Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ulice Szucha, Żyrardowska i Szczecińska doczekają się remontu?

10.11.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ulice Szucha, Żyrardowska i Szczecińska doczekają się remontu?
Fot. Ryszard Biel

W imieniu mieszkańców budynków przy ul. Szucha, Szczecińskiej i Żyrardowskiej radna Jolanta Janowska zwróciła się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z prośbą o wyremontowanie nawierzchni tych ulic. Jak zareagował włodarz naszego miasta?

 

Od lat bezskutecznie zwracam się z prośbą o remont ulic Szucha, Szczecińskiej i dolnego odcinka ul. Żyrardowskiej. Może uda się wykonać prace w ramach „weekendowych napraw nawierzchni dróg”

- pyta Jolanta Janowska.
 

Radna zaznaczyła, że są to bardzo pilne inwestycje. - Mieszkańcy stracili już nadzieję, że doczekają się remontu swoich ulic i z obawą myślą  jesieni, a tym bardziej zimie – dodała.
 

Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak podkreślił, że radna uzyskała już wyjaśnienia w tej kwestii w czerwcu br. - Aktualnie trwają prace nad planem remontów i modernizacji dróg obejmującym okres obowiązującej kadencji – zaznaczył.

Janusz Nowak zapewniał, że radni dowiedzą się, jakie ulice będą mogły zostać wyremontowane, gdy tylko powstamie konkretny plan. - Po zweryfikowaniu założeń wynikających z możliwości finansowania zadań inwestycyjnych i przygotowaniu tego planu zostanie on przedstawiony Radzie Miejskiej - dodał.

 

Zakres ulic do remontów w poszczególnych latach będzie zgodny z przyjętym planem i założeniami ich finansowania, ze środków własnych oraz zewnętrznych

– stwierdził Janusz Nowak.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / Ulice Szucha,Żyrardowska,Szczecińska ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-11-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ To jak to
  Niedziela, 10.11

  Radni mogą wszystko pstryk i ulica wyremontowana. A zwykły mieszkaniec może prosić i nic. Coś nie tak.

 2. 2
  +6
  ~ Jokasta
  Niedziela, 10.11

  Doczekają się remontu, ale po danym referendum odwołującym W.W. i Radę Miejską !!!!!

 3. 3
  +5
  ~ Mayk
  Niedziela, 10.11

  A ul.Suwalska czy freta to dopiero 19 wiek.

 4. 4
  +5
  ~ Mieszkaniec ulicy Szucha
  Niedziela, 10.11

  Kto pisze te artykuły i kto je sprawdza? Ja rozumiem ze poziom analfabetyzmu w Polsce wzrasta wraz z kolejną reforma edukacji, ale elementarną wiedzę to jednak trzeba posiadać, jeśli się chce być redaktorem. Chyba że jest to powielony błąd Pani radnej, co i tak niewiele usprawiedliwia. Chodzi mi mianowicie o to, że jedna z ulic wymieniona w artykule nazywa się Jana Chrystiana Szucha, i o ile mi wiadomo był to mężczyzna , także nie można stosować formy żeńskiej w nazwisku ( Szuchej ) idąc dalej tym tropem zapraszam do zasad pisowni czy to nazwisko powinno być w ogóle odmieniane. Pozdrawiam i życzę więcej uwagi i staranności podczas pisaniu artykułów.

 5. 5
  +6
  ~ tak czy owak, mówi Nowak
  Niedziela, 10.11

  Tak pięknie wygląda centrum cywilizowanego miasta - ani ulicy , ani chodnika. Czerepakowanie "elektoratu" kontynuowane - minął rok kadencji i już przygotowujemy plan. Popatrz chłopie na te fotki skoro tam nie byłeś - tam żyją seniorzy , dzieci, mamy z wózkami. Nie nadajecie się do zarządzania miastem - cały skład. Nie kopnięci w rzyć, cały czas tylko dbacie o siebie. Już przygotowuje plan "my tu , qrwa, siedzimy 5 lat". Okazuje się , że basen i Dolinka to pryszcz wobec miejsc zamieszkanych i zapomnianych przez "wybranych". Normalna RM zobowiązała by kozła do pracy, ale "miasto to oni" - jak wynika z ich koszulek wyborczych. Przekop nic nie zmieni, bo potrzebny jest lifting mózgów.

 6. 6
  +6
  ~ BEZ SCIEM proszę
  Poniedziałek, 11.11

  Trudno jest czytać i mieć szucho w spodniach kiedy mowa o ulicy Szuchej. Ktoś kto to napisał w Info. Elbląg jest miszczem, który na szucho, bez mydła załatwił czytelników. Więc może niech ktoś ten raczy sobie uświadomić że Jan Christian Szuch (albo Schuch) był 18-wiecznym architektem w Warszawie, spolszczonym Niemcem z Drezna a jego nazwisko pojawiło się wskutek osiedlania się w Elblągu ludzi z Warszawy po 1945, którzy nadawali poniemieckim ulicom nowe polskie miana.

 7. 7
  +2
  ~ Zacznijcie
  Poniedziałek, 11.11

  Wszędzie wpisy o referendum a nikt i nic nie zaczyna, nikt podpisów nie zbiera. Nawet grupa ds referendum nie powstała. Wszystko w tym temacie.

 8. 8
  +2
  ~ zgrywus
  Poniedziałek, 11.11

  Wydaje mi się , że to już w ciagu roku trzecia informacja o tej samej sporawi i tej samej radnej;)

 9. 9
  +1
  ~ Elblążanka
  Poniedziałek, 11.11

  Błędy poprawione? Można? Można

 10. 10
  0
  ~ Jez
  Wtorek, 12.11

  Co ze starowiejska tam jest tragedia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.