Środa, 14.04.2021, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Dostawa szczepionek przeciw COVID-19 nie dotarła dziś do Szpitala Miejskiego. Co teraz?

18.01.2021, 19:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Dostawa szczepionek przeciw COVID-19 nie dotarła dziś do Szpitala Miejskiego. Co teraz?

Dziś (18 stycznia) do Szpitala Miejskiego im. św. Jana Pawła II miała przyjechać kolejna dostawa szczepionek przeciw COVID-19. - Zgłosiliśmy zapotrzebowanie na 540 dawek. W sobotę otrzymaliśmy informację, że nie ich dostaniemy - mówiła Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala.


Producentami szczepionki przeciw COVID-19 jest amerykański koncern Pfizer oraz niemiecka firma Biontech. W oświadczeniu Pfizer twierdzi, że:


"W ramach działań niezbędnych do zwiększenia mocy produkcyjnych, musimy odpowiednio zmodyfikować proces produkcji i dostosować nasz zakład, co będzie wymagało uzyskania dodatkowych zezwoleń. Chociaż będzie to miało przejściowy wpływ na dostawy realizowane na przełomie stycznia i lutego, spowoduje znacznie zwiększenie liczby dawek dostępnych dla pacjentów pod koniec lutego i w marcu."


Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w rozmowie dla TVN24 zapowiedział, że dziś placówki otrzymają 40 proc. mniej szczczepionek. - Cała sytuacja rodzi szereg problemów natury logistycznej w najbliższych tygodniach - twierdził.


Jak do tej pory do elbląskiego Szpitala Miejskiego trafiły trzy tury szczepionek. Za pierwszym razem było ich 75, za drugim 400, za trzecim 450. Szczepionki dostarczane były w poniedziałki, a na ich wykorzystanie szpital miał 5 dni.

 

Mieliśmy dziś otrzymać 540 dawek. W sobotę otrzymaliśmy informację, że ich nie dostaniemy. Ponownie wysłaliśmy zapotrzebowanie i mamy infomację, że jutro dostaniemy połowę tych dawek, czyli 270 dawek

 

- informuje Małgorzata Adamowicz.


Czy w późniejszym czasie zostanie przekazanych więcej dawek? - Tak mówią, ale zobaczymy. Na razie mamy ich mniej niż zakładaliśmy przez co musieliśmy odwołać pacjentów, szczególnie dzisiejszych - stwierdziła Małgorzata Adamowicz. - Na pewno będzie zmniejszone wykonanie szczepionek w kolejnych dniach.


W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy administracji). Następnie pracownicy sanepidu, aptek, domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, osoby zatrudnione na uczelniach medycznych i studenci kierunków medycznych. Następni w kolejce do szczepień będą seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Dopiero potem rozpocznie się akcja szczepienia populacyjnego Polaków.


Szczepionka ma dawać pełną odporność po przyjęciu dwóch dawek w odstępie 21 dni.

 

Dziś mieliśmy kończyć szczepić naszych pracowników i rozpocząć pierwszą grupę drugich dawek. W tym tygodniu mamy podać 75 dawek dla 75 osób, które były szczepione od 28 grudnia do 31 grudnia 2020. Od jutra będą też szczepieni pracownicy z dwóch DPS-ów

 

- wyjaśnia Małgorzata Adamowicz.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Oni
  Poniedziałek, 18.01

  Bo poszły na olsztyn tam nie brakuje nic.

 2. 2
  +6
  ~ Jgfft
  Poniedziałek, 18.01

  Pani Adamowicz taka mądra???? A maseczki nie nosi

 3. 3
  --10
  ~ Waldi
  Poniedziałek, 18.01

  Warto dokładnie przeczytać ulotkę tego produktu medycznego zwanego szczepionką .

 4. 4
  +6
  ~ do waldi
  Wtorek, 19.01

  jak chcesz to zdychaj w męczarniach na covid, będzie więcej szczepionek dla normalnych

 5. 5
  0
  ~ -ccccc
  Wtorek, 19.01

  czyli nie dla ciebie...

 6. 6
  +4
  ~ Wystarczy
  Wtorek, 19.01

  Zwolac grupe podpisy referendum i pa obecni w U M ratuszu.

 7. 7
  +6
  ~ nie znam nikogo
  Wtorek, 19.01

  z ratusza, ale ja pytam gdzie w tych trudnych czasach jest zarządzanie kryzysowe z ratusza i emeryt Świniarski? za co ten pan i jego ludzie biorą kasę z ratusza? co robi w tych czasach cały ten departament czy wydział? Co robi Wróblewski i jego pełno niepotrzebnych zastepców? Za co nic nierobiący radni nieporadni biorą diety co miesiąc?

 8. 8
  +8
  ~ praca
  Wtorek, 19.01

  Ratusz i sztab pracują zdalnie hehe....

 9. 9
  +6
  ~ null
  Wtorek, 19.01

  Wazne że zero będzie zaszczepiony i reszta gangsterki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0374960899353