Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

"Na Lotnisku Chopina jest 49 defibrylatorów. W Elblągu jest ich ok. 15"

16.07.2015, 07:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
 "Na Lotnisku Chopina jest 49 defibrylatorów. W Elblągu jest ich ok. 15"

Radni Platformy Obywatelskiej, podczas zwołanej wczoraj (15 lipca) konferencji prasowej, zwrócili uwagę na zbyt małą ilość defibrylatorów znajdujących się w naszym mieście.

Podczas ostatniej sesji RM Komisja Bezpieczeństwa, Spraw Społecznych i Samorządowych złożyła pismo skierowane do kierownika Referatu Bezpieczeństwa Kryzysowego.  - Wyznaczyliśmy w pięciu okręgach pięć miejsc, w których jako Komisja stwierdziliśmy, że powinny być  defibrylatory - informowała podczas zwołanej konferencji prasowej Małgorzata Adamowicz, radna PO.

Obecnie w naszym mieście znajduje się kilkanaście defibrylatorów. - Pierwsza pomoc jest bardzo ważna. Każdy wie, że pierwsze kilka minut jest najważniejsze. Poprosiliśmy pana kierownika, żeby zorientował się czy przedstawiciele przedstawionych przez nas miejsc są zainteresowani posiadaniem defibrylatora i czy chcieliby uczestniczyć w tym projekcie - mówiła radna.

Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa, Spraw Społecznych i Samorządowych zaznaczyła, że z tą inicjatywą zgłoszą się także do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, aby zakup defibrylatorów został zaplanowany w budżecie. Wyznaczonych miejsc jest w sumie 25.

 

Nie jesteśmy zdania, że już wszystko trzeba kupić w 2016 r., ale trzeba zacząć sukcesywnie planować te zakupy. Jest to niezwykle ważne, żeby były defibrylatory, ale także ludzie przeszkoleni do ich obsługi. Wszyscy mieszkańcy miasta powinni wiedzieć, jak je obsługiwać

 

- mówiła Małgorzata Adamowicz.

Przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej przytoczył niepojące statystyki. - Na Lotnisku Chopina jest 49  defibrylatorów. W Elblągu jest ich ok. 15. Naszym działaniem jest, aby każdy budynek użyteczności publicznej takie urządzenie miał - zaznaczył Antoni Czyżyk.

Jaki jest koszt jednego  urządzenia? - Od 6 do 9 tys. zł. Trzeba jednak pamiętać, żeby nowe urządzenia były kompatybilne ze starymi. Nie chcielibyśmy powiedzieć, że trzeba zrobić wolną amerykankę i każdy kupuje defibrylatory. Trzeba wiedzieć, w którym kierunku iść, żeby rozbudowywać to prawidłowo i wiedzieć, że jesteśmy na jednych parametrach - podkreślił Antoni Czyżyk.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Czwartek, 16.07

  W cywilizowanym i logicznym świecie dawno pojawiłaby się mapa z lokalizacją w mieście defibrylatorów, ale ponieważ mieszkamy w Elblągu nie grozi nam nic poza pandemią tumaństwa.

 2. 2
  +2
  ~ tragedia
  Czwartek, 16.07

  Lepiej PO niech się nie bierze za wiele spraw bo g**o z tego będzie .Skończy się na obietnicach.Obiecali że będzie dyspozytornia w Elblągu i co.WAŁA.Jena osoba z mazur blokuje powrót.TO WSZYSTKO JEST CHORE.Czekam kiedy was POgonią razem z PSL z rządzenia krajem.

 3. 3
  +1
  ~ jurek
  Poniedziałek, 20.07

  A ja bym chciał wiedzieć ile razy były w użyciu defibrylatory na lotnisku i w Elblągu ? Sztuka dla sztuki. Ktoś chce je sprzedać. Już widzę jak Kowalski uruchamia sprzęt !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89760994911194