Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Posłanka Monika Falej: Rząd powinien zagwarantować 150 mln zł na pogłębienie toru wodnego w elbląskim porcie

21.01.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Posłanka Monika Falej: Rząd powinien zagwarantować 150 mln zł na pogłębienie toru wodnego w elbląskim porcie
Wczoraj, 20 stycznia, posłanka Monika Falej spotkała się z Burmistrzem Iławy Dawidem Kopaczewskim i Wiceprezydentem Elbląga Januszem Nowakiem. - Jest to moment na składanie propozycji do budżetu państwa – mówiła posłanka. - Zachęcam do tego samorządowców.
 
- Chciałabym złożyć takich propozycji jak najwięcej w porozumieniu z samorządowcami. Zachęcam burmistrzów, wójtów, prezydentów, aby takie uwagi do mnie zgłaszali – apelowała Monika Falej. - Jest to bardzo dobry moment , aby zwrócić uwagę na pewne rzeczy, które możemy jako parlamentarzyści przedkładać Rządowi.
 
Jakie tematy zostały poruszone podczas spotkania posłanki z wiceprezydentem Elbląga? - Przede wszystkim rozmawialiśmy dalej o pogłębianiu toru wodnego w elbląskim porcie. To jest bardzo poważny problem – zaznaczyła Monika Falej.
 
Posłanka uważa, że pieniądze na pogłębienie toru wodnego w elbląskim porcie powinny znaleźć się w budżecie państwa. - Przekop Mierzei to projekt rządowy, więc również 150 mln zł na pogłębienie toru powinno znaleźć dofinansowanie rządowe – podkreśliła.
 
 
To szczególnie poważny problem na samorządu Elbląga, bo jeżeli rzeczywiście nie będzie na to środków, to inwestycja, która w zasadzie już się rozpoczęła, może bardzo mocno wpłynąć na budżet Elbląga. Myślę, że to jest duże ryzyko, jeżeli rzeczywiście będzie to musiał pokryć samorząd elbląski
 
– dodała posłanka.
 
Monika Falej przyznała, że jej zdanie Elbląg nie byłby w stanie pokryć kosztów związanych z pogłębieniem toru.
 
Nie wiem skąd... tak naprawdę sobie tego nie wyobrażam, aby 150 mln zł Elbląg miał na to przeznaczyć. Rząd powinien zagwarantować takie środki
 
– stwierdziła.
 
To nie jedyny temat, który został poruszony podczas wczorajszego spotkania. - Rozmawialiśmy także o kwestiach związanych z drogami i obwodnicą oraz elementami, na które powinny być przekazane centralne środki – przyznała Monika Falej. - I ważna kwestia – kiedy to ma się zadziać.
 
- Umówiliśmy się, że jeszcze we wtorek mogą zostać składane propozycje, jeśli chodzi o potrzeby Elbląga – dodała posłanka. - W ciągu posiedzenia w Sejmie będę starała się, aby zostały one przedłożone.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Ploterek
  Wtorek, 21.01

  No i tak będzie. Powstanie, o ile powstanie, przekop, a toru wodnego nie pogłębią. Będzie przepychanka, że skoro rząd wydał ponad 1 miliard na przekop to chyba Elbląg też może zainwestować i sypnąć 150 mln zł, a skoro nie chce to znaczy, że Prezydent nie dba o interesy Elbląga i o jego rozwój. Taki będzie przekaz na konferencjach zwoływanych przez radnych PiS. Kto chce się ze mną założyć? Stawiam bardzo dobrą 18 letnią whisky jeśli tak nie będzie :)

 2. 2
  +6
  ~ Jnak
  Wtorek, 21.01

  No i wyślą pana wice , który powie że nie ma uprawnień do prowadzenia rozmów.

 3. 3
  +5
  ~ kazik
  Wtorek, 21.01

  już toczy się gra , ale ciepłem , JEDYNA I SŁUSZNA PARTIA , ma pomysły na wszystko tylko za nasze pieniądze.......

 4. 4
  +4
  ~ Kaczan
  Wtorek, 21.01

  Pierwszy raz lewica wypowiada się z jakimś sensem. Jestem w szoku

 5. 5
  +6
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 21.01

  Tak po tej akcji to już nawet łodzie podwodne będą mogły do Elbląga wpłynąć....

 6. 6
  +1
  ~ Stefan Rembelski
  Wtorek, 21.01

  Mocne oświadczenie pani poseł - trochę w stylu " Chodźta chłopy do remizy posłuchajta Barry White-a. Gratulecje dla błysku itelektu

 7. 7
  0
  ~ M.
  Wtorek, 21.01

  Zasadnym byłoby także przywrócenie pomysłu połączenia nową trasą kolejową Elbląg via Ostróda, Ostrołęka, Lublin, miasta Ukrainy, co w kontekście rozbudowy portu w E-gu mogłoby okazać się sensownym rozwiązaniem (nie wiem czy projekt bałtycka Ukraina upadł, ale niezależnie od tego, warto się nad sprawą pochylić). Oczywiście trzeba także walczyć o przywrócenie i modernizację połączenia nadzalewowego.

 8. 8
  +2
  ~ Mayk
  Wtorek, 21.01

  Najpierw kanał a potem reszta pani Biedroniowa.

 9. 9
  +6
  ~ Realista
  Wtorek, 21.01

  Elblaga nie stac na ciagle utrzymywanie toru wodnego, a w zime lamanie lodu, stad port musi byc panstwowy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.