Sobota, 15.12.2018, Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Poseł PO Borys Budka: Platformie Obywatelskiej zabrakło pokory

13.03.2018, 22:50:35 Rozmiar tekstu: A A A
Poseł PO Borys Budka: Platformie Obywatelskiej zabrakło pokory
Fot. Ryszard Biel
Choć oficjalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła to powoli zwiększa się aktywność polityków. Dziś, 13 marca, do Elbląga zawitała grupa parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, którzy chcieli opowiedzieć o swoich planach na Polskę i odpowiedzieć na pytania mieszkańców naszego miasta.
 
Do spotkania doszło w sali Atrium Hotelu Arbiter. Wszystkie miejsca były pozajmowane. Na "scenie", gotowi na zmierzenie się z pytaniami, byli: Borys Budka, Joanna Augustynowska, Ryszard Wilczyński i Marek Hok. Spotkanie prowadził Michał Missan, przewodniczący Klubu Radnych PO.
 
Część elblążan nie kryła rozczarowania Platformą Obywatelską.
 
Jakim cudem przegraliście wybory? Nie jestem zbytnim sympatykiem PO, ale przychylam się do tego, że powinniście prowadzić w tym rankingu. Nie wiem tylko, kto tu się pogubił  - wy czy wasz przywódca Schetyna
 
– mówił elblążanin.
 
Podczas spotkania pojawiły się głosy, aby w Platformie pojawiło się więcej młodych ludzi. - Przywództwo oddajcie w młode ręce – zaznaczył uczestnik spotkania. - Gdzie są energiczne dziewczyny? Weźcie zwalczcie tą dumę i więcej władzy odnajdzie dziewczynom.
 
Borys Budka usiłował wyjść ze stawianych Platformie zarzutów obronną ręką.
 
Te spotkania zawsze tak wyglądają. Najpierw obrywamy. Jest wiele błędów, które popełniliśmy. Począwszy od kampanii prezydenckiej, gdzie zamiast fachowców zabrali się za nią przyjaciele prezydenta Komorowskiego (…), a rozpoczął wszystko Michnik słynnym stwierdzeniem, że prezydent Komorowski musiałby po pijaku na pasach przejechać zakonnice, żeby przegrać te wybory. Niestety w polityce nie można być pewnym. Przede wszystkim trzeba mieć pokorę. Nam, Platformie Obywatelskiej, tej pokory zabrakło
 
– przyznał poseł PO.
 
Parlamentarzyści chcieli przekonać zebranych, że Platforma uczy się na błędach. - Gdy ruszyliśmy w Polske po przegranych wyborach to jednym z pierwszych „ataków” było to, dlaczego teraz? Teraz się obudziliście? Co robiliście przez cztery lata? No właśnie uczymy się na błędach – stwierdził Borys Budka.
 
Poseł PO starał się zapewnić, że parlamentarzyści przyjechali do Elbląga z chęci wyjścia do ludzi, nie ze względu na zbliżające się wybory.
 
Przegraliśmy przez wiele poszczególnych elementów. Wiemy o tym doskonale, dlatego tutaj dzisiaj jesteśmy. To nie jest pierwsze spotkanie. Zauważcie, że nie ma kampanii wyborczej. Myśmy ruszyli w Polskę właśnie wtedy, kiedy Schetyna został szefem. On zagonił nas do roboty
 
– dodał Borys Budka.
 
Podczas wystąpień polityków PO nie zabrakło wytykania PiS-owi złego rządzenia Polską. Wspomnieli także m.in.  o programie stworzonym specjalnie dla seniorów, który szczegółowo zostanie omówiony podczas kampanii.
 
Czas pokaże, czy słowa polityków PO przekonały niezdecydowanych i uspokoiły sympatyków tej partii.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 24

%75.0 %25.0


Galeria / Spotkanie z parlamentarzystami PO ( zdjęć 40 )
Dodano: 2018-03-13 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 13.03

  Dajcie spokój. Wystarczy. Za dużo. Papa.

 2. 2
  +25
  ~ Opus
  Wtorek, 13.03

  Wam do tej pory brakuje pokory. Od władzy glupiejecie. Słoma wam z butów wystaje. Mam nadzieję podczas drugiej kadencji PIS Jarosław się za was weźmie. Dostaniecie pasiaki szpadle w dłoń i do kopania mierzeji. Skończy się życie na koszt podatnika. Polska wreszcie wstaje z kolan. Wy klekaliscie przed zydkami. Chcieliście tu wpuszczać muzułmańskich terrorystów. Won z tą antypolska zdradziecka partią

 3. 3
  --21
  ~ Mara
  Wtorek, 13.03

  Mimo ze PO dalo dup...y to pis to uwstecznienie , sianie nienawiści i dno ludzkiego postępowania, a jarek to juz starszy pan ktoremu demencja odbiera myslenie

 4. 4
  +11
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Środa, 14.03

  Doszło do takiej sytuacji, że nie ma na kogo głosować. Wszystkie partie umoczone, każda pokazała że motorem działania działaczy jest pazernosc, której służą też obłuda, hipokryzja i kłamstwa. Najmniej skompromitowa ny jest Kukiz 15 ale to też żadna propozycja dla tego nieszczęsnego kraju.

 5. 5
  --5
  ~ Pudlo
  Środa, 14.03

  Jasne kukiz z alkoholikiem na czele , nigdy ,

 6. 6
  --21
  ~ Polak
  Środa, 14.03

  Wole lemingowe PO z ciepla woda niz PiSowskie wiesniactwo uwsteczniajace ten kraj tylko do smolenska,wykletych,zydostwa,komunistow i zlodziei gdzi w szeregach tej partii szerzy sie wlasnie wszelkiej masci taki sort...obrzydliwosc.

 7. 7
  +13
  ~ Smutek bierze
  Środa, 14.03

  Szukałam , szukałam , i jest na 30. Zaplecze kandydata, skromny, wspaniały specjalista od kaloryferów. Tak to on, z pewnością jedynka na liście. Kandydat mając kogoś takiego musi wygrać. Ostatnie miejsce.

 8. 8
  --6
  ~ Wyborca
  Środa, 14.03

  Czas rozpocząc powrót do normalnosći,państwa prawa i szacunku dla obywateli bez dzielenia na sorty ,grzebania w życiorysach i historii.Warunkiem tego w całym kraju, a tym samym w Elblągu jest podziękowanie podłej zmianie i rozliczenie za łamanie konstytucji oraz praw obywatelskich oraz SKOK na państwowe posady i tak przez nich pożądane pieniążki.

 9. 9
  +25
  ~ Stefan Rembelski
  Środa, 14.03

  I dalej wam pokory brakuje ! ! ! To nie jest kwestia rozmowy błędach ale wiarygodności w sprawach gigantycznych afer które dalej tuszujecie. Obiecywaliście nie podnosić wieku emerytalnego a podnieśliście, obniżenie podatków a podnieśliście, likwidację senatu a pozostawiliście itd. itp. Po 1 nie kłamać, po 2 nie oszukiwać, po 3 dotrzymywać słowa. Czy po tym co stało się u Sowy możecie obiecywać uczciwość występując w starym składzie osobowym? Już na wstępie pachnie to oszustwem. Na dodatek występujecie przeciw Polsce w sytuacji kiedy Berlin tego od was już nie oczekuje - to gorzej niż targowica. Pierwszym krokiem do przebaczenia i odbudowy relacji jest przyznanie się do winy i wyrażenie skruchy. Buta was tylko pogrąża - boleśnie się o tym przekonacie po jesiennych wyborach samorządowych.

 10. 10
  +23
  ~ zxc
  Środa, 14.03

  Posły nieroby, spadajcie, aaa i zabierzcie ze sobą nieroba Wcisłę i Gelertową, poszli WON

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.