Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Szpital Miejski otrzyma 33,5 mln zł dofinansowania? "Czekamy na pozytywne decyzje"

17.03.2017, 08:30:01 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital Miejski otrzyma 33,5 mln zł dofinansowania? "Czekamy na pozytywne decyzje"

Ok. 40 mln zł ma kosztować inwestycja zaplanowana w Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, ubiega się o dofinansowanie w wysokości 33,5 mln zł.

Realizacja projektu "Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu"  planowana jest  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Przedmiotem projektu jest rozbudowa bloku operacyjnego przy ul. Komeńskiego 35, modernizacja pomieszczeń dla potrzeb oddziałów pediatrycznego (dzieci starsze i młodsze), chirurgii ogólnej z pododdziałem onkologicznym, urazowo-ortopedycznego z pododdziałem chirurgii ręki, chirurgii dziecięcej,  rehabilitacji kardiologicznej, ginekologiczno-położniczego z pododdziałem neonatologicznym, okulistycznego, otolaryngologicznego, rehabilitacji ogólnej i neurologicznej.

 

Inwestycję będziemy realizowali etapami. Nie będziemy zamykać szpitala. Okres realizacji projektu zakładamy od listopada 2017 do grudnia 2020

- zapowiada Witold Wróblewski.

Pod koniec lutego br. złożono wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. - Projekt jest w tzw. obróbce formalnej, później merytorycznej. Czekamy na pozytywne decyzje, co do dofinansowania - dodał Witold Wróblewski.

Zanim jednak złożono wniosek Szpital musiał uzyskać opinię IOWISZ-a (Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych Służby Zdrowia).

Ten instrument jest niezbędny, aby podjąć jakiekolwiek inwestycje w służbie zdrowia. Nasz wniosek uzyskał ocenę pozytywną. Uzyskaliśmy 22 tys. 603 pkt. Jest to bardzo wysoka ocena, bowiem już od 6 tys. punktów wnioski uzyskują pozytywną ocenę Wojewody. Myślę, że tym bardziej nasza inwestycja ma dużo większe szanse na uzyskanie środków i rozpoczęcie inwestycji

- zaznaczył Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiej im. św. Jana Pawła II.

Jak zapewnia Mirosław Gorbaczewski, ta inwestycja jest bardzo ważna dla poprawy jakości usług medycznych. - W zeszłym roku wykonaliśmy ponad 6 tys. 200 operacji, więc jest to niezbędna inwestycja - podkreślił.

Pierwszy etap inwestycji zakłada wyremontowanie 10 oddziałów. - Inwestycja w tej chwili nie obejmuje modernizacji oddziału psychiatrycznego. Ten wniosek będzie ogłoszony w późniejszym terminie  - dodał dyrektor. - Najistotniejszy jest dla nas blok operacyjny.

 

W wyniku połączenia, Szpital jest partnerem i dla Narodowego Funduszu Zdrowia,  i jest wyżej notowany w sieci. Został podniesiony jeden stopień referencyjności, co też poprawia możliwość funkcjonowania szpitala i jednoznacznie przesądza o celowości inwestowania i modernizowania w tym szpitalu. Gdyby szpitale nie zostały połączone, niekoniecznie taka sytuacja mogłaby mieć miejsce

- zauważył Witold Wróblewski.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Marian
  Piątek, 17.03

  Panie prezydencie, jeszcze żaden z prezydentów nie poczynił takich inwestycji, brawo wiemy na kogo głosować.

 2. 2
  0
  ~ jan-49
  Piątek, 17.03

  pan wroblewski wszystko robi za pieniadze ktorych nie ma i miec nie bedzie taki wirtualny chwalipieta mniej chwalenia sie w mediach a wiecej pracy zeby efekty byly widoczne a nie ze chce dofinansowania chciec to sobie moze znajac zycie mozew jakas czesc dostanie ale tylko czesc a reszt skad? kampania wyborcza ruszyla ciekawe ile jeszcze wroblewski bedzie mial "super pomyslow" a kasy zero

 3. 3
  +3
  ~ wist
  Piątek, 17.03

  Obietnice wyborcze, a kiedy konkrety p. Wróblewski? Bo pieniądze są, ale raczej wirtualne?

 4. 4
  0
  ~ aplikujący
  Czwartek, 13.04

  maksymalna ocena to 78 757 punktów wniosek nie dostał nawet połowy i taki zachwyt ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90409708023071