Środa, 29.03.2023, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Elblążanin zapytał o rozporządzenie dot. małego ruchu granicznego. Komorowski nie miał zdania, bo... nie znał tematu

01.10.2015, 13:45:09 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin zapytał o rozporządzenie dot. małego ruchu granicznego. Komorowski nie miał zdania, bo... nie znał tematu
Fot. Adrian Sajko

Zaproszenie do wzięcia udziału w Forum Debaty Publicznej przyjęli: były Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz wicemarszałek naszego województwa Jacek Protas. Jedno z zadanych przez elblążan pytań dotyczyło tematu, o którym, jak się okazało, Bronisław Komorowski pierwszy raz słyszał.

Choć i podczas Forum Debaty Publicznej, i podczas briefingu z dziennikarzami, Bronisław Komorowski zachwalał mały ruch graniczny, to zdziwiony był pytaniem dotyczącym właśnie tego tematu.

Czy pan prezydent wie, że turyści rosyjscy na małym ruchu granicznym, którzy będą otrzymywali tą małą wizę graniczną, będą daktyloskopowani, jak przestępcy?

- padło pytanie z sali.

Bronisław Komorowski z zaskoczeniem zapytał... czy będzie to robić polska Straż Graniczna. - Oczywiście - stwierdził elblążanin. - Weszło rozporządzenie, które mówi o tym, że każdy turysta przekraczający granicę rosyjsko-polską w małym ruchu granicznym będzie daktyloskopowany. Będzie musiał wysiąść z samochodu, udać się do budki, przyłożyć kciuki i poddać się daktyloskopii. Od żadnego kraju nie wymagamy czegoś takiego. W jaki sposób nasze stosunku mają ulec poprawie skoro idziemy w  takim kierunku?

Były Prezydent nie umiał odpowiedzieć na to pytanie.

Nie mam w tej sprawie opinii, bo nie znam, nie słyszałem o tym. Pewnie są jakieś przyczyny, ale w moim przekonaniu generalnie należy traktować mały ruch graniczny (...) jako inwestycję w przyszłość. Należy na to chuchać i dmuchać, żeby z naszej strony nie nastąpiły żadne działania, które by ograniczały mały ruch graniczny. Nie tylko dlatego, że na tym korzystamy ekonomiczne, ale dlatego, że nasza otwartość, z naszej strony demonstrowana, może być istotnym czynnikiem na przyszłość

-zaznaczył.

Swoje zdanie wyraził za to Jacek Protas. - Do końca nie wiem, jakie jest podłoże tej decyzji, żeby wprowadzić tego rodzaju kontrole, bo nikt tego z samorządami nie konsultował, ale domyślam się, że jest to decyzja o podłożu pogłębienia bezpieczeństwa państwa - mówił.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Galeria / Forum Debaty Publicznej z Prezydentem Bronisławem Komorowskim i Jackiem Protasem ( zdjęć 28 )
Dodano: 2015-09-30 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +28
  ~ yataman
  Czwartek, 01.10

  to cala platforma czyli: buta ,arogancja, klamstwa, obietnice bez pokrycia i kneblowanie ust. tak samo bylo za grzesia nowaczyka o ktorym protas mowil ze zachlysnal sie wladza. szczynukowicz przyjechal wyglosil monolog i pojechal. dal tym samym przekaz zeby nie glosowac na PO. ale uwazajcie drodzy wyborcy bo POwcy wiedza ze juz jest po nich. teraz sie beda farbowac na nowoczesna.pl. to ma byc partia dla uchodzcow z PO. wszak ten caly petru to nieformalny doradca tuska. nie glosujcie na nowoczna bo to sa POwcy tyle ze przefarbowani. wczesniej POwcy to byla unia wolnosci teraz sie przemaluja na nowoczesna.pl. Nie dajcie sie nabrac oszustom i aparatczykom z PO. w pazdziernikowych wyborach wrzucmy PO i nowoczesna.pl do klosetu polityki i spuscmy wode. niech to zdradzcieskie gowno splynie

 2. 2
  +28
  ~ lukasz
  Czwartek, 01.10

  Szanowny Panie Prezydencie - czy nie lepiej wycofać się z życia publicznego i zająć się wnukami oraz spędzaniem czasu na daczy. Zostawmy to młodym , energicznym i mających zupełnie inna wizję ojczyzny MŁODYM POLAKOM.

 3. 3
  +32
  ~ POlitolog
  Czwartek, 01.10

  Taki gość był prezydentem kraju. Tragedia. Ale jak PROTAS - który przez 8 lat niszczy Elblag - ma smiałośc kandydować jeszcze z tego okręgu wskazuje to na wyjątkową butę i arogancje. Za zimne termy i lotnisko w lesie winien siedzieć na przesłuchaniach w prokuraturze. A nie szukac imunintetu. Mam nadzieje ze elblążanie wystawia PO i PSL odpowidni rachunek w dniu wyborów.

 4. 4
  +34
  ~ VON z Elblaga
  Czwartek, 01.10

  Cala PO i Protas ma otrzymać czerwona kartkę. Dosc niszczenia Polski oraz Elblaga.

 5. 5
  --12
  ~ berek
  Czwartek, 01.10

  Pytanie, czy istotnie jest tak jak powiedział ktoś z sali, kiedy wprowadzono ten przepis. Ponoć w lipcu. Nic dziwne, że były prezydent nie zna tego tematu. Większość obecnych na sali o nim nie słyszała. Tytuł, który ma jątrzyć. Po co?

 6. 6
  --26
  ~ look
  Czwartek, 01.10

  Po tym spotkaniu ostatecznie podjąłem decyzję - głosuję na PO. Spokój, kultura, wiedza i coś, co sprawia, że obaj panowie budzą sympatię.

 7. 7
  +23
  ~ Orzeł Biały
  Czwartek, 01.10

  "debata "to zwykła farsa i kpina z mieszkańców miasta. Zakaz zadawania pytań i styl broniący się przed każdym pytaniem z sali był żenujący. Ustawione pytania z kartki i żenujący poziom prowadzącego coś bełkotał pod nosem. Bzdury i jakich mówił Komorowski, były tak wielkie, że ledwo wysiedziałam do końca. Jego wywody na temat polityki zagranicznej i stosunków z Rosją przypominały poziom dziecka z podstawówki, a przedstawianie na siłę Putina jako miernotę i partacza woła o pomstę do nieba. Facet ustawia w tym momencie USA rozgrywa jak chce geopolitykę a ten mówi o rosji kolos na glinianych nogach. Zaczęli naloty w Syrii i wielką operację przeciwko ISIL z Irakiem,Iranem,Syrią,Chinami, a on mói że oni nie maja środków na takie operacje. To coś nas reprezentowało w stosunkach międzynarodowych?

 8. 8
  +21
  ~ złodziejscy politycy
  Czwartek, 01.10

  Ale jak skupać Polskę i Polaków to wie doskonale !

 9. 9
  +11
  ~ ll
  Czwartek, 01.10

  Łukasz-a kogo będzie wtedy okradał ?Wnuków ?

 10. 10
  +19
  ~ Marian
  Czwartek, 01.10

  Do Elbląga to już tylko cyrk przyjeżdża, wesołe miasteczko już było.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98153901100159