Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Miasto wspomoże finansowo Szpital Wojewódzki. Na co ma pójść 250 tys. zł?

22.03.2017, 14:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto wspomoże finansowo Szpital Wojewódzki. Na co ma pójść 250 tys. zł?
Radni zadecydują, czy w budżecie Miasta znajdzie się 250 tys. zł na wsparcie dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na zakup Ambulansu.

Kilka miesięcy temu Klub Radnych Platformy Obywatelskiej wyraził swoje zdanie na temat projektu budżetu Miasta na 2017 r. - Jest on daleki od naszych oczekiwań – zaznaczył wówczas Przewodniczący KR PO, Michał Missan.

Radni PO zgłosili do Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego, 12 propozycji, które ich zdaniem powinny zostać zawarte w budżecie. - Między innymi był 3-letni program szczepienia dzieci przeciw pneumokokom, dofinansowanie ambulansu, wymiana stojących toi toi na estetyczne szalety, dokończenie ścieżek rowerowych, rewitalizacja Parku Dolinka - wymieniał Przewodniczący Klubu Radnych PO.

Wszystkich punktów nie udało się zawrzeć. Prezydent Elbląga zadecydował, że znajdą się jednak środki dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.
 
Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetowych na 2017 rok, w wysokości 250 tys. zł
 
– informuje Przewodniczący Rady Miasta, Marek Pruszak.

Między Gminą Miasto Elbląg a Województwem Warmińsko- Mazurskim zostanie sporządzona umowa, w której określone zostaną warunki udzielenia pomocy finansowej, zasady rozliczenia środków oraz cel, na jaką mają zostać przeznaczone.

 
Ze względu na potrzebę skuteczniejszego zabezpieczenia potrzeb mieszkańców miasta Elbląga w zakresie bezpieczeństwa medycznego, oraz w celu realizacji zadania z zakresu ochrony zdrowia, zachodzi uzasadniona potrzeba zwiększenia ilości taboru pojazdów medycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu służących ratowaniu życia ludzkiego
 
– uzasadnia Tomasz Świniarski, kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim.

O tym, czy środki zostaną przeznaczone zadecydują radni. W czwartek, 30 marca, podczas sesji RM, odbędzie się głosowanie w tej sprawie.

 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ kkk
  Środa, 22.03

  Jak to na co? Na pensję pani dyrektor i premię za dobre wyniki finansowe oraz brak kolejek do lekarza.

 2. 2
  +9
  ~ badyy
  Środa, 22.03

  No tak Olsztyn będzie sobie kupował tramwaje, budował obwodnice, a My biedaki musimy fundować karetkę dla szpitala wojewódzkiego. Czy to jest do zaakceptowania - NIE, karetka należy Nam się i to pilnie za pieniądze wojewódzkie.

 3. 3
  +9
  ~ mius
  Środa, 22.03

  Przepraszam, czy w nazwie nie ma czasami "WOJEWÓDZKI" ? To chyba wyznacza kierunek finansowania, prawda ?

 4. 4
  +6
  ~ ccc
  Środa, 22.03

  Ambulans będzie stacjonował w Olsztynie?

 5. 5
  +7
  ~ nowa ekonomia
  Środa, 22.03

  Wróblewski wspiera budżet województwa z budżetu Elbląga. Czy to normalne?

 6. 6
  +7
  ~ jurek w.
  Środa, 22.03

  Jak zwykle radni PO ! Pogonić towarzycho w przyszłym roku. Szpital to zadanie marszałka a co marszałek dał ( ze swojego budżetu ) szpitalowi miejskiemu

 7. 7
  +5
  ~ Polak.
  Czwartek, 23.03

  POwcy wydębili dla swojej gelertowej 250 tyś. z naszych podatków - gelertowa pewnie w akcie POdzieki dla podatników POdwyższy cenę za parking przy szpitalu...

 8. 8
  +6
  ~ vbb
  Czwartek, 23.03

  a może tak pani dyrektorowa Gelert zamiast lansowania sie z nierobem Wcisłą zacznie pilnować porządku w szpitalu bo za coś niemałą pensję bierze,

 9. 9
  +3
  ~ do jurek w.
  Czwartek, 23.03

  W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie mają ważniejsze sprawy, bliżej ciała swojego http://olsztyn.onet.pl/olsztyn-zakonczyl-sie-proces-ws-korupcji-w-urzedzie-marszalkowskim/2xtf7zv

 10. 10
  --1
  ~ kkk
  Czwartek, 23.03

  Przestań uprawiać tu politykę pisiorku. Poszukaj bliżej sobie Misiewiczów, maciarów i innych polityków. W twojej kochanej partii na pewno są sami uczciwi co nigdy w łapę nie wzięli. A zapomniałem światowe dni młodzieży czy tam papieskie to ile przewalili? 5 mln? Każda władza kradnie dla siebie i swoich, to się nazywa dobra zmiana. Tylko że ta dobra zmiana sprawi że za 5 lat wyjdziemy z uni i co wtedy? Kolejna republika rosji?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.