Sobota, 25.05.2019, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Zdzisław Dubiella zrezygnował z mandatu. Jego miejsce w Radzie zajmie Rafał Traks

07.07.2015, 12:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Zdzisław Dubiella zrezygnował z mandatu. Jego miejsce w Radzie zajmie Rafał Traks

Ze względu na długą rehabilitację Zdzisław Dubiella podjął decyzję o zrezygnowaniu z pełnienia obowiązków radnego. Jego miejsce zajmie we wrześniu osoba, która z listy Prawa i Sprawiedliwości otrzymała największą ilość głosów. Jest nią Rafał Traks, który obecnie pełni funkcję wiceprezesa EKS START Elbląg.

1 lipca wiadomość o rezygnacji Zdzisława Dubielli trafiła do Przewodniczącego Rady Miasta Jerzego Wilka. On skierował ją do Komisarza Wyborczego. W takiej sytuacji, według Kodeksu Wyborczego, miejsce w Radzie może zająć jedynie osoba, która startując  z tej samej listy, z tego samego okręgu, zdobyła drugą w kolejności liczbę głosów. Jest nią 31-letni Rafał Traks.

 

Jestem po rozmowie z panem przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzy Wilkiem i wyraziłem zgodę na objęcie mandatu Pierwszy raz będę radnym. Ta sytuacje jest dla mnie niespodzianką

– przyznaje Rafał Traks.

Rafał Traks zdobył w wyborach samorządowych 291 głosy. Jednak, jak sam zaznacza, nie jest to najgorszy wynik. - To nie jest najmniejszy wynik spośród tych wszystkich osób, które są radnymi – przyznał.

W marcu ubiegłego roku Rafał Traks został nowym wiceprezesem EKS START Elbląg. Czy przyjęcie mandatu radnego sprawi, że ograniczy bądź zrezygnuje z pracy dla Klubu?

Muszę sprawdzić, czy to nie będzie kolidowało prawnie. Jeżeli nie, to nadal będę  pracować na rzecz START-u. Pracuję tam społecznie, więc sądzę, że nie powinno być z tym problemu, ale zawsze lepiej jest się upewnić

– stwierdził.

Czym Rafał Traks zajmie się w pierwszej kolejności jako radny? - O tej sytuacji dowiedziałem się w czwartek czy piątek i ciężko jeszcze mi się określić. Na pewno będą to tematy związane ze sportem, turystyką, oświatą, kulturą. Tak konkretnie jeszcze nie chciałbym nic deklarować – zaznaczył.

Termin zaprzysiężenie nowego radnego nie został jeszcze wyznaczony. - Oficjalnie jeszcze nie mam takiej informacji. Przewodniczący (Rady Miasta, Jerzy Wilk – przyp. Red.) wspominał, że najprawdopodobniej nastąpi to na sesji we wrześniu. Do tego czasu jeszcze daleko, więc ciężko określić – mówił Rafał Traks. - Na pewno jest to uzależnione od Komisarza, który najpierw musi sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i wyrazić zgodę. Na pewno będzie to po wakacjach.


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --17
  ~ Arczibar
  Wtorek, 07.07

  Gratulacje i powodzenia !

 2. 2
  +10
  ~ observator
  Wtorek, 07.07

  :D :D :D ..... :D "wybitny" :D, kto tam jest następny na liście tej żałosnej partyjki?

 3. 3
  --18
  ~ almar
  Wtorek, 07.07

  Brawo Rafał !!!!

 4. 4
  +17
  ~ klik
  Wtorek, 07.07

  Widać, że pan Traks ... ciężko myśli. Czy będzie tak błyskotliwy jak pan Dubiella? To teraz kiedy zrezygnuje pan Olszewski? A później kolej na panie .... I w ten sposób nastąpi zmiana pokoleń w PiSie?

 5. 5
  +3
  ~ ..............................
  Wtorek, 07.07

  Start to może być problem? a KRAM s.a. już nie ?

 6. 6
  +1
  ~ powiec
  Wtorek, 07.07

  No wreszcie w PISie wymiana pokoleniowa, znacznie obnizy nam się teraz wiek radnych;)

 7. 7
  0
  ~ jan-49
  Środa, 08.07

  290 glosow i radny kupa smiechu w 100 tys miescie chyba głosowali na niego tylko kolesie i rodzina

 8. 8
  +2
  ~ liczący
  Środa, 08.07

  Elbląscy Radni i liczba zdobytych głosów: DUBIELLA Zdzisław Andrzej - 456, SAŁATA Halina Maria - 693, MISSAN Michał Piotr - 375, TURLEJ Robert - 814, RUDNICKI Wojciech Grzegorz - 273, HAJDUKOWSKI Janusz - 673, JANOWSKA Jolanta Anna - 477, KOSECKA Maria - 928, MITAL Marek - 606, KLIM Ryszard - 396, FEDORCZYK Paweł Tomasz - 262, WILK Jerzy Zbigniew - 1462, KARPIŃSKI Wojciech Jerzy - 190, WCISŁA Jerzy - 765, KRÓL Teresa Wanda - 377, LISEWSKA Jolanta 588, OLSZEWSKI Zdzisław Czesław - 508, CZYŻYK Antoni - 721, BURKHARDT Marek - 161, ADAMOWICZ Małgorzata - 377, LECYK Zenon Stanisław - 224, PRUSZAK Marek Piotr - 856, ADAMOWICZ Małgorzata - 536, TOMCZYŃSKI Andrzej - 241

 9. 9
  +2
  ~ ciekawski
  Środa, 08.07

  do liczacego:. czy mozesz podac nazwisko radnego oraz jego wiek.? pytam bo jak patrze na zdjecia z sesji to wyglada to na Rade Starcow .

 10. 10
  +2
  ~ ble
  Środa, 08.07

  kram kram am am am/// hue hue...trampolinka po eks ie za czasow wolfa kram...a teraz rada///a listy kto bedzie nosil/no i co z zona z mpo?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.