Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Czy warto organizować dyżury? U radnego Marka Osika były dwie osoby

11.02.2019, 17:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Czy warto organizować dyżury? U radnego Marka Osika były dwie osoby
Fot. Archiwum redakcji

Na pierwszy dyżur Marka Osika przyszło dwóch elblążan. Mimo to radny KWW Witolda Wróblewskiego uważa, że dyżury należy organizować. - Nawet jeśli przyjdzie jedna osoba, to dla niej warto – mówił.


W ubiegłym tygodniu odbył się kolejny dyżur radnego, pierwszy Marka Osika. W Urzędzie Miasta radny czekał na elblążan między 15.00 a 16.30. Z możliwości osobistego spotkania się z Markiem Osikiem skorzystały dwie osoby.

 

Jeden z mieszkańców przekazał swoje uwagi względem przejścia na al. Grunwaldzkiej. Jako wieloletni instruktor nauki jazdy i według mojej oceny właściciel jednej ze szkół jazdy w naszym mieście, miał swoje spostrzeżenia. Uważał on, że najlepszym rozwiązaniem byłaby sygnalizacja świetlne. Jego zdaniem to rozwiązałoby problem

 

- mówi radny KWW Witolda Wróblewskiego.


Podczas dyżuru Marka Osika odwiedził także były radny Prawa i Sprawiedliwości Jan Redzimski. - On był członkiem Stowarzyszenia Gmin Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego. Przekazał swoje uwagi i pomysły. Prosił, aby jego praca była dalej kontynuowana. Mówił też o Stowarzyszeniu Gmin Zalewu Wiślanego, do którego należę. Tu również dzielił się swoimi spostrzeżeniami. Był otwarty i deklarował współpracę w tym zakresie – opowiadał Marek Osik.


Przypomnijmy, że na dyżur Marka Burkhardta (KWW Witolda Wróblewskiego) przyszedł jeden mieszkaniec, Krzysztofa Konerta (KWW Witolda Wróblewskiego) i Cezarego Balbuzy (Koalicja Obywatelska) – dwóch, a na dyżur Michała Missana (Koalicja Obywatelska) – nikt. Biorąc pod uwagę tak nikłe zainteresowanie. czy warto organizować dyżury?

 

Wydaję mi się, że tak. My musimy być dostępni dla mieszkańców. Nawet jeśli tylko jedna osoba zdecyduje się przyjść to dla niej możliwość załatwienia sprawy wiele znaczy. To tak, jak z dyżurami kierowników różnych jednostek organizacyjnych, np. Komendanta czy Prezydenta, którzy również są zobowiązani przyjmować interesantów w sprawach skarg i wniosków zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego

– podkreślił Marek Osik.


Radnego nie zniechęca, że na dyżury potrafi nikt nie przyjść. - I tak się może zdarzyć, ale nie możemy zrezygnować z organizowania dyżurów – zapewniał Marek Osik. - Kontakt jest oczywiście także poprzez telefon, e-mail'a czy portale społecznościowe. Ale czasami jest potrzebna rozmowa twarzą w twarz, gdzie można usiąść na spokojnie i przy kawie opowiedzieć o problemie.


Czy powodem tak małego zainteresowania mieszkańców dyżurami radnych nie są godziny, w których są one organizowane? - Myślę, że to są dobre godziny. Dobrze wiemy, że jeśli ktoś chce jakąś sprawę załatwić to wygospodaruje sobie godzinę. Tak przyjmowani są interesanci w sprawach skarg i wniosków we wszystkich Urzędach. Poza tym zawsze można umówić się z radnych za pośrednictwem Biura Rady Miejskiej na późniejszą godzinę. Nie widzę problemu, by z mieszkańcem umówić się np. na godz. 17.00 – dodał Marek Osik.


Kolejny dyżur Marka Osika odbędzie się w czwartek (14 lutego) między 14.30 a 16.00.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Kryśka 123 .
  Poniedziałek, 11.02

  Jaki KOMITET takie zainteresowanie . Proste .

 2. 2
  +11
  ~ Smiechu warte
  Poniedziałek, 11.02

  Jak jawnie i w imie prawa nabili wyborcow w butelkę to dzis wyborcy pokazują ze mają ich pomoc w głębokim poważaniu! Co za brak zasad moralnych i ze zwyczajnie im nie wstyd

 3. 3
  +10
  ~ Po co?
  Poniedziałek, 11.02

  Słupy, słupki, słupeczki.

 4. 4
  +6
  ~ po to
  Poniedziałek, 11.02

  Piesek, pieseczek, psiaczek szczeka:)

 5. 5
  --7
  ~ Tomasz W
  Poniedziałek, 11.02

  A była gdzieś informacja?? Jak bym wiedział z chęcią bym się wybrał do tego Pana.

 6. 6
  +12
  ~ Po co?
  Poniedziałek, 11.02

  Wstyd, Wstydzik , Wstydos , grunt ze dietka płynie, sama duma z funkcji

 7. 7
  --6
  ~ m.j
  Poniedziałek, 11.02

  Spokojnie. Jest to na pewno nowość dla mieszkańców i może lekkie niedowierzanie dla częśći, że można przyjść i porozmawiać.... Sam pomysł bardzo fajny. Trzeba go lepiej rozreklamować i czekać. Taki dialog z mieszkańcami bez podań i zbędnej biurokracji może pomóc w załatwieniu wielu spraw ważnych dla nas... być może nie dostrzeganym od drugiej strony :-)

 8. 8
  +10
  ~ Drineczek
  Poniedziałek, 11.02

  Jedynie. Co warto to upic się warto patrząc na nich przez 5 lat

 9. 9
  +16
  ~ Smieszek
  Wtorek, 12.02

  Powinna powstać nowa formacja , partia słupów i bedzie idealnie ! A tak nie zawracajcie tylka dyzura mi bo nikt gadac z wami nie chce! Wystarczy ze na sesji zajmujecie sie bzdurami !

 10. 10
  +13
  ~ uj z wami
  Wtorek, 12.02

  a o czym tu z nimi rozmawiać? widzą co się dzieje w miejskich spółkach i nic nie robią dranie. Bo dyretorami sa koledzy!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.