Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Poseł Gintowt-Dziewałtowski wesprze w wyborach PO (aktualizacja)

22.08.2011, 09:12:52 Rozmiar tekstu: A A A
Poseł Gintowt-Dziewałtowski wesprze w wyborach PO (aktualizacja)
fot. Rafał Kadłubowski

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia, o tym jakoby dotychczasowy poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski, miałby wesprzeć w najbliższych wyborach Platformę Obywatelską. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie, elbląski parlamentarzysta został zaprezentowany, wspólnie z innymi przedstawicielami lewicy Dariuszem Rosatim i Józefem Piniorem, jako polityk, który „postanowił realizować swoje kompetencje na wielkim pokładzie Platformy Obywatelskiej".

Według naszych doniesień z początku sierpnia, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Witold Gintowt-Dziewałtowski otrzymał propozycję od jednego z szefów Platformy Obywatelskiej, Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, dotyczącą startu w wyborach do Senatu z okręgu elbląskiego z listy wyborczej PO. Skonfliktowany z władzami SLD Gintowt-Dziewałtowski, nie znalazł się bowiem na listach wyborczych Sojuszu.

Dziś na konferencji prasowej PO Witold Gintowt-Dziewałtowski, wystąpił u boku innych lewicowych polityków, którzy zdecydowali się wesprzeć Platformę w zbliżających się wyborach do Sejmu i Senatu.

- Jesteśmy tutaj, bo nie musimy zmieniać naszych poglądów, naszych idei, wprost przeciwnie, wydaje się, że nasze pomysły na lepszą Polskę (...), na uspołecznienie władzy będzie nam łatwiej zrealizować - mówił dziś przed kamerami poseł.

Elbląski poseł zaznaczył, że od lat ma swój konkretny program, a jednym z jego postulatów jest rozwój samorządności, co spotykało się niechęcią w klubie SLD.

Gintowt-Dziewałtowski przyznał, że przed wyborami nie zamierza sam rezygnować z członkostwa w klubie SLD, ale też w najbliższym czasie nie przewiduje wstąpienia do PO.

O tym czy elblążanin znajdzie się na listach PO, dowiemy się w najbliższych dniach, wtedy bowiem mają zapaść ostateczne decyzje. Gintowt-Dziewałtowski będzie najprawdopodobniej kandydował do Senatu.

Aktualizacja (22.08.2011, godz. 9:12)
Jeszcze w niedzielę, tuż po zakończeniu konwencji krajowej SLD, wszyscy obecni na niej posłowie, zdecydowali jednogłośnie o wykluczeniu posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego z szeregów klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jak poinformował Tomasz Kalita, rzecznik klubu parlamentarnego SLD, naturalną konsekwencją wykluczenia z klubu będzie prawdopodobnie usunięcie Gintowt-Dziewałtowskiego z partii.

Co prawda nie zapadła jeszcze decyzja o usunięciu elbląskiego posła z partii, jednak dziś rano Witold Gintowt - Dziewałtowski samodzielnie podjął decyzję o rezygnacji z kierowania elbląskimi strukturami SLD.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Komentarze do artykułu (116)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Teryy
  Niedziela, 21.08

  Oooooo matko.......

 2. 2
  +9
  ~ dosyć
  Niedziela, 21.08

  SPECJALNIE pójdziemy na wybory by powiedzieć NIE .NIE.NIGDY -PO - PSL. Zobaczymy kto jeszcze się przefarbuje i co to mu da.KOMEDIA.HA.HA.

 3. 3
  +12
  ~ lilka
  Niedziela, 21.08

  "Gintowt-Dziewałtowski przyznał, że przed wyborami nie zamierza sam rezygnować z członkostwa w klubie SLD, ale też w najbliższym czasie nie przewiduje wstąpienia do PO. " - O co tu chodzi???? Czy ktoś może mi to wyjaśnić? Ma startować z list PO a jest nadal w SLD. Przecież to jakieś jaja!!!!!

 4. 4
  +14
  ~ Urlike Meichoff
  Niedziela, 21.08

  Śmiech na sali ...Co on robi przecież tak zraził sobie ludzi którzy głosowali na niego tyle lat . Głosowałam na niego zawsze ale teraz po taki numerze to sorry ......ale takie coś to zdrada ideałów w które się wierzy bądź wierzyło. Naprawdę jest mi z tego powodu Panie Witoldzie bardzo przykro że POpiera Pan Partię Oszustów czyli Peło formację która doprowadziła nasz kraj do ruiny a ludzi do upodlania , szkoda że zrezygnował Pan z SLD które na ten moment jest jedyną formacją która może przywrócić w Polsce (nie czytać POlsce) normalność . Krótko mówiąc głosujmy na SLD !!!!!!!!!!!!! a temu Panu dziękujemy .

 5. 5
  +3
  ~ Krzysiek
  Niedziela, 21.08

  smutne...

 6. 6
  +6
  ~ Tvn24
  Niedziela, 21.08

  Przed chwila TVN24 podalo ze WGD zostal wydalony z SLD

 7. 7
  +12
  ~ :)
  Niedziela, 21.08

  @lilka: jakie jaja? Elbląscy radni SLD popierali Henryka, a teraz popierają Grzegorza, byle przy korycie :)

 8. 8
  +7
  ~ odsączacz_ogórków
  Niedziela, 21.08

  jaki farbowany gwint...

 9. 9
  +3
  ~ eryc
  Niedziela, 21.08

  Po cholerę tego gościa brać do PO? Platforma ma w Elblągu dobrego kandydata - Jerzego Wcisłę. Witold GD przegrał wybory na prezydenta miasta nawet z cienkim Wilkiem. Teraz kapnął się, że startując z list SLD do Senatu w okręgach jednomandatowych przegra z Wcisłą. Więc szybciutko biegiem do PO aby oddać się w ramiona Platformy. Mojego głosu WGD nie dostanie nigdy. A jak zobaczę go na listach wyborczych PO - zacznę robić antykampanię wyborczą Platformie.

 10. 10
  +8
  ~ sazan
  Niedziela, 21.08

  KAMELEON

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.