Niedziela, 25.08.2019, Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radny chce, by urzędnicy oszczędzali energię cieplną

12.02.2019, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny chce, by urzędnicy oszczędzali energię cieplną
Fot. Archiwum redakcji

Do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego wpłynął wniosek radnego Roberta Turleja (Koalicja Obywatelska) dotyczący wszczęcia procedury zobowiązującej pracowników Urzędu Miejskiego i pracowników podległych jednostek podległych do oszczędzania energii cieplnej.

 

 Chodzi o uczulenie pracowników o konieczności regulacji kaloryferów podczas wietrzenia pomieszczeń. Docierają do mnie głosy o braku działań w tym kierunku przez pracowników miejskich. Szczególnie proponuję, aby oszczędzać energię cieplną na korytarzach jeśli są tam zlokalizowane grzejniki, podczas wietrzenia oraz w dni wolne od pracy

– zaznaczył Robert Turlej.


Jak na ten pomysł zareagował włodarz naszego miasta? - W kwestii oszczędnego gospodarowania energią cieplną w budynkach Urzędu Miejskiego w Elblągu, temat ten jest od lat wdrażany – odpowiedział Witold Wróblewski.

Prezydenta tłumaczył, w jaki sposób rozwiązywany jest problem poruszony przez radnego. - Budynki Ratusza Staromiejskiego oraz Centrum Zarządzania Siecią Miejską wyposażone są w BMS – systemy zarządzania systemami automatycznego sterowania w budynku mającego na celu integrowanie instalacji występujących w obiekcie – wyjaśnia Witold Wróblewski. - System BMS umożliwia regulowanie na bieżąco parametrów zużywanych mediów.

 

Pomieszczenia budynku głównego Urzędu Miejskiej w Elblągu, tam gdzie jest to możliwe, zostały wyposażone w głowice termostatyczne w celu bieżącej regulacji temperatury. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom ograniczono zużycie energii cieplnej optymalizując ponoszone wydatki

 

– podkreślił Witold Wróblewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ kopia
  Wtorek, 12.02

  Panie radny jeżeli taką złożył pan interpelację to powiem tylko tyle wreszcie. Oszczedza cały świat a w Elblągu na bogato. Szkoda tylko ze temat to tylko liżnięcie zagadnienia gospodarowania energią. Może warto abyśmy na ten temat porozmawiali bo chodzi tu o duże pieniądze. Tylko pytanie czy to lans, czy chęć działań? Może kiedyś będzie dane nam o tym porozmawiać? A warto A może coś o OZE? .

 2. 2
  +17
  ~ bystrzak
  Wtorek, 12.02

  kto na niego glosowal? ja sie pytam

 3. 3
  +22
  ~ Czytelnik
  Wtorek, 12.02

  Panie Radny, myśl Pan. Zajmij się człowieku pożytecznymi działaniami dla miasta. Od gospodarki w urzędzie mają pracownika.

 4. 4
  +16
  ~ Urzedas
  Wtorek, 12.02

  Super Myślę ze nalezy wrocic do liczydeł i siedzieć po ciemku, panie nie kompromituj się juz siebie i sprzedajnej PO

 5. 5
  --4
  ~ O jo joj
  Wtorek, 12.02

  W um oswietl9ne pomieszczenia że oczy bolą od tylu lamp zapalonych nawet gdy jest wodno. Ogrzewanie chodzi na cały ful aż duszno. Żarty i tyle. I tak jest w każdym urzędzie w Elblągu. Ciekawe czy grzeją w pustych budynkach np po PKO i innych.

 6. 6
  --3
  ~ jasne
  Wtorek, 12.02

  Turlej ma rację ale to problem znacznie szerszy. Przegrzewanie urzędy to forma dotowania epec. dzięki temu mogą się fajniej bawić.

 7. 7
  +3
  ~ Rodzic SP 16 ul. Sadowa
  Wtorek, 12.02

  Priblem dotyczy także szkół. W SP 16 przy ul. Sądowej regulacji temperatury w klasach dokonuje się otwieraniem okien!!! Stare grzejniki bez nowoczesnych zaworów. Kaloryferów nie można zamknąć. W kasach panuje dokuczliwe gorąco, można dostać "fioła", żeby się ochłodzić otwierane są okna. Paranoja! Odpowiedzialni mają się dobrze!

 8. 8
  +15
  ~ brawo elektorat
  Wtorek, 12.02

  Warto było wybrać radnego. Kiedyś takie sprawy regulował woźny magistratu. Za minimum 100000 zł za 5 lat trzeba coś dla mieszkańców zrobić. I oto jest. A głosowanie zgodnie z życzeniem zarządcy.

 9. 9
  +15
  ~ Tylko radny
  Wtorek, 12.02

  Radny jest taki mądry

 10. 10
  --5
  ~ klik
  Wtorek, 12.02

  Robercie Turlej brawo za poruszenie tego tematu, ale to tylko kropla nawet nie jesteś swiadomy rozpusty i bal

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.