Środa, 25.11.2020, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich 12 lipca?

Andrzej Duda - 27%

Rafał Trzaskowski - 69%

Nie wiem - 2%

Nie idę na wybory - 2%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Duda vs.Trzaskowski? Kogo wskażesz w II turze? Głosowanie do 9 lipca do godz.15:00

01.07.2020, 13:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Duda vs.Trzaskowski? Kogo wskażesz w II turze? Głosowanie do 9 lipca do godz.15:00

Na niedzielę, 12 lipca, zaplanowana została II tura wyborów prezydenckich. W walce o najwyższy urząd w Polsce zmierzą się dwaj kandydaci, którzy w ostatnim głosowaniu (28 czerwca) uzyskali największe poparcie Polek i Polaków. Andrzej Duda, który walczy o reelekcję, zdobył 43,50 proc głosów, a na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 30,46 proc. obywateli.


Obaj kandydaci, przed II turą próbują zmobilizować jeszcze bardziej swój elektorat i przyciągnąć tych, którzy w I turze zagłosowali na innych kandydatów. Największym zainteresowanie cieszą się elektoraty Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka, którzy razem zobyli ponad 20 proc. głosów poparcia. Jest zatem o co zabiegać.


Przed pierwszą turą wyborów w ankiecie opublikowanej na łamach naszego dziennika, znacznie większym poparciem cieszył się Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 33 proc. internautów. Andrzej Duda uzyskał w naszej ankiecie poparcie 18 proc. głosujących.

W I turze wyborów (28 czerwca) większym poparciem elblążan cieszył się Rafał Trzaskowski. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej zagłosowało 20 374 elblążan, co dało mu w naszym mieście 37,50 proc. głosów. Obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudę (PiS) dalej na stanowisku głowy państwa widziałoby 36,36 proc. głosujących elblążan (19 753 głosy).


Kto będzie Prezydentem Polski na najbliższe pięć lat? O tym zadecydują obywatele, oddając głos na wybranego kandydata w niedzielę, 12 lipca.
 

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich 12 lipca? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie!  Głosować w niej można do 9 lipca, do godz. 15.00
 

 

kerim

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich 12 lipca?

Andrzej Duda - 27% (głosów: 441)

Rafał Trzaskowski - 69% (głosów: 1137)

Nie wiem - 2% (głosów: 34)

Nie idę na wybory - 2% (głosów: 29)


   Suma głosów: 1641

Oceń tekst:

Ocen: 34

%97.1 %2.9


Komentarze do artykułu (88)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +48
  ~ klik
  Piątek, 03.07

  Mam dość jątrzenia, chcę normalności i nowej Solidarności Polek i Polaków i tym się będę kierował w wyborze w II turze / 12 lipca 2020 r /.

 2. 2
  --15
  ~ Jokasta
  Piątek, 03.07

  Elbląg to miasto z przewagą zacietrzewionych poskomunistów, bez patriotyzmu lokalnego, ale za to z silnie rozwiniętym klientelizmem i pogardą dla inaczej myślących.

 3. 3
  --16
  ~ opus
  Piątek, 03.07

  solidarnosc wyszla juz nam bokiem bo solidaruchy sprzedaly sie komuchom i ulozyly z nimi na dekady. zygac mi sie chce gdy slysze slowo solidarnosc.. ten napis nawet na czerwono byl pisany. Nalezy po prostu zdrajcow i tych co pluja na polske wydalic za granice. ukraina ,bialorus a moze niemcy to powinny byc miejsca w ktore powinni zostac zeslani.

 4. 4
  +44
  ~ Na Rafała
  Piątek, 03.07

  Nigdy na długopis. Ludzie czy wy nie pamiętacie co się działo w ostatnich latach Jak wychodziliśmy tłumnie na ulice dużych miast przeciwko takiemu rządzeniu i zarządzaniu. Idźcie do wyborów i wybierzcie nową twarz

 5. 5
  --12
  ~ uiy
  Piątek, 03.07

  Szkoda ze nie sto procent zagłosuje na Czaskowskiego tygryska . ale durny narod w tym wiesblagu .Sondarze i komuchy góra .

 6. 6
  --26
  ~ wiadome
  Piątek, 03.07

  wygra obecny Prezydent RP. zatkało.

 7. 7
  --27
  ~ duza wieś
  Piątek, 03.07

  w Elblągu wiadomo ,komuna,małorolni i bez mózgowcy.Lecz w Polsce wygra.A.D.

 8. 8
  +4
  ~ prawy
  Piątek, 03.07

  Czy sondaż na i turę się sprawdził ? Szkoda bić pianę .

 9. 9
  --17
  ~ Marek
  Piątek, 03.07

  Ludzie,włącznie samodzielne myślenie,jak .ożna głosować na człowieka,który nie ma żadnego programu, no przepraszam,ma- blokowanie przekopu mierzei wiślanej.Takiego prezydenta Polski chcemy my,elblążanie?Przecież inwestycja ta nie powinna nam być obojętna,to wielka szansa dla Elbląga i okolic,pisanie bzdur o długopisie to fantazja w kosmicznym wydaniu.Andrzej Duda może nie jest tym moim wymarzonym,ale oddanie głosu na fircyka i pieniacza,z ugrupowania grudek eminencji to nie moja bajka.Życzę wszystkim mieszkańcom Elbląga mądrego wyboru,bez niepotrzebnych emocji.

 10. 10
  --21
  ~ Do niczego
  Piątek, 03.07

  Jeden wrzeszczy i popisuju co mu daszadrugi,drugi nie pamięta że był posłem...itd..żaden nie najdaje się na prezydenta...sorry...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96516394615173