Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Ul. Janowska przypomina ser szwajcarski. Wymaga gruntownej przebudowy"

25.08.2020, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Ul. Janowska przypomina ser szwajcarski. Wymaga gruntownej przebudowy"
Fot. Adrian Sajko
Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk zwrócił uwagę na stan ul. Janowskiej. - Ta ulica,  w szczególności od ul. Leszno, to absolutne centrum miasta. Ulica, która w swojej końcowej fazie sąsiaduje ze Starym Miastem, wizytówką Elbląga, wydaje się być ulicą zapomnianą - zaznaczył. Czy zostanie ona przebudwana?
 
 
Nawierzchnia ulicy pełna jest dziur, ubytków, kolein. Przypomina ser szwajcarski. Mieszkańcy ul. Janowskiej, ale także Hetmańskiej, Leszno, Szkolnej, Ślusarkiej i Al. Tysiąclecia, alarmują, że poza łataniem największych ubytków nic się w tej okolicy od lat nie dzieje
 
- podkreśla Antoni Czyżyk.
 
Do radnego Koalicji Obywatelskiej w temacie ul. Janowskiej zgłaszają się elblążanie. - Dochodzą do mnie informacje, że mieszkańcy na własną ręke próbowali kontaktować się z Urzędnikami z zapytaniem, dlaczego ulica ta nie może doczekać się przebudowy - stwierdził Antoni Czyżyk.
 
 
Nawierzchnia systematycznie niszczona jest przez pojazdy zaopatrzenia sklepów, restauracji, pralni, ale także przez osoby pracujące w okolicy, które, by uniknąc placenia za Strefę Płatnego Parkowania korzystają z darmowego postoju przy ul. Janowskiej, zajmując w ten sposób miejsce do parkowania dla okolicznych mieszkańców
 
- zauważa Antoni Czyżyk.
 
Czy "łatanie" ubytków będzie się nadal odbywać? - Nie jest to rowiażanie ani trwałe, ani skuteczne - podkreślił Antoni Czyżyk. - Zabieg ten powtarzany od lat powoduje, że stan drogi nie poprawia się. Przeznaczane na ten cel środki są przysłowiowym wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
 
Przewodniczący RM zwrócił się do władz miasta z zapytaniem, co wie Samorząd na temat ruchu jaki panuje w okolicy ul. Janowskiej w skutek omijania SPP przy ul. Hetmańskiej. - Czy Samorząd rozważa uregulowanie tematu parkowania na tej ulicy? - dodał.
 
Czy Samorząd przewiduje przeprowadzić gruntowną przebudowę  ul. Janowskiej? Do tematu powrócimy.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Stan nawierzchni przy ul. Janowskiej ( zdjęć 20 )
Dodano: 2020-08-25 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Upadek
  Wtorek, 25.08

  W Elblągu nic nie robienie,lub latanie. A w olsztynie ulica po ulicy nowe mawierzchnie i chodniki ścieżki rowerowe. Po prostu radnych i prezydentow spakować i wygnac daleko od Elbląga.

 2. 2
  +8
  ~ Degradacja
  Wtorek, 25.08

  Co wy zrobiliscie z porzadnego MIASTA . Zero imprez, Ku woli oka coś robicie . Po prostu dobrze ze na Was nie glosowalismy a ci co głosowali niech popatrzę co zrobili. Kogo wybierali????

 3. 3
  +9
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 25.08

  To jest osiedle najmłodszych lat pana prezydenta Witolda Wróblewskiego. Witek tam nie zagląda. Wyrósł z tego otoczenia, nie lubi swoich korzeni? A może ma jakieś niemiłe wspomnienia z tamtego okresu, może nie był lubiany na podwórku i koledzy mu dokuczali? W każdym razie w swojej kampanii wyborczej przedstawiał się jako dobry gospodarz, wychowanek i następca Henryka Sloniny. Dzisiaj poza szczuplym gronem osób uzależnionych zawodowo od ratusza i gronem klakierow chyba już nikt w Elblągu nie ma wątpliwości że wybór tego pana w 2018 roku na kolejną kadencję był mówiąc oględnie sporym błędem.

 4. 4
  +7
  ~ oj, Antoś!
  Wtorek, 25.08

  Antoś, aleś się wysilił i bredzisz. Sprawdź kiedy Janowska wyglądała jak ulica. nie tylko Janowska. Aleś błysnął ! Nikt by nie wpadł na Janowską. Rób, dbaj o miasto i przestań ryczeć. A zgodę harleyowca masz? Gdyby ten problem zgłosił ktokolwiek inny, to by usłyszał "dziwię się i z uwagi na ... Nie!!!". Czyżby wychylenie Antka świadczyło że harleyowiec idzie na emeryturę a Antek już rozpoczyna kampanię wyborczą? Niedoczekanie ! Pierwszy raz zainteresował się miastem i to od razu Janowską. Kiedy jesteś prawdziwy - teraz, czy gdy popierasz "Nie!" harleyowca?

 5. 5
  --5
  ~ Prosze
  Wtorek, 25.08

  Ja uwazam, ze w Elblagu ostatnio, to tylko latanie. Juz nie tylko weekendy. Dzisiaj tez juz kilka godxin brzeczy. Jezu, czy ktos cos z tym zrobi? Prosze.

 6. 6
  +1
  ~ jęk silniejszy od warkotu
  Wtorek, 25.08

  ~Proszę - po wpisie widać , że jesteś wierzący, bo zwracasz się do "Jezu" . A jeżeli to latający "Jezu" tak warczy? Bo on lata - wierzysz w to. Ale na wszelki wypadek połącz wiarę z nauką i udaj się wreszcie do lekarza, tego bez skierowania i na NFZ.

 7. 7
  +5
  ~ Krzysztof
  Wtorek, 25.08

  zapraszam Pana Czyżyka na ulicę Lidzbarską

 8. 8
  +3
  ~ marek23
  Wtorek, 25.08

  Mieszkańcy wymienionych w artykule ulic wyremontowali bloki w których mieszkają ,a uliczki wokół nich wyglądają jak na załączonych zdjęciach .Włodarze naszego miasta czas na ruch z waszej strony .O szpecących osiedle garażach też należało by pomyśleć i zmusić właścicieli do zadbania o te wątpliwej urody zabytki z poprzedniej epoki .

 9. 9
  +3
  ~ Bredzicie
  Wtorek, 25.08

  Wasz asfalt poszedl na odnowienie dobrej nawierzchni na Moniuszki,a reszta potrzebna jest na naprawe znowu zje....ego mostu dolnego(to juz taka elblaska tradycja z tym slynnym na cala Polske mostem).Powinni zmienic mu nazwe z dolnego na zje...ny.

 10. 10
  +3
  ~ P. Klim na Prezydenta
  Wtorek, 25.08

  Jak ZAUWAŻA Antoni Czyżyk "Nawierzchnia systematycznie niszczona jest przez pojazdy zaopatrzenia sklepów, restauracji, pralni, ale także przez osoby pracujące w okolicy" Rozumiem że jak za parę lat uda się wyremontować tą ulicę to zostanie przez Antoniego Podległego postawiony znak Zakaz Ruchu, aby pojazdy już nie niszczyły? Wjazd tylko dla wybitnych harlejowców? Jak się uda za parę lat wyremontować Światowid to też lepiej niech nie przyłażą bo zniszczą zaraz po paru dniach tym łażeniem tak samo jak most zniszczyli. My się męczymy, otwieramy, a oni jeżdżą, łażą i już po kilku dniach zniszczą. Tyle roboty z tym otwieraniem, sam nie dam rady, muszę ze świerzakiem. A one tylko jeżdżo, łażo i niszczo. Jak tu żyć Najwyższy Harleyu, jak żyć???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.033497095108