Sobota, 22.09.2018, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Poseł PO Borys Budka: Platformie Obywatelskiej zabrakło pokory

13.03.2018, 22:50:35 Rozmiar tekstu: A A A
Poseł PO Borys Budka: Platformie Obywatelskiej zabrakło pokory
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA
Choć oficjalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła to powoli zwiększa się aktywność polityków. Dziś, 13 marca, do Elbląga zawitała grupa parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, którzy chcieli opowiedzieć o swoich planach na Polskę i odpowiedzieć na pytania mieszkańców naszego miasta.
 
Do spotkania doszło w sali Atrium Hotelu Arbiter. Wszystkie miejsca były pozajmowane. Na "scenie", gotowi na zmierzenie się z pytaniami, byli: Borys Budka, Joanna Augustynowska, Ryszard Wilczyński i Marek Hok. Spotkanie prowadził Michał Missan, przewodniczący Klubu Radnych PO.
 
Część elblążan nie kryła rozczarowania Platformą Obywatelską.
 
Jakim cudem przegraliście wybory? Nie jestem zbytnim sympatykiem PO, ale przychylam się do tego, że powinniście prowadzić w tym rankingu. Nie wiem tylko, kto tu się pogubił  - wy czy wasz przywódca Schetyna
 
– mówił elblążanin.
 
Podczas spotkania pojawiły się głosy, aby w Platformie pojawiło się więcej młodych ludzi. - Przywództwo oddajcie w młode ręce – zaznaczył uczestnik spotkania. - Gdzie są energiczne dziewczyny? Weźcie zwalczcie tą dumę i więcej władzy odnajdzie dziewczynom.
 
Borys Budka usiłował wyjść ze stawianych Platformie zarzutów obronną ręką.
 
Te spotkania zawsze tak wyglądają. Najpierw obrywamy. Jest wiele błędów, które popełniliśmy. Począwszy od kampanii prezydenckiej, gdzie zamiast fachowców zabrali się za nią przyjaciele prezydenta Komorowskiego (…), a rozpoczął wszystko Michnik słynnym stwierdzeniem, że prezydent Komorowski musiałby po pijaku na pasach przejechać zakonnice, żeby przegrać te wybory. Niestety w polityce nie można być pewnym. Przede wszystkim trzeba mieć pokorę. Nam, Platformie Obywatelskiej, tej pokory zabrakło
 
– przyznał poseł PO.
 
Parlamentarzyści chcieli przekonać zebranych, że Platforma uczy się na błędach. - Gdy ruszyliśmy w Polske po przegranych wyborach to jednym z pierwszych „ataków” było to, dlaczego teraz? Teraz się obudziliście? Co robiliście przez cztery lata? No właśnie uczymy się na błędach – stwierdził Borys Budka.
 
Poseł PO starał się zapewnić, że parlamentarzyści przyjechali do Elbląga z chęci wyjścia do ludzi, nie ze względu na zbliżające się wybory.
 
Przegraliśmy przez wiele poszczególnych elementów. Wiemy o tym doskonale, dlatego tutaj dzisiaj jesteśmy. To nie jest pierwsze spotkanie. Zauważcie, że nie ma kampanii wyborczej. Myśmy ruszyli w Polskę właśnie wtedy, kiedy Schetyna został szefem. On zagonił nas do roboty
 
– dodał Borys Budka.
 
Podczas wystąpień polityków PO nie zabrakło wytykania PiS-owi złego rządzenia Polską. Wspomnieli także m.in.  o programie stworzonym specjalnie dla seniorów, który szczegółowo zostanie omówiony podczas kampanii.
 
Czas pokaże, czy słowa polityków PO przekonały niezdecydowanych i uspokoiły sympatyków tej partii.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 24

%75.0 %25.0


Galeria / Spotkanie z parlamentarzystami PO ( zdjęć 40 )
Dodano: 2018-03-13 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 13.03

  Dajcie spokój. Wystarczy. Za dużo. Papa.

 2. 2
  +25
  ~ Opus
  Wtorek, 13.03

  Wam do tej pory brakuje pokory. Od władzy glupiejecie. Słoma wam z butów wystaje. Mam nadzieję podczas drugiej kadencji PIS Jarosław się za was weźmie. Dostaniecie pasiaki szpadle w dłoń i do kopania mierzeji. Skończy się życie na koszt podatnika. Polska wreszcie wstaje z kolan. Wy klekaliscie przed zydkami. Chcieliście tu wpuszczać muzułmańskich terrorystów. Won z tą antypolska zdradziecka partią

 3. 3
  --21
  ~ Mara
  Wtorek, 13.03

  Mimo ze PO dalo dup...y to pis to uwstecznienie , sianie nienawiści i dno ludzkiego postępowania, a jarek to juz starszy pan ktoremu demencja odbiera myslenie

 4. 4
  +11
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Środa, 14.03

  Doszło do takiej sytuacji, że nie ma na kogo głosować. Wszystkie partie umoczone, każda pokazała że motorem działania działaczy jest pazernosc, której służą też obłuda, hipokryzja i kłamstwa. Najmniej skompromitowa ny jest Kukiz 15 ale to też żadna propozycja dla tego nieszczęsnego kraju.

 5. 5
  --5
  ~ Pudlo
  Środa, 14.03

  Jasne kukiz z alkoholikiem na czele , nigdy ,

 6. 6
  --21
  ~ Polak
  Środa, 14.03

  Wole lemingowe PO z ciepla woda niz PiSowskie wiesniactwo uwsteczniajace ten kraj tylko do smolenska,wykletych,zydostwa,komunistow i zlodziei gdzi w szeregach tej partii szerzy sie wlasnie wszelkiej masci taki sort...obrzydliwosc.

 7. 7
  +13
  ~ Smutek bierze
  Środa, 14.03

  Szukałam , szukałam , i jest na 30. Zaplecze kandydata, skromny, wspaniały specjalista od kaloryferów. Tak to on, z pewnością jedynka na liście. Kandydat mając kogoś takiego musi wygrać. Ostatnie miejsce.

 8. 8
  --6
  ~ Wyborca
  Środa, 14.03

  Czas rozpocząc powrót do normalnosći,państwa prawa i szacunku dla obywateli bez dzielenia na sorty ,grzebania w życiorysach i historii.Warunkiem tego w całym kraju, a tym samym w Elblągu jest podziękowanie podłej zmianie i rozliczenie za łamanie konstytucji oraz praw obywatelskich oraz SKOK na państwowe posady i tak przez nich pożądane pieniążki.

 9. 9
  +25
  ~ Stefan Rembelski
  Środa, 14.03

  I dalej wam pokory brakuje ! ! ! To nie jest kwestia rozmowy błędach ale wiarygodności w sprawach gigantycznych afer które dalej tuszujecie. Obiecywaliście nie podnosić wieku emerytalnego a podnieśliście, obniżenie podatków a podnieśliście, likwidację senatu a pozostawiliście itd. itp. Po 1 nie kłamać, po 2 nie oszukiwać, po 3 dotrzymywać słowa. Czy po tym co stało się u Sowy możecie obiecywać uczciwość występując w starym składzie osobowym? Już na wstępie pachnie to oszustwem. Na dodatek występujecie przeciw Polsce w sytuacji kiedy Berlin tego od was już nie oczekuje - to gorzej niż targowica. Pierwszym krokiem do przebaczenia i odbudowy relacji jest przyznanie się do winy i wyrażenie skruchy. Buta was tylko pogrąża - boleśnie się o tym przekonacie po jesiennych wyborach samorządowych.

 10. 10
  +23
  ~ zxc
  Środa, 14.03

  Posły nieroby, spadajcie, aaa i zabierzcie ze sobą nieroba Wcisłę i Gelertową, poszli WON

 11. 11
  +21
  ~ wasyl
  Środa, 14.03

  za grosz wstydu żadnego, 8 lat nieróbstwa, a teraz głowy popiołem sypią. Żenada i obłuda.

 12. 12
  +26
  ~ Kassandra Hegemonka
  Środa, 14.03

  Dramatycznie niską frekwencję ratowało kilku pracowników urzędu miejskiego (1 nawet zasłaniał twarz) oraz resortowi emeryci. Nawet szpitalnicy Missana mają dość klapek i nepotyzmu. PO - POwoli (despacito), ale systematycznie schodzi do krainy nicości, zapomnienia i ostatecznego rozkładu materii (bo ducha w niej nigdy nie było).

 13. 13
  +23
  ~ Do smutek
  Środa, 14.03

  Nie od dzis wiadomo kto nalreca kandydata i jakie typy stanowią jego zaplecze, ich celem jest powrot na utracone stolki i dalsze dojenie nas z kasy, zaplecze od kaloryferow pokazuje dosc czesto w komentarzach swoj żenujaco niski poziom , agresję i zwykly brak kultury , są to przypadkowi chlopcy znikąd , ktorym dojenie utorowalo PO , ci sami ktorzy dzis pchają Noszowego na skok na fotel, zalosne ze mają elblszan nadal za debili

 14. 14
  +20
  ~ Minus
  Środa, 14.03

  Pan od byłej ciepłej posadki był , był. Czy to teraz oznacza, że jest to zaplecze ,jak tu niektórzy piszą ?, Przysłowie mówi, że 2 razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, ale jak widać dla niektórych to nic nie znaczy. Społeczeństwo Elbląga już wie swoje, o co tu chodzi, chodzi tylko o" stołki". Oby tacy ludzie nigdy już nie rządzili obojętnie w jakich "władzach"w naszym mieście.

 15. 15
  --2
  ~ do Pudlo
  Środa, 14.03

  Widać na alkoholizmie dobrze musisz się znać, uderz w stół , a nożyce się odezwą. Nie sadze, żeby" kukiz "trącał z tobą kieliszkiem. Prawda jest taka , że właśnie mamy wybór głosować na Kukiz , bo ani PO ani PIS, tylko Kukiz jest w stanie wprowadzić dogłębne zmiany w Elblągu. Z innych ugrupowań to będzie zawsze to samo, towarzystwo od dawna współpracujących ze sobą ludzi.

 16. 16
  +24
  ~ Ry
  Środa, 14.03

  Dwa lata po przegranych wyborach, a oni się nadal nie zmielili (sam osobiście nie znoszę PiS-u, Kukiza itp), dalej ta sama arogancja i prywata, zresztą w Elbląskim PO to samo, napuszenie, przymykanie oka na wyczyny kolegów, kolesiostwo w urzędach, szkołach.

 17. 17
  +10
  ~ красив
  Środa, 14.03

  znam tylko jednego Borysa! Jelcyna.

 18. 18
  0
  ~ obiektywny
  Środa, 14.03

  Cygan idzie raz przez wieś. Kiedyś głosowałem na PO, ale zostałem oszukany - senat dalej jest, podatki podniesione, koszty administracji państwowej wzrosły, prowadzenie działalności gospodarczej coraz trudniejsze, nakazów i zakazów przybyło, dług publiczny coraz większy itd. Mógłbym wymieniać godzinami. Oszukaliście swoich wyborców, a PIS to wykorzystał. Teraz jest jeszcze gorzej. Najchętniej zdelegalizowałbym obie te żenujące partie. Dobrze, że w Elblągu mamy chociaż Wróblewskiego.

 19. 19
  +13
  ~ sie potom
  Środa, 14.03

  Słyszał ktoś żeby się ch... tłumaczyli z niezrealizowanych obietnic wyborczych???

 20. 20
  +2
  ~ mściwy
  Środa, 14.03

  PIS nadal nie wywiązuje się z obietnic wyborczych rozliczenia waszych "rządów" zajmuje się pisaniem nowej historii Polski i mszczeniem na trupach i obsadzaniem stołków swoimi To też nie zostanie zapomniane. PIS to wasz programowy sojusznik, który wam krzywdy nie zrobi bo jesteście z tego samego sortu TKM-owców

 21. 21
  +16
  ~ oburzony
  Środa, 14.03

  Przyjeżdża taki nie ma nic do powiedzenia i zaoferowania i na co to to k.... liczy?

 22. 22
  +42
  ~ klik
  Środa, 14.03

  Co niektórzy "komentujący" tylko posługują się inwektywami i obrażaniem, tylko na to was stać? I to w okresie rekolekcyjnym. A sami siebie określają, że są katolikami? chyba jednak na pokaz.

 23. 23
  +11
  ~ yataman
  Środa, 14.03

  Zwroccie proszę uwage że te łajdaki z PO nie maja zadnego ambitnego powaznego planu na Polske. Oni ciagle tylko powtarzaja ze chca odsunac PIS od wladzy i wprowadzic normalnosc. Ja sie pytam co to jest ta normalnosc? To znaczy przywlaszczanie kamienic w warszawie za zlotowke? To znaczy okradanie polakow, nepotyzm ,kolesiostwo, i to zeby polska istaniala tylko teoretycznie? Przeciez ja jako mlody polak nie bede mial nic z tego ze swinie z PO odsuna PIS od wladzy. mam glosowac na PO aby ci łajdacy doszli do żłoba dla dobra interesow partyjnych i mafii powiazanej z PO? aby mogli krecic wały, rozsprzedawac polske? co ja jako osoba w wieku produkcyjnym bede z tego miał?glosowanie na PO jest nierentowne i bezzasadne. oni juz byli i sie nie sprawdzili. miejscem PO jest smietnik polityki.

 24. 24
  +8
  ~ P...L
  Środa, 14.03

  - Już niema hasła ulica zagranica ? Kablujecie na każdym kroku na Polskę i polaków - Polskę i Polaków traktowaliście jak dojną krowę ! Nie mogę patrzeć na tą zbieraninę ... Wy nie nawidzicie Polski i Narodu Polskiego - np Róża T .

 25. 25
  +12
  ~ Prorok Igor
  Środa, 14.03

  Parafrazując tytuł i widząc z kim współpracuje Wcisła można stwierdzić, że do dziś brak pokory....co widać w rozłamie Platformy Obywatelskiej w Elblągu

 26. 26
  +6
  ~ Opus Dei
  Środa, 14.03

  Na spotkaniach organizowanych przez Platformę Obywatelską w Elblągu przychodzą coraz młodsi i coraz więcej i coraz częściej zasłaniający twarz przed obiektywem. Kiedy zrozumienie że należy rozliczyć Referendum 2013 roku i kto z kim i dlaczego to zrobił zdumiewa, że z wieloma jesteście przyjaciółmi na facebooku?! To jest ku...a chore!!!

 27. 27
  +5
  ~ spójrzmy realnie
  Środa, 14.03

  Sugerowanie że wrogiem PO jest PIS to jakieś totalne niezrozumienie sytuacji. Wrogiem PO są wszyscy w miarę przyzwoici Polacy. Drugi wniosek też z gruntu fałszywy to że wszyscy w miarę przyzwoici Polacy popierają PIS. Polacy niestety są skazani na lawirowanie między koteriami łajdaków i sprzedawczyków i zgodnie ze średnia statystyczną dokonują w miarę rozsądnych wyborów. Ta kolejna koteria która jest dzisiaj u władzy niech wie że patrzymy jej na ręce. Takie sprawy jak wynoszenie na cokoły ***ów czy morderców bez weryfikacji, zakłamywanie historii, rozdawanie 500 plus milionerom, ściąganie Ukraińców na miejsca pracy Polaków i finansowanie ich studentów lepsze niż polskich, brak ułatwień dla startujących firm, płaszczenie się przed syjonistami. Te sprawy nie zostaną zapomniane

 28. 28
  +1
  ~ śnieg
  Środa, 14.03

  @P...L, żal mi cię człowieku

 29. 29
  +10
  ~ Kez
  Środa, 14.03

  Ale tłumy !!!!!

 30. 30
  +9
  ~ ikiv
  Środa, 14.03

  Tłumów nie było. " PO zabrakło pokory" samokrytyka jak w PZPR.

 31. 31
  +9
  ~ O nie . .
  Środa, 14.03

  Grażynki, Andrzejki....never!

 32. 32
  +3
  ~ AMalejużniekoniecznie
  Środa, 14.03

  Ten szczególny stan klimatu magla i dyskretnego uroku zapyziałego wschodu unosi się niezależnie od opcji politycznej cały czas nad niebem Polski. Nawiedzonych demiurgów w ustawicznym wzwodzie bez realizacji i w entej prędkości europejskiej nie przystającej do niczego poza snem idioty.

 33. 33
  +12
  ~ wyborcaPO
  Środa, 14.03

  Widać Platforma dalej bezczelnie kłamie. liczylem ze PO referendum caly elblaski sklad PO zostanie wymieniony przez tuska na ludzi nowych z nieskazona opinia spoleczna. Niestety ciagle ci sami skopromitowani ludzie stoja na czele lokalnej PO. Ostatnio nawet klakierzy wcisly pisali u niego na profilu ze jest mlodym kandydatem na prezydenta. No ludzie dajcie spokoj. Wcisla mlodym kandydatem? Przeciez to stary skompromitowany karierowicz na ktorego juz patyrzec nie moge. Gelertowa to samo kolejny nierob. PO musi sie tych ludzi pozbyc. Pamietam ich bute arogancje i nepotyzm. Nie chce tego wiecej w moim miescie dlatego ja i moja rodzina odsuwamy PO od wladzy. Ci ludzie sa juz niepoplularni, wypaleni. Na spotkaniu byli tylko POwcy i ich rodziny. takze zainteresowanie znikome.

 34. 34
  --2
  ~ Wyborca1
  Środa, 14.03

  A wg mnie Jurek jest młody, piękny i inteligentny!

 35. 35
  +7
  ~ Emeryt
  Środa, 14.03

  Straciłem przez przedłużona emeryturę 25000 zł POszli won.

 36. 36
  +11
  ~ protazy
  Środa, 14.03

  Sypie się już platforma co widać na zdjęciach. Tylko dwa kaloryfery liczą ,że zostaną vice . Dopóki będą takie gęby nigdy nie oddam głosu na PO

 37. 37
  +6
  ~ polak
  Środa, 14.03

  bezczelni złodzieje hipokryci ,obłudnicy aferzyści ,zdrajcy ,targowica bez honoru chcą wcisnać ludziom kit ,debile jak Budka Borysław,szmat ymyślą że ludzie jeszcze raz łykną ***o co im proponują?? powinni siedziec w więzieniach pozbawieni majątków i zapieprzać na swoje utrzymanie w tych więzieniach i spłacać Polsce to co ukradli

 38. 38
  +6
  ~ eWA ..............
  Środa, 14.03

  MAFIA - PO przyjechała do Elbląga opowiedzieć co trzeba zrobić żeby Polskę do końca rozkraść i oddać w ręce kapitału zachodniego , lepiej pójść sobie pod BUDKĘ z piwem i wybić dobre piwko niż słuchać bajek członka MAFII - PO który już pokazał jak rządzić gdy był ministrem od spraw zbytecznych .....

 39. 39
  --1
  ~ Do Stefan Rembelski
  Środa, 14.03

  Tak czytam panaxwypociny pod każdym artykułem od kilku lat. Generalnie to nie ma pan nic do zaoferowania. Ci źli tamci gorsi ci kłamią tylko tyle pan potrafi? Do kogo panu bliżej niby wywodzi sie pan z solidarności a jednak ciągnie pana do lewicy czy z nie tak.? Moze zna pan odpowiedz na moje pytanie. Czy kazdy co donosił na kolegów z solidarności miał opiekuna w sb ?

 40. 40
  +9
  ~ krystyna
  Czwartek, 15.03

  Gdzie ta zmiana w podejściu, kasowaniu układów, układzików, np. w I LO od dłuższego czasu , cichą eminencja jest nielubiane, słabe babsko z solidarności, pazerne na wszystko, godziny, medale, kosztem innych, pytanie gdzie tu zmiana ????, moje dzieciaki maja być skazane na takie coś..., na układy, a nie na jakość. Mam nadzieje, że ktoś się w PO obudzi i zacznie działać na korzyść ludzi i dobra ogółu, a nie układów i kolesiostwa.

 41. 41
  +2
  ~ jurek w.
  Czwartek, 15.03

  Szkoda, że prelegenci nie powiedzieli nic o PŻM, np. jakiej firmy majtki i cygara kupowano za państwowe pieniądze

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.