Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Modlą się w internecie za polityków! Także tych z Elbląga

08.11.2017, 10:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
Modlą się w internecie za polityków! Także tych z Elbląga

Nie ustaje internetowa akcja modlitwy za polityków. Na stronie www.zapolske.pl można wybrać sobie aktualnego parlamentarzystę lub członka rządu i w Jego intencji odmawiać modlitwę. Taką „duchową” opieką są również otoczeni politycy z Elbląga…choć nie wszyscy.

Akcję wsparcia dla osób sprawujących władzę publiczną "Pomódl się za polityka" prowadzą "Nasz Dziennik" i organizacja CitizenGo. Na stronie internetowej Zapolske.pl można podpisać deklarację-zobowiązanie do codziennej modlitwy, wybrać polityka i codziennie wspierać w ten sposób.

W tej akcji za prezydenta Andrzeja Dudę modli się obecnie 4279 osób, za  premier Beatę Szydło (3020), za ministra Antoniego Macierewicza (1328 osób). O dziwo jedynie 814 osób modli się za przewodniczącego PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W tym zestawieniu są również politycy z Elbląga. Posła Jerzego Wilka (PiS) modlitwą otacza pięć osób. Dwie osoby modlą się za posła Leonarda Krasulskiego (PiS) oraz Elżbietę Gelert (PO). Ani jedna osoba nie chce się modlić za posła Jacka Protasa (PO), senatora Jerzego Wcisłę oraz za posła Andrzeja Kobylarza (Kukiz `15).

Wierni mają do wyboru jedną z czterech modlitw:  Modlitwa Piotra Skargi za Ojczyznę,  Modlitwa o łaski dla sprawujących władzę św. Klemensa Rzymskiego,  Modlitwa franciszkańska,  Modlitwa Jana Pawła II: Aby przeciwnicy podali sobie ręce.

Jak piszą organizatorzy akcji: „Polska wymaga głębokich i mądrych zmian w wielu dziedzinach życia, a o kierunkach tych zmian będą w dużym stopniu decydować osoby sprawujące władzę, stanowiące prawo. Potrzebujemy ludzi światłych, roztropnych, moralnych, bo tylko tacy mogą tworzyć dobre prawo, skutecznie dbać o los polskich rodzin, stan gospodarki, edukacji, kultury, wreszcie o nasze bezpieczeństwo. I dlatego chcemy w naszych modlitwach polecać Bogu polskich polityków, aby sprawowali sprawiedliwe rządy, aby zawsze kierowali się w swoich działaniach interesem narodowym i żeby prawo, które będą stanowić, i decyzje, jakie będą podejmować, były zgodne z nauką Jezusa Chrystusa. Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do tej modlitewnej krucjaty. Politycy potrzebują naszej modlitwy, aby podołać zadaniu naprawy Rzeczypospolitej”.


 

GT

Oceń tekst:

Ocen: 9

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ klik
  Środa, 08.11

  Może się nawrócą i będą w zgodzie z naukami kościoła?

 2. 2
  +19
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 08.11

  Ja pomodliłbym się na stronie jeśli by powstała za opętanych- Modlitwą przeciwko wszelkiemu złu "... Odpędź ode mnie wszystkie moce zła, zniszcz je, abym ja był zdrów i mógł dobrze pracować.Oddal ode mnie czary, gusła, czarną magię, czarne msze, przedmioty zaczarowane, zamówienia, przekleństwa, uroki, napady złego ducha, opętanie diabelskie, obssję diabelską, wszystko, co jest złem, grzechem, zawiścią, zazdrością, przewrotnością, chorobą fizyczną, psychiczną, moralną, duchową, pochodzącą od złego ducha. Spal te wszystkie rodzaje zła w ogniu piekielnym..."

 3. 3
  +29
  ~ Minus
  Środa, 08.11

  Dla mnie to już jakaś paranoja!!, a myślałam , że tylko gender mnie zaskoczy. Na takie mogły to chyba jest miejsce w Kościele.

 4. 4
  +34
  ~ AS
  Środa, 08.11

  Módlmy się za to żeby im Pan rozum raczył zwrócić.

 5. 5
  +29
  ~ Sidi
  Środa, 08.11

  Za co się tu modlić. Rozumu im to nie wróci. Za Polskę się trzeba modlić! Polska to kraj wspaniały tylko ludzie k...y. Jak mawiał marszałek Piłsudski. Cytat ten jest teraz aktualny jak nigdy przedtem!

 6. 6
  +16
  ~ Za co
  Środa, 08.11

  Chyba ich p,,,, Lo. Za to żem łodzi uciekają z tego miasta. Za to że olsztyn degraduje miasto a oni tego nie widzą Już patrzeć na nich nie można ciągle te same r,,, ę.

 7. 7
  +22
  ~ szkoda czasu
  Środa, 08.11

  Obrzydliwość wylewa się z filcaków. Stosowanie prawa wobec świecznikowych w szczególności, a nie modlitwa. Do kogo modlitwa i o co? O przyzwoitość, honor, godność takiego kufajkowego wybrańca? Przysięgali przestrzegać prawo i dbać o obywateli i dodawali "tak mi dopomóż bóg". Nie chce pomagać ? Jahve jest na permanentnym urlopie.

 8. 8
  +28
  ~ AM
  Środa, 08.11

  żenujący i infantylny obraz polskiego zadupia

 9. 9
  +20
  ~ Duch
  Środa, 08.11

  Modlić się a w grobach umarlych chca grzebać i wchodzić w ich dusze i rozgrzebywac szczątki ludzkie , to najwieksza hipokryzja i najwieksi hipokryci w hostorii tego kraju,

 10. 10
  +19
  ~ mieszkaniec
  Środa, 08.11

  Głupota

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1425449848175