Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Chcę być Senatorem, ale tylko z ramienia PO

25.08.2011, 06:05:12 Rozmiar tekstu: A A A
Chcę być Senatorem, ale tylko z ramienia PO

Witold Gintowt – Dziewałtowski, od lat utożsamiany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, będzie kandydatem PO do Senatu. Jak nas poinformował, chcący zachować anonimowość członek elbląskiej PO, Dziewałtowski sam zabiegał o to stanowisko. Do tej pory oficjalnym kandydatem na Senatora z ramienia Platformy był Jerzy Wcisła. Potwierdzeniem tego miało być pismo, które przyszło do Elbląga z PKW jeszcze wczoraj.

„Witold Gintowt - Dziewałtowski nie będzie kandydował do parlamentu z list SLD. Czy oznacza to koniec kariery politycznej wieloletniego posła lewicy? Okazuje się, że nie. Według naszych informacji, Gintowt - Dziewałtowski otrzymał propozycję od Grzegorza Schetyny, by ten w najbliższych wyborach kandydował do Senatu z listy wyborczej Platformy Obywatelskiej. Poseł nie potwierdza, ani też nie zaprzecza tym doniesieniom.” – pisaliśmy na początku sierpnia.

Dziś polityk potwierdził, że będzie ubiegał się o mandat senatorski z ramienia Platformy Obywatelskiej.

- Pogodziłem się z tym, że nie będę kandydował, uznałem, że to, co się wokół mnie dzieje jest potwierdzeniem, iż SLD nie jest zainteresowane moją osobą. Dostałem jednak propozycję kandydowania z Platformy Obywatelskiej.  Ta propozycja nie była uwarunkowana czymkolwiek, nie żądano ode mnie ani zmiany poglądów i przekonań, ani żadnych deklaracji – mówił Witold Gintowt – Dziewałtowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej. - Decyzję o przyjęciu tej oferty podjąłem przedwczoraj. Teraz pozostaje zebrać podpisy, a czasu jest niewiele.

Gintowt – Dziewałtowski zaznaczył, że od wczoraj nie jest już członkiem SLD, nie planuje także wstąpienia w szeregi Platformy Obywatelskiej w tej kadencji.

- Wiem, że w kierownictwie SLD panuje pogląd, iż Platforma Obywatelska jest największym wrogiem SLD. To nie jest już ta partia, którą ja zakładałem. Moja decyzja wzbudza krytykę, mam świadomość tego, że kończy się bardzo ważny etap. Byłem utożsamiany z SLD przez wiele lat, dzisiaj doszedłem do wniosku, że moje podejrzenia i obawy, co do lewicowości SLD w tym kształcie są potwierdzone – mówił Witold Gintowt – Dziewałtowski. - Miałem możliwość różnych wyborów, wybrałem rozwiązanie najlepsze. Lewicowość to nie nazwa partii, to nie koneksje polityczne. To program, który jest realizowany, to dbałość o zwalczanie wszelkiego rodzaju niesprawiedliwości, dbałość o to by bronić skrzywdzonych, pomagać najsłabszym.

Jak poinformował nas Jerzy Jedynak, Sekretarz Rady SLD w Elblągu, Witold Gintowt – Dziewałtowski otrzymał propozycję kandydowania do Senatu z list SLD, jednak nie przyjął jej.

- Gintowt – Dziewałtowski otrzymał propozycję kandydowania do senatu z list SLD, ale powiedział, że go to nie interesuje, że nie chce być senatorem. Nie miał eksponowanego miejsca na liście do sejmu, poczuł się widocznie niedowartościowany – powiedział nam Jerzy Jedynak. - Nie ma tu płomiennych konfliktów, ani krwawych animozji, nie mam nic sensacyjnego do powiedzenia. Trochę szkoda, że długoletni lider odchodzi, ale tak na scenie politycznej jest.

Dotychczasowy przewodniczący elbląskich struktur SLD stwierdził, że oficjalnie nikt mu nie zaproponował kandydowania do senatu z ramienia Sojuszu, ale dodał, że propozycja kandydowania do senatu z listy SLD to jawna próba odsunięcia polityka na margines.
- Nie ma żadnej szansy, by dostać się do Senatu z listy SLD – podkreślił Witold Gintowt – Dziewałtowski.

W tym momencie obowiązki szefa SLD w Elblągu pełni Gerard Przybylski.


Ols

Oceń tekst:

Ocen: 8

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (83)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ wyborca
  Środa, 24.08

  Chcieć to można .TYLKO co będzie jeśli Elblążanie powiedzą PO -NIE.TAKI BĘDZIE WYNIK WYBORCZY -AUT.

 2. 2
  +5
  ~ czytelniczka
  Środa, 24.08

  Dobrze redakcjo ,że kontynuujecie temat bo juz hieny z innych mediów lansują sie na waszym newsie

 3. 3
  +21
  ~ elblążanin
  Środa, 24.08

  Panie Witoldzie skończ Pan wstydu oszczędź. Dzięki Panu zrozumiałem że dla kawałka stołka zrobi Pan wszystko. Dzięki Panu powstanie nowy twór polityczny Polska Zjednoczona Partia Obywatelska. Może czas już na emeryturę? Nic Pan nie zrobił dla naszego miasta jako Prezydent, a z Posłowania też nie ma żadnych efektów. Może czas powiedzieć polityce papa.

 4. 4
  +15
  ~ rte
  Środa, 24.08

  Minę ma lichą to już koniec.Zagłosuje na każdego innego lub wcale nie oddam głosu.Do roboty.

 5. 5
  +9
  ~ g
  Środa, 24.08

  Panu już dziękujemy .

 6. 6
  +13
  ~ jmaniek
  Środa, 24.08

  chłopie weź idź na emeryturę,Elblążanie mają cię dosyć cwany lisku

 7. 7
  +12
  ~ ali g
  Środa, 24.08

  nie odpuszcza hiena jedna,farbowany lis z ramienia PO,weź ty chłopie pokaż że masz trochę godności i zakończ karierę polityczną,bo skoro do tej pory nic nie osiągnąłeś w SLD to już na pewno tak zostanie,poczytaj opinie na swój temat i się zastanów bo jak widać po wpisach nikt i tak cię nie popiera .tylko zaszkodzisz platformie!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. 8
  --5
  ~ media krajowe
  Środa, 24.08

  Polityczny tort został podzielony przez PO i PiS. Świetny artykuł elblążanina, byłego dziennikarza - Pana Edwarda Pukina. Czytaj pod tym linkiem http://www.wiadomosci24.pl/artykul/polska_jest_najwazniejsza_dla_kogo_207273.html

 9. 9
  +9
  ~ izor
  Środa, 24.08

  jest pan zdrajce takich w elblagu niechcemy

 10. 10
  +13
  ~ ara
  Środa, 24.08

  pokazaliśmy przy wyborach prezydenckich, że cię tu nie chcemy pokażemy i kolejny raz a jak to nie pomoże to na .............................

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.