Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wyborcze podsumowanie Platformy Obywatelskiej

03.06.2019, 16:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyborcze podsumowanie Platformy Obywatelskiej
Fot. Ryszard Biel

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się 26 maja. Przyszedł czas na podsumowania. Jak politycy Platformy Obywatelskiej oceniają wyniki?


Dziś, 3 czerwca, podczas zwołanej konferencji prasowej politycy PO podzielili się swoimi uwagami dotyczącymi wyników wyborów. - Koalicja Europejska wygrała wybory w województwie warmińsko – mazurskim, z czego jesteśmy dumni – mówił poseł PO Jacek Protas.

 

Bardzo nam zależało na tym, by po wygranych jesiennych wyborach do sejmiku województwa również w wyborach europarlamentarnych podtrzymać tę passę i pokazać, że województwo warmińsko-mazurskie mimo, że leży po wschodniej części Wisły, to należy do cywilizacji zachodu, do województw Zachodniej Polski, w których Platforma Obywatelska, Koalicja Europejska wygrywa

– podkreślił Jacek Protas.


Jak politycy oceniają wyniki uzyskane przez Koalicję Europejską? - Uzyskaliśmy w skali województwa 42,15 proc. głosów. PiS 40,7 proc. Ta przewaga ok. 2 punktów została utrzymana z jesieni – mówił Jacek Protas. - Bardzo nas cieszy również to, że wygraliśmy w dwunasty z dwudziestu jeden powiatów. To jest bardzo dobry prognostyk lokalny na wybory jesienne, do których przygotowujemy się bardzo intensywnie.


Jak podkreślił poseł Jacek Protas, w Elblągu Koalicja Obywatelska zdecydowanie zwyciężyła. - W samym mieście Elblągu jest ponad 10 punktów procentowych różnicy. To już pokaźne zwycięstwo – dodał.


Analizy wyborcze jeszcze trwają. Dziś odbędzie się Zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej, podczas którego wyniki mają zostać dokładnie omówione. - W sobotę, na Radzie Krajowej, będziemy podsumowywać te wybory i mówić o przyszłości – stwierdził Jacek Protas. - Platforma Obywatelska jest bardzo przywiązana do projektu jednoczenia opozycji. Będziemy taką samą propozycję stawiać naszym partnerom na jesienne wybory parlamentarne. Przy naszym systemie wyborczym, gdzie partia musi przekroczyć próg 5 proc. poparcia, a koalicja 8 proc., tylko idąc w koalicji możemy te wybory wygrywać.


Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedziała, że w kolejnych wyborach nie przestąpi już do Koalicji Europejskiej.

Ja bym niczego nie przekreślał. Uważam, że jeszcze wszystko przed nami. Chcemy do końca czerwca znać sytuację, by wiedzieć jacy partnerzy będą z nami pracować

– zaznaczył Jacek Protas.


- W Elblągu wygraliśmy 46 do 36 z PiS-em. To dobry znak. To ważne, żeby do kolejnych wybór iść jak najszerzej. Podczas kampanii wyborczej spotykaliśmy się z mieszkańcami w wielu miejscach. Mieszkańcy mają dużo pomysłów na to, jak poprawić swoje życie w mieście, ale nie tylko. Mają też pomysły na rzeczy, które można realizować w skali kraju. Otworzymy letni cykl spotkań z mieszkańcami. Będziemy chcieli spisać wszystkie pomysły mieszkańców i przekazać je panu posłowi. O szczegółach powiemy później – zapowiedział Michał Missan, przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej

 

Mieszkańcy wzięli udział w wyborach i jasno zamanifestowali, że są za kierunkiem proeuropejskim i za Koalicją Europejską. Tak pokazują wyniki głosowania. Spotkania w moim biurze, jak i te na ulicy, dały nam wiele tematów, o których musimy myśleć. Mówili nam o tym mieszkańcy nie tylko Elbląga, ale i regionu. Nadal będziemy z nimi rozmawiać

– stwierdził senator PO Jerzy Wcisła.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 03.06

  Zdjęcie super trzech smutasów i dziesiątki krzeseł w tle .I tak trzymać panowie

 2. 2
  +18
  ~ 123
  Poniedziałek, 03.06

  Ciężko żyć w takim mieście,ale mój Europoseł kolejny raz będzie z PE i chwała Bogu i nie glosowałam na tych POwyżej o nie,nigdy

 3. 3
  +17
  ~ Tak nie
  Poniedziałek, 03.06

  Pa.

 4. 4
  +19
  ~ Podziekuj
  Poniedziałek, 03.06

  Za to ze głosowali elblazanie na P O to powinni w rewanżu pomoc w reaktywacji i remoncie kolei nadzalewowej.

 5. 5
  +18
  pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 03.06

  " Spotkania w moim biurze, jak i te na ulicy ...... " co za skromność Panie Senatorze . Wiem , wiem.. bez Pana to byłaby w Polsce bliżej nie określona polityczna katastrofa , ale Polakom NIE grozi to ?? BO ...mamy Pana i całe elbląskie PO .

 6. 6
  +24
  ~ pytam sie
  Poniedziałek, 03.06

  Nie wiem co o tym myśleć nijakość, ale temu panu po prawej to przybywa, widać dobrze im się powodzi. A My znowu podwyżka za wodę i ścieki, nikt nie porusza tematów jeżeli chodzi o sprawy kieszeni mieszkańców. Oni chcą tylko władzy i żeby na Nich głosować. Elblążanie proszę zastanówmy się, co My z tego Mamy?. NIC , NIC, NIC.

 7. 7
  +23
  ~ feliks zygmuntowicz
  Poniedziałek, 03.06

  "pokazać, że województwo warmińsko-mazurskie mimo, że leży po wschodniej części Wisły, to należy do cywilizacji zachodu", tylko d.il mógł użyć takiego stwierdzenia.Wszędzie będę agitował, głosujcie na wszystkich tylko nie na po.

 8. 8
  +22
  ~ Kulas
  Poniedziałek, 03.06

  Michas normalnie uwierzyl w swoj fenomen, hahaha , w szpitalu sa jednak innego zdania, ten podzial w PO na bardziej lub mniej pazernych władzy was gubi

 9. 9
  +15
  ~ Wyszli z piwnicy?
  Poniedziałek, 03.06

  Missan naprawdę jest przewodniczącym klubu radnych Platformy. To taki klub i tacy radni są w radzie miejskiej? Dzisiaj się dowiedziałem.

 10. 10
  +16
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 03.06

  jeszcze tylko jesienne dopełnienie formalności i wolna droga do frau Merkel

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.