Czwartek, 6.08.2020, Imieniny: Slawa, Jakub, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kampania wyborcza trwa. Prezydenci Gdańska, Sopotu i Elbląga zachęcali do głosowania na Rafała Trzaskowskiego

02.07.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kampania wyborcza trwa. Prezydenci Gdańska, Sopotu i Elbląga zachęcali do głosowania na Rafała Trzaskowskiego
fot. Majka Brejdak

- Jest robota do zrobienia, po to, abyśmy znowu mogli być wspólnotą. Tak, jak nas, Polki i Polaków, dzisiaj niestety dzieli rządząca ekipa, to jeszcze nigdy w Polsce tak nie było - zapewniała Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska podczas wiecu wyborczego, którzy dziś (4 lipca) odbył się w Elblągu.

 

Z 20-minutowym opóźnieniem, pod Bramą Targową odbyło się dziś spotkanie sympatyków Rafała Trzaskowskiego,  kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP. Wzięli w nim udział m.in. senator Jerzy Wcisła, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, Przewodniczący Rady Miasta w Elblągu Antoni Czyżyk oraz brat zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, poseł Piotr Adamowicz.

 

Przyjechali do Elbląga nasi przyjaciele, żeby przekonywać  nieprzekonanych. Tych, którzy uważają, że za tydzień nie muszą iść na wybory, żeby na te wybory poszli. Tych, co nie daj Boże myślą, że można wybrać innego prezydenta i zostawić to, co jest w Polsce, tą nienormalność

- mówił senator PO Jerzy Wcisła.

 

Słoneczna pogoda przyciągnęła pod Bramę Targową grupę elblążan, którzy z platakami z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego nieszczędzili okrzyków i oklasków okazując wsparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej.

 

Jestem w samorządzie od 1991 roku. Tego, co się dzieje  w tej chwili jeszcze nie widziałem. Różne były rządy, różne były koalicje, ale żeby tak jak w przypadku naszego miasta zabrać każdemu mieszkańcowi po 1000 zł  i teraz dać po 59 zł, i robić z tego wielkie hallo, to tego jeszcze nie było. Ja popieram  i będę głosował na Rafała Trzaskowskiego

- wyznał WItold Wrólewski.

 

Czym Rafał Trzaskowski przekonał Witolda Wróblewskiego? - Jest prezydentem Warszawy i zna bolączki samorządu. Obecny Rząd wraz z panem Prezydentem  niestety nas, jako samorząd, niszczą, zabierają środki finansowe i to powoduje, że każdy samorząd w tej chwili musi się borykać z koniecznością przetrwania - mówił Prezydent Elbląga. - Elblągowi zostało zabrane 100 mln zł. To są dwa wiadukty na Zatorze.

 

Aleksandra Dulkiewicz w swoim wystąpieniu nawiązała do relacji międzyludzkich, jakie obecnie dostrzega w Polsce.

Wiem, że wielu z was tęskni, aby normalnie usiąść, nie tylko przy wigilijnym  stole, ale także tutaj, z rodziną przy kawie. Wielu się to nie udaje. Poziom hejtu, niezrozumienia dla drugiego człowieka jest ogromny. Nigdy tego w Polsce jeszcze nie było

- zaznaczyła.

 

Do głosowania 12 lipca na Rafała Trzaskowskiego apelował także Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. - Samorządy lokalne, najmnijesze gmniny, najmniejsze miasta czy największe, to jest nasza wspólna sprawa. To jest nasza wspólna Polska. My dzisiaj solidaryzujemy się np. z miastami i wsiami podkarpacia, które są zalane - mówił. - Zawsze musimy sobie pomagać. Niestety rządzący budują na konflikcie z Unią Europejską, z uchodźcami, których nie ma, z ludźmi, którzy myślą inaczej. Tego mamy dość.

 

Mamy dość konfliktów, dlatego nie damy my elblążanie, sopocianie, gdańszczanie, sztumianie, malborżanie, których przed chwilą odwiedziliśmy, nie damy tego sobie zrobić, żeby  nas ktoś wyciągnął z Unii Europejskiej. Nie pozwolimy sobie zaprzepaścić tej wielkiej szansy, abyśmy nie byli w silnej Unii Europejskiej, ale żebyśmy byli za nią współodpowiedzialni, a nie tylko traktowali ją jak bankomat

- podkreślał Jacek Karnowski.

 

Uczestnicy spotkania chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia. Na zakończenie politycy z  sympatykami Rafała Trzaskowskiego przeszli uliczkami Starówki rozdając ulotki i zachęcając  do oddania głosu w wyborach na kandydata Koalicji Obywatelskiej.

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Poparcie dla Rafała Trzaskowskiego ( zdjęć 89 )
Dodano: 2020-07-04 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Okuratny żuławiak.
  Sobota, 04.07

  Tragedia gdyby ten Trzaskowski wiedział jaka go z Elbląga miernota popiera to raczej został by w domu,a mnie to utwierdziło że oddaje głos na Dudę.

 2. 2
  +13
  ~ Marcinr
  Sobota, 04.07

  Przyjechali nasi przyjaciele- oddajcie głos na nich i tyle ich zobaczycie, przyjaciele w srake dęci.

 3. 3
  --9
  ~ Wyborca
  Sobota, 04.07

  Okrutny żuławiak śpię.....j barania łąko pisiorska

 4. 4
  --13
  ~ !!!!!
  Sobota, 04.07

  Gonić Pisiorów

 5. 5
  +20
  ~ WiS
  Sobota, 04.07

  A sam kandydat to nie jest zainteresowany wyborcami z Elbląga. Taki premier RP to w imieniu prezydenta odwiedza miasta i miasteczka- dzisiaj był np. w Szczytnie i w Braniewie a do Elbląga to tylko 100 garnitury zaglądają. Co Trzaskowski myśli o przekopie ? Niech przyjedzie boi się ?

 6. 6
  --22
  ~ chester
  Sobota, 04.07

  okuratny żuławiak-gdyby ten Duda wiedział jaka go miernota popiera toby poprosił żeby swoje głosy przekazali na Trzaskowkiego

 7. 7
  --20
  ~ Kryspin
  Sobota, 04.07

  Ile nienawiści i hejtu w tych wpisach zwolenników PiS? Przedstawiacie sie z tej najgorszej właśnie strony i wystawiacie świadectwo kto dzieli naród.

 8. 8
  +13
  ~ Ols
  Sobota, 04.07

  Panie Witoldzie my tez takiej sytuacji w samorządzie nie pamiętamy, co rusz likwidacja,/standaryzacja, standaryzacja/ likwidacja. Jak u Mateusza naszego premiera!

 9. 9
  +25
  ~ m
  Sobota, 04.07

  Akurat zacheta naszego prezydenta mnie odstręcza,niż zachęca, a widok tych elbląskich twarzy po, niestety powoduje pewien odruch fizjologiczny.

 10. 10
  +19
  ~ Pelikan
  Sobota, 04.07

  Coś mało ludzi przyszło, chyba w końcu przejrzeli na oczy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.