Niedziela, 22.04.2018, Imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Zobacz, jak będzie wyglądał przekop Mierzei. Po raz pierwszy pokazano wizualizację

07.04.2016, 15:25:59 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jak będzie wyglądał przekop Mierzei. Po raz pierwszy pokazano wizualizację
źródło: Urząd Morski w Gdyni
Światło dzienne ujrzała wizualizacja przekopu Mierzei Wiślanej, który, według założeń, miałby powstać w Nowym Świecie. Dziś, 7 kwietnia, mogli ją zobaczyć uczestnicy konferencji „Budowa Kanału Żeglugowego Nowy Świat przez Mierzeję Wiślaną”.
 
Zrealizowanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną ma nastąpić do 2022 roku. Niebawem opublikujemy materiał z konferencji, podczas której Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi, Marek Gróbarczyk wyjaśniał m.in., kto będzie się zajmować utrzymaniem Kanału oraz ile będzie to kosztować.
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 32

%93.8 %6.2


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +45
  ~ pil
  Czwartek, 07.04

  bardzo dobre rozwiązanie z tymi dwoma mostami

 2. 2
  +26
  ~ wodniaczka
  Czwartek, 07.04

  Rozwiązanie dobre.Czas by wreszcie mieć przejście na swoim terytorium i uniezależnić się od "humorów" Putina. Przy obecnych stosunkach z Rosją |a są coraz gorsze będzie to bardzo dobra opcja. Czekam,aby inwestycja była zrealizowana.

 3. 3
  +19
  ~ james
  Czwartek, 07.04

  Elbląg musi stracić wreszcie dziewictwo!!! Port musi mieć wyjście na Morze!!! Co do dzisiejszej konferencji była zgodność, że przekop da możliwość rozwoju Miasta Elbląga (miejsca pracy, przeładunek towarów około 3ml t, rozwój turystyczny, gospodarczy, rybołóstwo itd) Skorzysta na tym również płd. część Zalewu Wiślanego miejscowości NadZalewowe ( Suchacz, Tolkmicko, Kadyny, Frombork, Nowa Pasłęka) Aspekt przyrodniczy, czyli szzata roślinna, paszki, rezerwaty czy Park Krajobrazowy nie ucierpi na tym tak jak to zakladają ekolodzy. a nawet jesli to ekosystemy odtworzą się same( zachodnia część Zalewu) będą tez tworzone wysepki dla ptactwa aby chronic ich miejsc lęgowych np. dla Ohary)

 4. 4
  +7
  ~ Polak
  Czwartek, 07.04

  brawo PiS, w kilka miesięcy o wiele więcej już zrobili niż PO przez 8 lat :) Ps. dziś w każdych wiadomościach mówią o Elblągu - normalnie za taką reklamę trzeba zapłacić setki tysięcy zł, a my dostajemy ją w prezencie :)

 5. 5
  --6
  ~ strzala
  Czwartek, 07.04

  to nie latwiej - taniej zrobic jeden most wysoki nad statkami

 6. 6
  --1
  ~ ajajaj
  Czwartek, 07.04

  Fajne palmy :)

 7. 7
  +9
  ~ DoMatołków
  Czwartek, 07.04

  Mierzeja Wiślana leży w woj. pomorskim, ***o nam do niej, kasa i tak popłynie do Gdańska. JEŁOPKI!!!

 8. 8
  --2
  ~ DoMatołków
  Czwartek, 07.04

  Mierzeja Wiślana leży w woj. pomorskim, ***o nam do niej, kasa i tak popłynie do Gdańska. JEŁOPKI!!!

 9. 9
  +1
  ~ j23
  Piątek, 08.04

  GDZIE SĄ wrota PRZCIWSZTORMOWE , CO Z ISTNIEJĄCĄ DROGĄ DROGĄ DO GDAŃSKA - zarośnie?, a kto będzie przewoził ładunki z GDAŃSK- ELBLĄG -KALININGRAD , skoro prościej i szybciej GDAŃSK -KALININGRAD ? , I TAK OBECNIE W PORCIE W ELBLĄGU SPADŁ PRZEŁADUNEK ....... , to może embarga nie będzie? , CO Z MOSTEM W NOWAKOWIE ? , CZYŻBY PRZEPRAWA BĘDZIE ZLIKWIDOWANA ? , robić przekop dla kilku kolesi w łódkach ....... ? , a miejsca pracy to chyba za 6 zł na godzinę teraz mają w porcie ......, kto będzie finansował pogłębianie toru wodnego ? , teraz pogłębiali Niemcy z Litwińcami i przerwali bo - ptaszki i żabki są ważniejsze , a kwota pogłębiania odcinka to ponad 1 bańka ....... , i pewnie trzeba to robić co kilka lat ....., MOŻNA MNOŻYĆ PYTANIA ......

 10. 10
  0
  ~ Polak
  Piątek, 08.04

  A gdzie slipy ???? Pętla żuławska remontuje porty za kasę z Uni a pobierają opłaty z korzystanie ze slipu.

 11. 11
  0
  ~ b
  Piątek, 08.04

  do j23 Dobre pytania,myślę że czas jadania ośmiorniczek się skończył więc warto by dopilnować żeby kasę przeznaczyć właśnie na to

 12. 12
  +6
  ~ no to
  Piątek, 08.04

  Gadki skończyć i KOPCIE i tyle.

 13. 13
  0
  ~ lukasz
  Piątek, 08.04

  Marszałek Województwa Pomorskiego - M. Struk - w ostatnim wywiadzie prasowym , negatywnie odniósł się do budowy przekopu przez Mierzeje Wiślana , akcentują prze wszystkim a rachunek opłacalności inwestycji oraz zniszczenia fałny i flory , po tej inwestycji. Wydaje się to na zdroworozsądkowa opinię , gdyż utrzymanie kanału - udrożnienie - po inwestycji , będzie bardzo kosztowne a obroty - przychody w porcie elbląskim , nie pokryją kosztów - nakładów. Porty w Gdańsku i Gdyni nie są dostatecznie wykorzystane i mają ogromny potencjał.

 14. 14
  +3
  ~ j23
  Piątek, 08.04

  z przekopem to jest tak jak z wieloma inwestycjami w Polsce wpierw się robi dużo szumu ,a następnie jak co do czego to inwestycja podwaja koszty , lub za 2 lata od oddania do użytku robi się remont , a jeszcze robi się inwestycje połowicznie ...... , przykład - remont Kanału Elbląskiego tylko pochylnie i śluzy , a o pogłębieniu reszty Kanału od pochylni Całuny do jeziora Drużno to już zapomniano i dalej co z pogłębieniem rzeki Elbląg ? od jeziora Druzno aż do mostów na starym mieście ..... , następnie droga s 7 odcinek Elbląg -Bogaczewo - jest takie miejsce iż jeszcze rok a jezdnia się zapadnie zupełnie - bo są torfy i nikt nie pomyślał zrobić odpowiednią podbudowę lub zastosować inne rozwiązanie , ITD ,ITP - czasami bubel goni bubel i są na to przyzwolenia zarówno z prawa i lewa.......

 15. 15
  +2
  ~ patriota
  Piątek, 08.04

  i bardzo dobrze! Już jest lotnisko, a teraz będzie port Olsztyn-Mazury

 16. 16
  --6
  ~ powodzenia w malignie
  Poniedziałek, 11.04

  Przeładunek, wg pobożnych życzeń, 3 mln ton . Kto i co będzie przewoził przez ten "port"? Towary do i z Elbląga czy Polski? Jak dalej w Polskę towar pojedzie? Niestety , inwestycja jest polityczna a nie racjonalna. Przekop nie pomoże miastu . Czyj ten kanał będzie - Gdańska, Elbląga czy państwa? Czy zarobi na swoje utrzymanie? Ile zapłaci "motorówka" za przepłynięcie? Jakie będą opłaty konserwacyjne po każdym sztormie i wiaterku od morza? Zamienił stryjek aborcję i przekop... Kiedyś ZAMECH a teraz przekop da pracę i rozwój zapyziałości. Nie znam żadnego przypadku blokowania Cieśniny Pilawskiej przez Rosjan dla wzmożonego transportu do i z potężnego gospodarczo Elbląga. Wystarczy popatrzeć na "nabrzeże portu" aby ocenić potrzebę przekopu. - tylko wiatr.

 17. 17
  +3
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 11.04

  Ajta ajta. Egipcjanie w ubiegłym roku oddali do użytku drugą nitkę i Kanału Sueskiego. Budowali go nie cały rok. I to w czasie kiedy tam toczyła się wojna domowa. Ale u nas to przekopanie paru kilometrów to będzie trwało kilka lat. A maruderów więcej niż partyzantów w Egipcie. Robić i mniej gadać i krytykować. Zamiast siedzieć przed komputerem posprzątaliście otoczenie wokół własnego bloku. Wiosna idzie można posadzić kwiatki. Choć tyle zróbcie dla siebie zamiast narzekać i marudzić.

 18. 18
  +3
  ~ Elbinger
  Poniedziałek, 11.04

  Projekt wydaje się OK, ale: 1) Parametry (zwłaszcza głebokość ) powinny być jak najwyższe, perspektywiczne; bardzo kosztowne jest późniejsze pogłębianie, poprawianie, poszerzanie. Te 4 metry na dziś może i wystarczy, ale żadna większa jednostka - nawet ratownicza o zanurzeniu rzędu 5-6 metrów nie wejdzie na Zalew 2) Na przedstawionej makiecie pominięto kompletnie wrota sztormowe od strony Zatoki Gdańskiej. Brak tego zabezpieczenia od potencjalnego naporu wód z północy (północnego- wschodu) - może być groźne w skutkach dla mieszkańców całego wybrzeża Zalewu, mieszkańców Elbląga, a przede wszystkim Żuław.

 19. 19
  +1
  ~ bardzo stary elblążanin
  Środa, 13.04

  Mam nadzieję, że ten, który przeprowadzi do wykonania przekopu będzie utrzymywał tor wodny. Z uwagi na rodzaj dna w zalewie i zatoce utrzymanie toru wodnego wymagać będzie ustawicznej pracy i dużych pieniędzy. Będzie to bardzo duże obciążenie budżetu miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.