Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Dwa przejścia dla pieszych są zalane wodą i nie można ich normalnie pokonać"

10.12.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Dwa przejścia dla pieszych są zalane wodą i nie można ich normalnie pokonać"
Fot. Ryszard Biel

- Mieszkańcy zwracają uwagę, że w trakcie prac związanych z budową wiaduktu „100-lecia Odzyskania Niepodległości”ul. Lotnicza została rozjechana i na skraju jezdni osiadła, w wyniku czego na jej poboczach po opadach deszczu zbiera się woda – apeluje radny Paweł Kowszyński.
 

Radny zwrócił się do Prezydenta Elbląga z interpelacją w tej sprawie.

 

W uznaniu mieszkańców taki stan rzeczy należy naprawić, zwłaszcza, że nawet kilki dni po opadach deszcze znajdujące się tam dwa przejścia dla pieszych są zalane wodą i nie można ich normalnie pokonać. Obecny stan uniemożliwia korzystanie z tych przejść osobom starszym oraz niepełnosprawnym, a zwłaszcza tym z problemami w poruszaniu się

 

– podkreślił.

W czym tkwi problem? - Stojąca tam nawet do kilku dni po opadach deszczu woda jest przez przejeżdżające samochody rozchlapywana na pieszych i pawilony usługowe zlokalizowane przy ul. Lotniczej – dodał Paweł Kowszyński. - Taki stan utrzymuje się od czasu budowy wiaduktu na Zatorze i do dnia dzisiejszego nie został naprawiony.

Paweł Kowszyński poprosił Witolda Wróblewskiego o zapoznanie się z tym problemem i podjęcie stosownych działań. - Czy przewidziana jest naprawa tego stanu poboczy oraz studzienek deszczowych znajdujących się na ul. Lotniczej? Czy stan ten pozostanie niezmieniony? - pytał radny.
 

Prezydent zaznaczył, że budowa wiaduktu i dróg dojazdowych do wiaduktu nie miała negatywnego wpływu na istniejącą infrastrukturę drogową bezpośrednio sąsiadującą z wykonana inwestycją. - Nie spowodowała osiadania przyległych ulic – stwierdził.

- W ramach  przebudowy układu dróg dojazdowych do wiaduktu, na odcinku il. Lotniczej od ronda na skrzyżowaniu z ul. Skrzydlatą wykonano fragment kanalizacji deszczowej oraz wpusty deszczowe, które odwadniają przybudowany odcinek ul. Lotniczej – podkreślił Witold Wróblewski.
 

Jak wskazał Prezydent Elbląga, sytuacja, która została opisana przez radnego, występuje poza zakresem objęty, inwestycją. - Wynika z braku kanalizacji deszczowej w dalszej części ul. Lotniczej – zaznaczył Witold Wróblewski. - Departament Zarządu Dróg dysponuje dokumentacją przebudowy ul. Lotniczej wraz z budową kanalizacji deszczowej w kierunku Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej oraz dalszym odcinku aż do ul. Akacjowej.

 

Aktualnie nie ma możliwości zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Miasta na realizację tego zadania. W przypadku wystąpienia możliwości pozyskania środków  zewnętrznych i zabezpieczenia wkładu własnego Miasta, podejmę starania w tym kierunku, co pozwoli na poprawę infrastruktury drogowej w tej części ul. Lotniczej, w tym poprzez budowę kanalizacji deszczowej

– zapewnia Witold Wróblewski.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ ...
  Wtorek, 10.12

  Jeśli to jest wielki problem to czym w takim razie jest fakt , że na osiedlu Topolowa brak studzienek deszczowych i cała woda spływa szeroką strugą , po całej szerokości ulicy na torowisko tramwajowe zalewając je i wypłukując , co poza innymi tutaj kwestiami , powoduje ciągłe uszkodzenia linii w tym miejscu , a także dewastację okolicznych budynków (przejazd tramwaju to małe trzęsienie ziemi ) . I co na to EPWiK , Tramwaje Elbląskie i prezydent miasta ?

 2. 2
  +10
  ~ kiki
  Wtorek, 10.12

  No i radny Kowszyński "wyprzedził" w interpelacji "najbardziej zapracowanego" radnego Balbuzę. Czy to już jest gra radnych na wyprzódki?

 3. 3
  +6
  ~ wicia
  Wtorek, 10.12

  Czy można było się spodziewać innej odpowiedzi administratora?

 4. 4
  --4
  ~ chłop na salonach
  Wtorek, 10.12

  Kozioł - nie ma znaczenia czy ulicę rozjechano w czasie budowy czy na "co dzień". tak wygląda większość zapomnianych uliczek w mieście. I zawsze jest odpowiedź kozła "z uwagi na ... - nie" . Ta ulica , ten jej fragment szczególnie, ma twarz kozła. Nawet to co na niej i obok niej leży jest wyjątkowo podobne do odpowiedzi tegoż kozła - breja i niezbadana głębia. A wystarczy łopata i odpływ. Ten Kowszyński , mówili że inteligentny, a pytanie kieruje do kozła jakby nie wiedział co mu odpowie. Realizowany jest program rozwoju miasta , dbałości o warunki życia i bezpieczeństwo mieszkańców, pt. "my tu, qrwa, siedzimy przez 5 lat". Nie przeszkadzać gdy oglądam redakcyjne bombki !!! Przyzwoity podziękował by za sygnał i natychmiast posłał ekipę, bo w zimę będzie tam lodowisko.

 5. 5
  +4
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 10.12

  Sorry może pora się zastanowić...jeśli radny pisze do prezydenta w takich bzdurach to sorry o czym toi ma świadczyć? Czy nie wie, że są odpowiednie departamenty z dyrektorami i sztabem ludzi aby ten problem rozwiązać? A może to jest tylko medialna rozgrywka i budowanie wizerunku? Ludzie opamiętajcie się z redakcja publikująca włącznie!

 6. 6
  +1
  ~ rambo 11
  Wtorek, 10.12

  Problem rozwiązany niech naprawi ten kto rozjezdził-wytwory typu KOPACZ - STOGOWSKI -i inne dziwolągi zarabiają kasę na zleceniach robót a my mamy je sami naprawiać?????????? WSTYD PANIE PREZYDĘCIE.

 7. 7
  +10
  ~ dfsgfdgwr
  Wtorek, 10.12

  Przecież tam stoi woda od kiedy mój mózg sięga pamięcią.

 8. 8
  +4
  ~ Dede
  Wtorek, 10.12

  Jak żyć!! Matko bosko częstochosko, przeca tam sklep po druga strona! Z głodu padniem!

 9. 9
  +1
  ~ Uuu
  Wtorek, 10.12

  Trzeba wiekszy nasyp zrobic na tym przejsciu,a woda na pewno nie bedzie stała.Co za d...il to dopuscil do realizacji,a jeszcze lepszy b..an to odebrał.Jak tacy sami fachowcy buduja to miasto jak nimi zarzadzajacy,to nie ma sie czemu dziwic,ze w kolo pełno cudow techniki i inzynierii.

 10. 10
  +1
  ~ Kln
  Wtorek, 10.12

  Woda,to tam stoi od chwili tej zapory przeciwpowodziowej z przejsciem dla pieszych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.