Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Elbląski PiS chwali się sukcesem programu Rodzina 500+ i zapowiada szybki przekop Mierzei

06.04.2016, 18:45:38 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski PiS chwali się sukcesem programu Rodzina 500+ i zapowiada szybki przekop Mierzei
Fot. Ryszard Biel

Już jutro (7 kwietnia) w Elblągu odbędzie się duża konferencja poświęcona budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Weźmie w niej udział m.in. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. O szczegółach tego wydarzenia, a także o sukcesie rządowego programu Rodzina 500+ mówił na dzisiejszej (6 kwietnia) konferencji prasowej poseł Jerzy Wilk.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości na wstępie pochwalił się sporym zaufaniem, jakim darzą go mieszkańcy Elbląga i regionu. Przekłada się ono na sporą liczbę spraw, z jakimi zwracają się do niego obywatele. 

Cieszę się, że jestem doceniany jako poseł i że moje biuro poselskie przy ul. Czerwonego Krzyża jest tak popularne. Efekty moich interwencji w sprawach, z którymi przychodzą do mnie mieszkańcy, są pozytywne. Wiele z nich udało się już załatwić

– mówił poseł Jerzy Wilk.

Jako najlepszy przykład Jerzy Wilk przytoczył sprawę umorzenia ogromnej grzywny, jaka nałożona została na wielodzietną rodzinę z Chojnowa koło Tolkmicka za samowolę budowlaną. Jak informuje poseł, rodzina ta dobudowała do stojącego na własnej parceli domu, dwa pokoiki dla małych dzieci. Budowę zrealizowano według sporządzonej dokumentacji budowlanej, jednak bez pozwolenia na budowę. I za to właśnie rodzina z okolic Tolkmicka została ukarana przez nadzór budowlany najwyższą możliwą karą 50 tys. zł grzywny. - Wynikała ona tylko z niewiedzy, braku informacji i pomocy. Na szczęście po mojej interwencji, Minister Finansów umorzył w całości grzywnę – mówił Jerzy Wilk.
 
Poseł PiS poinformował również o prowadzonej przez siebie akcji agitacyjnej dotyczącej rządowego programu Rodzina 500+.

- Uważamy za ogromny sukces, że program ten został wprowadzony w życie. Wierzymy, że dzięki niej wskaźniki demograficzne ulegną znaczącej poprawie, a środki, które trafią do rodzin wpłyną też na rozwój gospodarki. Liczymy, że pierwsze dotacje trafią do wnioskodawców, jeszcze w kwietniu – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

O sporym zainteresowaniu rządowym programem w Elblągu i wynikających z niego korzyściach, mówił z kolei przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak.

Jeżeli przeliczymy to na pieniądze, w skali miesiąca do elbląskich rodzin trafi 4,5 mln zł, a w skali roku ponad 70 mln zł. Te kwoty wpłyną później do naszych lokalnych sklepów czy zakładów usługowych. Jest to pierwsza w historii kraju tak duża akcja prorodzinna

– zaznaczał Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

Podczas spotkania z lokalnymi mediami, Jerzy Wilk zaprosił również wszystkich zainteresowanych mieszkańców na jutrzejszą (7 kwietnia o godz. 11 w auli PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej) konferencję pod nazwą „Budowa kanału żeglugowego Nowy Świat przez Mierzeję Wiślaną”. Prelegentami będą na niej m.in. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, poseł Jerzy Wilk, prezydent Elbląga Witold Wróblewski czy profesor Krzysztof Luks.

Kanał jest już właściwie w realizacji, po tym jak Komisja Europejska zaakceptowała ten projekt. Inwestycja ta będzie przeprowadzona w szybkim tempie. Na ten rok zarezerwowano fundusze na dokumentację. Pierwsze bardzo duże środki przeznaczone zostaną w 2017 r. już na fizyczną realizację tego zadania. Inwestycję tę zapowiedział już w 2006 r. podczas swojej wizyty w Elblągu premier Jarosław Kaczyński. Niestety zmiana rządu spowodowała, że zaniechano jej. Od tego czasu minęło 10 lat. Gdyby nie to, byśmy już pływali kanałem przez Mierzeję

– przyznał Jerzy Wilk.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%55.6 %44.4
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +37
  ~ klik
  Środa, 06.04

  A o czym to będzie mówił prelegent Wilk? Będzie dalej się mijał z prawdą o przekopie i "zasługach" PiS-u w tym zakresie? Panie pośle my tu mieszkamy i wiemy, kto i w jaki sposób doprowadził do opracowania dokumentacji, na pewno nie pan i nikt z PiS-u, czyż nie tak?

 2. 2
  +32
  ~ to jak jest ???
  Środa, 06.04

  To jak jest panie Wilk praca panu w sejmie odpowiada czy nie??? Żalił się pan na utratą stanowiska prezydenta!!

 3. 3
  +42
  ~ wróć do nas
  Środa, 06.04

  Mówcie co chcecie ale ja tam ciągle widzę prezesa ELSINU

 4. 4
  +30
  ~ wist
  Środa, 06.04

  Nauczyciel Pruszak jest zadowolony że pieniądze / z programu 500+/ będą wydawane w sklepach i zakładach usługowych. A ja myślałem że rodzice będą inwestować w przyszłość swoich pociech. PiS widać, ma inne wyobrażenie o wydawaniu pieniędzy z budżetu Państwa / na który wszyscy Polacy się składają/.

 5. 5
  +42
  ~ żenada!!!
  Środa, 06.04

  Wilk i jego ciągłe bzdury.Czy ktoś go słucha

 6. 6
  +28
  ~ OSZUKANA
  Środa, 06.04

  Pruszak- nie wiem czemu wszystkich masz DEBILI po to aby ktoś dostał 500 zł reszta musi zapłacić 750 zł, wydm.liście 3- mln rodzin które nie dostaną tych pieniędzy to jest sukces ????,doszliście do władzy dzięki oszustwom , a ono ma krótkie nogi, tak więc szybki wasz koniec.

 7. 7
  +37
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 06.04

  Większe wydatki w sklepach. ..........alkoholowych. Większa ilość dzieci w rodzinach patologicznych.

 8. 8
  +14
  ~ Kat Na idiotów
  Środa, 06.04

  A kiedy konferencja w sprawie EPECu?

 9. 9
  --35
  ~ Polak
  Środa, 06.04

  hehe jaki najazd POwalonego hejtera POd różnymi nickami (przy okazji nie omieszkał sobie dać nawet 19 plusów w ciągu godziny od ukazania się artykułu) ;P eh tylko to już wam zostało Partio Obłudy/Oszustów :)

 10. 10
  --38
  ~ Tubylec
  Środa, 06.04

  Ja popieram ten projekt. Dzięki tym środkom poprawią się wskaźniki demograficzne a pieniądze zostaną wpompowane w polską gospodarkę wzmacniając popyt wewnętrzny, rozwijając handel i usługi. Życzę powodzenia :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.033399105072