczekiwanie na zewnątrz. Wirus już się cieszy.

 8. 8
  +5
  ~ Kajtek
  Czwartek, 25.03

  Na poczatek,to trzeba przebadac rzadzacych,bo chyba covid im mozgi zaatakowal,a oni nieswiadomi trwaja w chorobie.

 9. 9
  +5
  ~ obserwator
  Czwartek, 25.03

  zróbcie jakieś wybory i wirus będzie w odwrocie.acha,boicie się ,że wybory można przegrać?no to musimy się pomęczyć

 10. 10
  +2
  ~ Tadd
  Czwartek, 25.03

  A nie wyśle pan premier samolotów po rodaków do Anglii by mogli na Święta przylecieć ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96937799453735