Czwartek, 4.03.2021, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Bronisław Komorowski o bojkocie przed Biblioteką Elbląską: Najłatwiej jest zrobić awanturę, obrażać prezydenta

05.05.2015, 15:03:39 Rozmiar tekstu: A A A
Bronisław Komorowski o bojkocie przed Biblioteką Elbląską: Najłatwiej jest zrobić awanturę, obrażać prezydenta

Zapowiadana debata pt. „Dialog o Polsce” z udziałem Bronisława Komorowskiego przerodziła się w przemówienie obecnego Prezydenta RP. Odpowiedział on także na kilka pytań zgromadzonych w sali Biblioteki Elbląskiej... zwolenników PO. Przed budynkiem zebrali się sympatycy innego kandydata na ten urząd – Janusza Korwina-Mikke, którzy przez megafon wyrażali swoje niezadowolenie dotychczasową prezydenturą Bronisława Komorowskiego.

Sala wypełniona była po brzegi. Każdy trzymał w ręku chorągiewkę z deklaracją poparcia dla Bronisława Komorowskiego i przywitał kandydata PO owacją na stojąco.

- Dziś chcieliśmy porozmawiać o Polsce lokalnej, o Polsce samorządowej w kontekście naszego  wschodniego sąsiedztwa, które jest dla nas tutaj wielkim wyzwaniem, wielką szansą – zapowiedział prowadzący.

W Elblągu odbyło się ostatnie, w ramach kampanii wyborczej, spotkanie z cyklu „Dialog o Polsce” .

Całą kampanię próbowałem choć trochę oderwać się od politycznej awantury, którą także teraz słyszymy za oknem. Najłatwiej  jest zrobić awanturę, najłatwiej jest obrażać prezydenta, państwo Polskie. Dużo trudniej jest skutecznie dla państwa Polskiego pracować i jeszcze trudniej jest rozwiązywać realne problemy

– stwierdził Bronisław Komorowski.

Bojkot wizyty Prezydenta zorganizowany przed Biblioteką Elbląską przez grupę kilkudziesięciu osób  nie zrobił wrażenia na Bronisławie Komorowskim. - Mam tego rodzaju awanturników prawie we wszystkich spotkaniach wyborczych. Przyzwyczaiłem się do tego. Mam grubą skórę – zaznaczył. - Chcę zwrócić uwagę na to, że to zjawisko jest warte pogłębionej analizy. Bo kto urządza awanturę przeciwko Prezydentowi? Kto próbuje go obrażać, niszczyć autorytet państwa polskiego niszcząc także autorytet głowy państwa? Warto się przyjrzeć co to są za środowiska.

Jak zapowiedziano na portalu społecznościowym facebook, przed Biblioteką Elbląska zjawiły się osoby, które chciały wytknąć Bronisławowi Komorowskiemu podjęte decyzje. Z megafonu padały podziękowania w stronę obecnego Prezydenta RP  m.in. za podniesienie wieku emerytalnego czy podwyżkę VAT.

Jak Bronisław Komorowski odniósł się do tych okrzyków?  Podczas swojego przemówienia powiedział wprost – Wrzeszczą ci, którzy są generalnie prorosyjscy (…) awantury urządzają ci, którzy  jeszcze niedawno na poważnie mówili, że należy poważnie rozważyć wysłanie żołnierzy Polskich na wojnę w Donbasie. którzy na co dzień uprawiają politykę także podsycania wszystkich konfliktów polsko-rosyjskich. To przedziwny sojusz, ale właśnie z takim sojuszem należy się liczyć. I taki sojusz, który się wyraża tu wspólnym wrzeszczeniem przeciwko  prezydentowi, to jest realna groźba dla Polski. Powstania z jednej strony radykalizmu prawicowego, który stawiać chce na konflikty wszelkiej maści, konflikty w Polsce i na konflikty również z naszymi sąsiadami, i od lat  wywołuje konflikt, podsyca i eksploatuje. To jest ich interes polityczny. I sojusz z drugą stroną – nową partią prorosyjską, która mówi  - sprzedajmy interesy naszego sąsiada ukraińskiego, sprzedajmy naszą pryncypialność demokratyczną i wolnościową za to, że może  trochę lepsze ochłapy dostaniemy od naszego wschodniego sąsiada. To jest przedziwny sojusz niesłychanie niebezpieczny – podkreślił Bronisław Komorowski.

Prezydent opowiadał też m.in. o stosunkach z Rosjanami, braku pomyślu na prywatyzację lasów państwowych i wsparciu dla Kongresu Kobiet. Więcej na ten temat już niebawem.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 18

%27.8 %72.2


Komentarze do artykułu (76)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --33
  ~ powiec
  Wtorek, 05.05

  Faktycznie 5 korwinowców w tym jeden z megafonem to prawdziwy tłum, dali "popalić" Bronkowi na pewno się tym przejął;) Jak to mówią "psy szczekaja" karawana idzie dalej!;) POkój wam hejterzy!;)

 2. 2
  +39
  ~ Reuters
  Wtorek, 05.05

  Cytuje: "Zapowiadana debata pt. „Dialog o Polsce” z udziałem Bronisława Komorowskiego przerodziła w przemówienie obecnego Prezydenta RP" No comments.

 3. 3
  --55
  ~ zdecydowana
  Wtorek, 05.05

  Będę głosować na Bronisława Komorowskiego, to prawdziwy mąż stanu i dobry Prezydent naszego kraju :)

 4. 4
  +42
  ~ opozycja
  Wtorek, 05.05

  trzeba być idiotą, żeby głosować na tego jegomościa

 5. 5
  +36
  ~ koko
  Wtorek, 05.05

  Nie zrozumiałem złotej myśli dotyczącej braku pomysłu na prywatyzację Lasów Państwowych. Podobno nie było nawet takiego pomysłu bo tak władza komentowała słynne nocne głosowanie w Sejmie.Czy to oznacza dalsze prace zwiazane z wyprzedaża tego jedynego dobra które jest własnoscią całego narodu.

 6. 6
  --26
  ~ głos
  Wtorek, 05.05

  Kilku młodocianych krzykaczy z Pis i od Korwina skandujących dziękujemy (przynajmniej tyle usłyszałam) to na pewno nie bojkot. Sala w Bibliotece wypełniona po brzegi, miła atmosfera. Na pewno prezydent nie poczuł się zbojkotowany, czyli ignorowany, wręcz przeciwnie.

 7. 7
  +33
  ~ RW
  Wtorek, 05.05

  Ten człowiek sam kompromituje urząd, który sam sprawuje. We wszystkim mediach JKM wyraźnie mówi, że Polska musi jak najszybciej odciąć się od konfliktu na Ukrainie i ogłosić w tej sprawie neutralność. Tymczasem Bull bredzi mówiąc cyt: Wrzeszczą ci, (...) którzy jeszcze niedawno na poważnie mówili, że należy poważnie rozważyć wysłanie żołnierzy Polskich na wojnę w Donbasie. którzy na co dzień uprawiają politykę także podsycania wszystkich konfliktów polsko-rosyjskich". Przecież jemu brak nie tylko rozumu ale i pamięci. Przecież jakiś miesiąc temu Sejm większością głosów uchwalił powołanie polsko-litewsko-ukraińskiej jednostki wojskowej. Przecież to rządzący chcą nas wciągnąć w wojnę. Zacznijcie Polacy myśleć a nie słuchać bredni jaką wam wmawiają politycy pokroju Komorowskiego, Dudy itp

 8. 8
  --19
  ~ wyborca II
  Wtorek, 05.05

  To tak się zachowuje kupa wariatów korwinistów aż żal bierze ,dają o sobie niepochlebne recenzje ,wstyd,wstyd a szczególnie ten jegomość z tubą albo z mikrofonem i jego poplecznicy .

 9. 9
  +6
  ~ moherek
  Wtorek, 05.05

  a czego się sPOdziewał? darmozjad i szkodnik ? nie cierpię ***inowców tak samo jak "bula w bulu" i w ogóle PO jaką cholerę psuje nam nastrój swoją obecnością? tu i tak ciągle dużo bezmózgowców komuszych

 10. 10
  +8
  ~ moherek
  Wtorek, 05.05

  a czego się sPOdziewał? darmozjad i szkodnik ? nie cierpię ***inowców tak samo jak "bula w bulu" i w ogóle PO jaką cholerę psuje nam nastrój swoją obecnością? tu i tak ciągle dużo bezmózgowców komuszych

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3770761489868