Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Elblążanin wygwizdany na spotkaniu ze Schetyną i kampania bez kampanii. Nie można było tego uniknąć?

17.05.2017, 21:40:27 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin wygwizdany na spotkaniu ze Schetyną i kampania bez kampanii. Nie można było tego uniknąć?
Fot. Ryszard Biel

Przyjazd do Elbląga przewodniczącego jednej z największych partii w Polsce (a na pewno największej opozycyjnej) nie zdarza się co dzień, jak i deklaracja lidera, że odpowie na wszelkie pytania mieszkańców. Zdawać by się mogło, że elblążanie tłumnie przybędą, by skorzystać z takiej okazji. Tak się jednak nie stało.

Nie wszystkie miejsca siedzące w sali Hotelu Arbiter były zajęte. Mimo, że wśród publiczności znaleźli się politycy PO, sympatycy i członkowie tej partii, a także pracownicy biur poselskich.

Liderowi PO przy mikrofonie towarzyszyli posłanka Agnieszka Hanajczyk oraz poseł Stanisław Lamczyk, którzy podczas całego spotkania głos zabrali raz - gdy się przedstawiali. Poza tym "na scenie" zasiadł Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, a spotkanie poprowadził Wiceprezydent, Jacek Boruszka.

 

To nie jest spotkanie wyborcze. Nie ma  teraz kampanii jak państwo wiecie. To nie jest tak, że my preferujemy, wskazujemy, promujemy ludzi sensownych. Po prostu  rozmawiamy

- zapewniał Grzegorz Schetyna.

Słowom tym zaprzeczył Jacek Boruszka, który kończąc spotkanie poprosił o agitację.

- Panie przewodniczący poprosiłbym o dwie minutki i podsumowanie, żeby zagrzać te wszystkie osoby, które przyszły, żeby się jednak zebrały i głosowały na Platformę Obywatelską - mówił Jacek Boruszka.

Przewodniczący  jednak tego nie uczynił. Dziękując za przybycie podkreślił, że cieszy się, że udało się z elblążanami przeprowadzić dialog.

W Polsce nie umiemy rozmawiać. Nie ma rozmowy otwartej, szukania argumentów, nawet różnic. Nie powinniśmy podnosić głosu, nie powinniśmy szukać epitetów, tylko porozumienia

- zaznaczył.

Podczas spotkania padło wiele pytań z sali. Elblążanie pytali m. in. o uchodźców, służby mundurowe, szkolnictwo wyższe. Nie zabrakło emocji. Nerwowo zrobiło się podczas jednej (pierwszej zresztą) wypowiedzi uczestnika spotkania.  Dostał on bowiem reprymendę, by krótko i zwięźle zadał  pytanie.

- Panie prezydencie (zwrócił się do Jacka Boruszki), rozumiem, że chciałby pan krótko, ale niestety się nie da. Mamy tu rozmawiać a nie pytać - mówił uczestnik spotkania. - Szacunek za to, że miał pan (Grzegorz Schetyna) odwagę przyjechać do Elbląga. Natomiast jest to okazja, którą powinniśmy wykorzystać do tego, aby te pięć lat od naszego referendum rozliczyć. (...)  W tej chwili w strukturach lokalnych Platformy Obywatelskiej w dalszym ciągu funkcjonuje wielu ludzi, którzy ponoszą osobistą odpowiedzialność za to, co się w Elblągu działo. Pięć lat temu udało nam się zatrzymać chyba największy skok na kasę miasta.

Wypowiedź elblążanina przerwał wiceprezydent. -  Ja zaprotestuję. Bardzo proszę o zadawanie pytań. Nie mówmy już o tym, co było - zaznaczył Jacek Boruszka.

- Proszę wybaczyć, ale zostałem zaproszony na  rozmowę - podkreślił uczestnik spotkania.

Wywód elblążanina nie spodobał się części zebranych na sali osób. - Idź pan z tym do prokuratury - krzyczała jedna z nich.

- Psuje pan nam spotkanie - dodała druga.

Mówca został wygwizdany. - Panie przewodniczący, to tak ma wyglądać rozmowa o Polsce? -zapytał.

Przepychanki słowne trwały przez całą wypowiedź elblążanina. Po kolejnym wygwizdaniu zainterweniował wiceprezydent. - Szanowni państwo dajmy się wypowiedzieć - powiedział Jacek Boruszka.

Elblążaninowi  udało się ostatecznie wyjaśnić, co chciał przekazać, ale konsternacja pozostała.

Więcej o tematach poruszanych podczas spotkania  napiszemy w następnym materiale. 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%0.0 %100.0


Galeria / Schetyna spotkanie z mieszkańcami ( zdjęć 40 )
Dodano: 2017-05-18 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ nie pisiur
  Środa, 17.05

  " napiszeimy"" -to morze jurz nie piszejta

 2. 2
  +44
  ~ elblag
  Środa, 17.05

  Elbląg jak zawsze na wysokim poziomie. Wygwizdać kogoś i napluć bo ma inne poglądy, inną perspektywę. Brawo Elbląg. Masto zagorzałych komuchów którzy 20 lat po upadku zamechu nie potrafią się podnieść na nogi. Nic dziwnego, że młodych ludzi w Elblągu już nie ma.

 3. 3
  --26
  ~ Jan
  Środa, 17.05

  Jestem dumny z mieszkańców

 4. 4
  +28
  ~ Zenada
  Środa, 17.05

  A co przy tym stole robi Wróblewski? Czy jest on nadal popierany przez PO

 5. 5
  +15
  ~ Robert Koliński
  Środa, 17.05

  Bzdura z tym wygwizdywaniem oraz kolejna bzdura z robienia z p. Lewandowskiego jakiejś czarnej owcy - miał swoje pytania i może nieco przedłużał, ale zdecydowanie dużo bardziej niewłaściwym, i zwyczajnie chamskim, były skandaliczne w swoim "obywatelskim" wydźwięku próby uciszanie go i odbierania głosu przez obecnych na sali działaczy PO. Akurat p. Schetyna był osobą, z którą dało się porozmawiać, i chociaż niemożebnie kluczył i próbował nie odpowiadać konkretnie na zadawane pytania, to jednak ostatecznie do niektórych - mniej drażliwych;) - kwestii się odniósł, przez co nie było to spotkanie całkowitą stratą czasu. Z kwestii bardziej interesujących, to p. Schetyna zadeklarował wycofanie się PO ze sprawy skandalicznych umów śmieciowych, co jako lewicowiec witam z niekłamaną satysfakcją:)

 6. 6
  +45
  ~ Ale tupet
  Środa, 17.05

  Faktycznie,na sali ekipa odwołana w referendum.Co za brak pokory.

 7. 7
  +40
  ~ anymous
  Czwartek, 18.05

  platformerska mafia chce wrocic do wladzy. mi im na to nie pozwolimy. bedziemy obnazac ich klamstwa i przestepstwa. bedziemy ich bezlitosnie punktowac az ich wykonczymy

 8. 8
  --25
  ~ klik
  Czwartek, 18.05

  Warto było przyjść na to spotkanie. Pan Schetyna w sposób przystępny przedstawił plan działań PO na następne lata. Mi osobiście to odpowiada bo przede wszystkim będzie normalność.

 9. 9
  --11
  ~ brbyxxL
  Czwartek, 18.05

  Hejter (elbląznin sepuku Lewandowski wygwizdany przez innych elblazan) dał znowu popis swoje ignorancji i prymitywizmu. Tylko Elbląga żal...

 10. 10
  +30
  ~ Polak.
  Czwartek, 18.05

  trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby jeszcze w cokolwiek wierzyć platfusom - dziś mówią jedno, jutro kompletnie sobie zaprzeczą... - takie spotkania platfusów, to zwykła agitka przedwyborcza za nasze pieniądze i oczywiście wróblewski też się przypomniał z kim kręci lody

 11. 11
  --7
  ~ WON!
  Czwartek, 18.05

  To zakamuflowany żyd!

 12. 12
  +32
  ~ Korytko
  Czwartek, 18.05

  Te "tłumy" jakieś przygaszone , wyglądają na na wiec żałobny. Mariusz wyraził przekonanie wielu.

 13. 13
  +34
  ~ polak bis
  Czwartek, 18.05

  Po zdjęciach widać . Grupa od nieprawidłowości dalej chce władzy. Trudno im oderwać d..y od stołka i ryje od koryta. Dalej EPEC w rękach po.

 14. 14
  +31
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 18.05

  Frekwencyjnego szału na Grzesiu pseudonim "Wesoła Buźka" nie było....organizacyjnie raczej miernie, na sali wiele osób ....szkoda gadać. Wiele osób to zwykli koniunkturaliści i karierowicze....tematy z pogranicza..."...sorry taki mamy klimat..." Eh kompromitacji końca nie widać i tylko Elbląga żal! Wniosków z przegranego Referendum 2013 ZERO?! Na spotkaniu zabrakło wybitnego doradcy i naukowca z Olsztyna, który doradzał jak zachować się podczas referendum?! Jak to możliwe?!

 15. 15
  +8
  ~ smieszek
  Czwartek, 18.05

  Witia połknął arbuza lala lala la, Żeglując nie wychodzi z kambuza lala lala la. Przestań tyle zażerać, bo pękniesz i nie będzie co zbierać. Siala lala lala la! 😊

 16. 16
  --3
  ~ SRGH
  Czwartek, 18.05

  Seppupu to kwintesencja "elblongów"jak dobrze,że nie mam takich znajomych...uffff....

 17. 17
  +7
  ~ turban
  Czwartek, 18.05

  a przedziez KODoyebcy i POwcy chodza w pochodach i krzycza ze to im wolnosc zabrano i ze wolnosc slowa im zabrano. a te wyuzdane ochydne kanalie same knebluja usta swoim przeciwnikom. juz zapomnieliscie POwskie szuje jak wasz tussk chcial wprowadzic acta? obludni ochydni platformerscy chipokryci. spluwam na was.

 18. 18
  +14
  ~ Olo
  Czwartek, 18.05

  Ale wali z tych fotek PZPRem i UBecją.

 19. 19
  0
  ~ tywieszkto
  Czwartek, 18.05

  Turban - zamiast pluć najpierw sięgnij do słowniczka ortograficznego

 20. 20
  +19
  ~ Dede
  Czwartek, 18.05

  Oni sobie chcieli porozmawiać jak czekista z czekistą, a tu przylazł jakiś "elblążanin" i zepsuł im atmosferę wzajemnej adoracji ! Skandal ! Co za miasto ! Jak śmie ktoś wymagać jakichś rozliczeń ? Odwetowiec jakiś, czy co ?

 21. 21
  +12
  ~ Marek
  Czwartek, 18.05

  na zdjęciach oderwani od koryta, a na jednym nawet dawny ubek!

 22. 22
  0
  ~ wist
  Czwartek, 18.05

  Nic już to ujadanie i sianie nienawiści wam nie da. Ciemnego ludu już nie ma, więc kto to kupi? Ano ino wy jako lud PiS-owski się podnieca, czyż nie tak?

 23. 23
  +8
  ~ ada
  Czwartek, 18.05

  ale tloczno na tej wielkiej sali,normalnie nie ma gdzie palca wsadzic

 24. 24
  +1
  ~ Nowoczeny
  Czwartek, 18.05

  Na Ryśku było dwa razy więcej ludzi i to z ulicy a nie działaczy!;) To pokazuje jak bardzo zmanipulowane są sondaże w mediach!;) Czekamy spokojnie na wybory!

 25. 25
  +14
  ~ obserwator77
  Czwartek, 18.05

  trochę bidnie jak na największą partię opozycyjną,źle to wygląda przed wyborami...

 26. 26
  +7
  ~ nie wiem
  Czwartek, 18.05

  A PO CO PRZYJECHAŁ?

 27. 27
  +15
  ~ bob
  Czwartek, 18.05

  a mówią, ze za pis same mochery... a to, to co to? pozdro leśne dziadki!

 28. 28
  +15
  ~ elblążanin
  Czwartek, 18.05

  Panie Schetyna jak Panu się uda wyrzucić skompromitowanych działaczy niby PO którzy doprowadzili Elbląg prawie do upadku, /dlatego doszło do referendum/ to myślę że ma Pan szanse na wygranie wyborów i przywrócenie normalności w tym kraju. Ale czy Panu się uda? Oni za wszelką cenę trzymają się koryta. A ten Pan Boruszko bardzo słaby i to niby Vice Prezydent.

 29. 29
  +13
  ~ Wyborca
  Czwartek, 18.05

  A co na spotkaniu politycznym robią dyrektorki szkół CKU i gimnazjum 9? Skandal! I ta wszędobylska Kluga. Brrrrrrr!

 30. 30
  --3
  ~ Andy_Doopa
  Czwartek, 18.05

  Nawet jak nie podali personaliów tego pajaca, od razu przyszła mi na myśl tylko jedna zakazana gęba. Mariuszek od Lewandowskich. Gość, który jest skończonym idiotom i dziwi się, że nie dają mu dać dojść do głosu. Kolejny raz ten kretyn chciał wykorzystać wydarzenie w Elblągu dla własnych marnych interesów. Pieprzyć za przeproszeniem byle długo, byle ktoś na niego zwrócił uwagę, byle przeprowadzić autopromocje siebie samego. Idź pan juz w ch.. chciałoby się powiedzieć.

 31. 31
  +7
  ~ Andy_Doopa
  Czwartek, 18.05

  Koperta też się ujawnił :)

 32. 32
  +4
  ~ leo
  Czwartek, 18.05

  dziwni Ci ludzie... nie było dużo, ale i tak sporo jak na takie wpadki i przekręty PO

 33. 33
  +2
  ~ Dobrze " grają " ?
  Czwartek, 18.05

  W mieście , nie tylko PO hermetyzuje tworzący się " układ " , nie mała w tym rola LSD . Która nieliczna ale " obstawiona " , gdzie trzeba we władzach . Pewnie znów porą " wybrańca " , na kolejną kadencję ??

 34. 34
  +11
  ~ Maximus
  Czwartek, 18.05

  A niektórzy na tych zdjęciach radzili innym używania DX 2 a jak widać to nie brylantyna jest im potrzebna. Tak nawiasem były prezio nie ma inteligentnego wyrazu twarzy - przypadek czy przypadłość? No i ten gościu od brudu - widać mało mu !! oj ludzie toc o towarzystwo poza Czyżykiem o jakieś dziwnie szemrane. No fakt to jest zaplecze PEŁo

 35. 35
  +13
  ~ Aga
  Piątek, 19.05

  Butę to nadal mają i nawzajem się rozprowadzają. Myślałam , że Platformersi oczyścili się z tego, który jest znany CBA , a on się rozpycha w pierwszym rzędzie. Róbcie tak dalej.

 36. 36
  --13
  ~ Do maximus
  Piątek, 19.05

  Czy twój stary to ten piekarz pijak? Tadek srasz w gacie

 37. 37
  +1
  ~ monika
  Piątek, 19.05

  Ile tu jadu i kultury PiSdzielcow.Masakra!!! PiSdzielce do budy :)

 38. 38
  --9
  ~ Kradziej ciepła
  Piątek, 19.05

  Gdzie leczyć haluxy? Moze chlać Tadka stary chlał i nie miał

 39. 39
  --10
  ~ Do radny klim
  Piątek, 19.05

  Kiedy odniesiesz z Tadkiem na prezydenta ze tor po terminie

 40. 40
  --11
  ~ Do maximus
  Piątek, 19.05

  Czy piekarze chleją ? A haluksiarze kradną ciepło z matkami co rodzą bałwanów

 41. 41
  +8
  ~ Ukrop
  Piątek, 19.05

  Warszawa: Krajowa Izba Odwoławcza- w przetargu na samoloty naruszono prawo i faworyzowano jednego. Warszawa i Elbląg- Krajowa Izba Odwoławcza, CBA- w przetargu naruszono prawo i faworyzowano jednego. Czy jest związek ze zdjęciami powyżej? Nagroda moralna za wskazanie.

 42. 42
  +6
  ~ Maximus
  Sobota, 20.05

  A wylala się żółć. A czasem matolki epecowskie o tej godzinie co piszą z użyciem mowy nienawiści nie powinni pracować? No tak przecież oni nic nie potrafią .

 43. 43
  0
  ~ Do maximus
  Środa, 24.05

  Twój stary to piekarz? Tadek lecz sie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.