Środa, 8.04.2020, Imieniny: Julia, Dionizy, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Wybory do europarlamentu. Anna Zalewska leci do Brukseli, a Broniarz wcale nie otwiera szampana

27.05.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wybory do europarlamentu. Anna Zalewska leci do Brukseli, a Broniarz wcale nie otwiera szampana

Minister edukacji Anna Zalewska może już pakować walizki - sondaże wskazują, że zdobyła mandat w Europarlamencie. - Nie jestem pewien, czy Anna Zalewska zasługuje na to, by o godzinie 22 w niedzielę o niej w ogóle rozmawiać - mówi w rozmowie z money.pl Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

Lokale wyborcze zamknięto o godz. 21. Zaraz po zamknięciu opublikowano pierwsze sondaże, tzw. exit poll.

Według wyników eurowybory wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 45,56 proc. głosów. Taki wynik oznacza, że partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 26 mandaty w Europarlamencie.

 

Na drugim miejscu jest Koalicja Europejska, która uzyskała 38,30 proc. głosów, co oznacza 21 mandaty.

Jak wynika z pierwszych sondaży: rząd opuści szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Jak wymianę szefa resortu edukacji ocenia Sławomir Broniarz, szef ZNP?

- Anna Zalewska dla edukacji narodowej nie zrobiła nic dobrego, tylko szkodziła. Wyborcy jednak zdecydowali, że powinna pracować w Parlamencie Europejskim i decyzje wyborców trzeba uszanować. Jej oceniać nie będę

- komentuje w rozmowie z money.pl. Jak przyznaje, oglądał studia powyborcze do Parlamentu Europejskiego 2019.

 

- Wymiana na stanowisku ministra edukacji dla nauczycieli i szkolnictwa nic nie zmienia. Prawo i Sprawiedliwości ma tak krótką ławkę, że trudno oczekiwać rewolucji na tym stanowisku. Jednocześnie PiS ma zupełnie inne spojrzenie na edukację i szkołę w XXI wieku niż nauczyciele. Nie ma zatem znaczenia nazwisko ministra, a jego poglądy. A te na pewno będą takie same

- komentuje w rozmowie.

 

Jak wskazuje w rozmowie z money.pl, wśród nauczycieli płaczu po Annie Zalewskiej nie będzie. Nikt jednak nie będzie świętował. - Obawiam się, że szkolnictwo czekają kolejne zawirowania i kolejne rewolucje. Do tej pory wszystkie pomysły PiS okazywały się niewypałami. Boję się, że cały czas stoimy w tym samym punkcie.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ mius
  Poniedziałek, 27.05

  Pan Broniarz wystawił nauczycieli do wiatru. Termin strajku był od samego początku nie do przyjęcia dla społeczeństwa. Potrącenie z wypłaty za czas strajku przelało tylko czarę goryczy. Bez odpowiedzi pozostaje zadane przez Kukiza pytanie: czy pan Broniarz otrzymał całą wypłatę czy też ma potrącenia w ramach solidarności ze środowiskiem nauczycielskim ?

 2. 2
  --6
  ~ Rada
  Poniedziałek, 27.05

  W kamasze wszystkich co strajkowali, nauczą się pokory.

 3. 3
  --2
  ~ nauczyciel
  Poniedziałek, 27.05

  pan Broniarz powinien oddać swoje wynagrodzenie tym młodyn nauczycielom, których nabił w butelkę ...maj bez kasy, maj bez twarzy, utrata bezpieczeństwa...czy pomyślał ten obrońca nauczycieli co się stanie z tymi 30 latkami którzy w tym miesiącu nie zapłącą raty kredytu, którzy nie będą mogli pracować w przyszłym roku bo im nikt nie zaufa? A pomyślał jak odbudować zaufanie do nauczycieli? przyre...zwiazki nei od tego sa by robic kampanie wyborczą nie od tego, tak myślę.

 4. 4
  --2
  ~ kaz
  Poniedziałek, 27.05

  Witam. A znacie towarzyszu Broniarz słowo JEŁOP

 5. 5
  +1
  pampi - ZAWADA
  Wtorek, 28.05

  Prawda jest taka , że protest nauczycieli rozsierdził społeczeństwo i dał dodatkowe poparcie Pis , najbardziej na wsi . Niestety , żadna władza w Polsce po 89 a może i jeszcze dalej nie traktowała poważnie tego środowiska . Inną rzeczą jest , że środowisko to ma problem ze skonsolidowaniem się .

 6. 6
  --1
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 28.05

  Tow . Broniarz był sterowany przez SCHEDĘ zabranych niedobitków komunistycznych i tak wygrał jak oni do parlamentu europejskiego,

 7. 7
  0
  ~ jan-49
  Wtorek, 28.05

  zle pan rachowal panie broniarz niedosyc ze nauczyciele przegrali to jeszcze pani minister awansowala ale ma z pana ubaw masz pan resztki honoru? tylko dymisja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.