Środa, 25.11.2020, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Trwa nasza ankieta wyborcza. Wskaż na kogo zagłosujesz 28 czerwca?

17.06.2020, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa nasza ankieta wyborcza. Wskaż na kogo zagłosujesz 28 czerwca?
W dniu, 3 czerwca, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.
 
Kampania wyborcza będzie mogła rozpocząć się po opublikowaniu w dzienniku ustaw daty wyborów, którą dziś ogłosiła Marszałek Sejmu.
 
Chciałabym, żeby kampania wyborcza była przede wszystkim uczciwa, żeby to była uczciwa rywalizacja, żebyśmy 28 czerwca mogli zagłosować i wybrać prezydenta RP. Być może w pierwszej turze, jeśli nie, to po 2 tygodniach odbędzie się druga tura. Tak, żebyśmy przed 6 sierpnia mieli wybranego i zaprzysiężonego nowego prezydenta RP
 
- mówiła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
 
Według ustawy o wyborach prezydenckich głosowanie odbędzie się w lokalach wyborczych. Będzie można jednak skorzystać z możliwości oddania głosu korespondencyjnie. Taką chęć trzeba zgłosić do Urzędu Gminy do 16 czerwca. Można to zrobić pisemnie, elektronicznie, a nawet ustnie.
 
O fotel Prezydenta RP zawalczy 11 kandydatów. Głos będzie można oddać na: Andrzeja Dudę (Prawo i Sprawiedliwość), Rafała Trzaskowskiego (kandydata Platformy Obywatelskiej), Szymona Hołownię (kandydata bezpartyjnego), Roberta Biedronia (kandydata Lewicy), Władysława Kosiniaka - Kamysza (kandydata PSL), Krzysztofa Bosaka (kandydata Konfederacji), Stanisława Żółtka (kandydata Kongresu Nowej Prawicy), Marka Jakubiaka (kandydata Federacji dla Rzeczpospolitej ), Mirosława Piotrowskiego (kandydata Ruchu Prawdziwa Europa), Pawła Tanajno (kandydata bezpartyjnego) oraz Waldemara Witkowskiego ( SN uwzględnił jego skargę od 13 czerwca uwzględniliśmy kandydata w ankiecie)
 
Na kogo oddasz głos w wyborach prezydenckich? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie! Głosować w niej można do 24 czerwca, do godz. 10.00
 
 
Aby zagłosować w naszej sondzie należy po wyborze kandydata wpisać swój adres e-mail i oddać głos. Głos zostanie zaliczony dopiero po kliknięciu w link aktywacyjny, który zostanie przesłany na podany przez czytelnika adres e-mail.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

   Suma głosów:

Oceń tekst:

Ocen: 16

%81.2 %18.8


Komentarze do artykułu (95)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --22
  ~ Fredek
  Środa, 03.06

  To prawda.

 2. 2
  +29
  ~ Kryspin
  Środa, 03.06

  Marszałek chciałaby, żeby kampania wyborcza była uczciwa. To brzmi hiprkomicznie akurat z ust tej marnej funkcjonaruiszki PiS. Wystarczy wziąć pod uwagę TVP i inne media publiczne. Tam tylko Duda i same pod niego ustawki jak za komuny. Jeżeli mówi się o innych kandydatach, to tylko atakując i oskarżając. Bezwstyd! Ale ludzie to widzą i wyciągają dobre wnioski.

 3. 3
  --46
  ~ Tyki
  Środa, 03.06

  Możecie jęczeć,wyzywać, szydzić a i tak wygra Andrzej DudA i to już w pierwszej turze. Dlaczego? Bo Ci jego konkurenci są najsłabsi od lat

 4. 4
  --16
  ~ Czytelnik
  Środa, 03.06

  Mowie że w TVP czepiają się innych partii zgadzam się z tym ale też nie zapomnijcie z koleji o stacjach prywatnych co też nadają na TVP i tak koło się zamyka tylko stacje szczują jeden na drugiego. I to sie przenosi na ludzi co się na wzajem nienawidzą

 5. 5
  +45
  ~ Kryspin
  Środa, 03.06

  Krótka odp. dla "Czytelnika" - miałbyś rację gdyby TVP było utrzymywane jedynie przez PiS. Niestety jednak - z abonamentu wszystkich oraz z naszych podatków (2 mld) tj. zwolenników tej parti jak i przeciwników. Media publiczne są dla wszystkich Polaków, a nie tylko dla zwolenników jednej partyjki. Powinny być obiektywnym źródłem informacji, a nie obrzydliwą partyjną szczujnią dzielącą naród.

 6. 6
  +22
  ~ Twój email
  Środa, 03.06

  Te wybory na długie lata mogą zdecydować jaka drogą będzie podążał nasz kraj. Pierwsza wersja : Bolszewicka wspólnota życiowych nieudaczników, której prezes, zakała polityczna, forsuje kandydaturę drugiej osoby w państwie, czyli pożytecznego idioty !!! Druga wersja : kandydaci demokratycznej opozycji, gdzie zwycięstwo któregoś z nich pozwoli nam wszystkim zachować właściwy status w rodzinie krajów zjednoczonej Europy. Wybierając pamiętajmy że nie robimy tego tylko dla siebie, ale również dla kolejnych pokoleń !!! Niewłaściwy wybór może spowodować że przez długie lata Polska może być marginalizowana na arenie międzynarodowej, nie tylko politycznie ale również ekonomicznie. GŁĘBOKO SIĘ ZASTANÓW NA KOGO ODDAJESZ SWÓJ GŁOS !!!

 7. 7
  +12
  ~ Artur
  Środa, 03.06

  Mój Kochany Elbląg - od zawsze wśród regionów z najwyższym bezrobociem, teraz dostał wreszcie inwestycję, która daje jakąś szansę, nadzieję na rozwój i zwiększenie znaczenia miasta. Żadna władza nigdy, za wyjątkiem wyborów, nie interesowała się Elblągiem. Od kilku dniu w mediach różnych co chwilę pada nazwa naszego pięknego miasta. To jest pozytywne już teraz dla Elbląga. Dla mnie wybór jest prosty - chcę żeby Elbląg wreszcie stał wyprostowany a nie klęczał z twarzą przy ziemi. Zdrowia.

 8. 8
  --12
  ~ Miki
  Środa, 03.06

  Pamietam Peowcow nic dla Elbląga od Wałęsy tylko kanty.

 9. 9
  --2
  ~ BODZIO
  Czwartek, 04.06

  A na DUDĘ te 20 % to za dużo,Łamacz PRAWA.

 10. 10
  --5
  ~ Ja Ignacy
  Czwartek, 04.06

  Apel do działaczy i hejterów PiS-bolszewii !! ..... Zażywajcie "Stoperan" lub "Laremid" , bo się całkowicie odwodnicie . .. P:amiętajcie też o zmianie bielizny !!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3268558979034