Sobota, 26.09.2020, Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dyspozytorni w Elblągu nie ma, za to są nowe karetki. "Sprzęt mamy najnowocześniejszy w całym województwie"

06.08.2013, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dyspozytorni w Elblągu nie ma, za to są nowe karetki.
fot. Karol Bidziński

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zakupił w ostatnim czasie trzy nowoczesne karetki w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa-Polska-Rosja 2007-2013. Koszt zakupu jednej karetki wyniósł blisko 400 tysięcy złotych.

Program prowadzony jest w partnerstwie pomiędzy Elblągiem a Kaliningradem. Główny cel programu to polepszenie efektywności funkcjonowania ratownictwa medycznego w obszarze transgranicznym Polski i Rosji poprzez modernizację bazy zespołów wyjazdowych ratownictwa medycznego oraz podniesienie standardu świadczonych usług w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu i Miejskiej Stacji Pogotowia w Kaliningradzie.

- W tej chwili w karetkach montowane są terminale. Czekamy na dostarczenie najnowocześniejszych defibrylatorów, które mają dotrzeć do bazy w połowie sierpnia. Ciekawostką w tych karetkach jest to, że drzwi po zamknięciu domykają się samoczynnie. Nie trzeba mocno trzaskać drzwiami - mówi Koordynator Działu Ratownictwa Medycznego, Michał Missan.

Nowe karetki wyposażone są w podstawowy sprzęt medyczny taki jak: sprzęt do bandażowania i pielęgnacji, krzesełko kardiologiczne, kołnierze ortopedyczne, urządzenia do oznaczania poziomu glukozy we krwi, pulsoksymetry, deski ortopedyczne, nosze.

- W tej chwili mogę powiedzieć, że sprzęt mamy najnowocześniejszy w całym województwie warmińsko-mazurskim i nie mamy się, czego wstydzić w skali kraju - dodaje Michał Missan.
 
W ramach projektu przeszkolonych zostało kilkadziesiąt ratowników medycznych oraz dyspozytorów w zakresie międzynarodowych standardów ratownictwa medycznego w Polsce. Odbyło się szkolenie 148 osób w tym 140 ratowników medycznych z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu i Miejskiej Stacji Pogotowia w Kaliningradzie w zakresie wdrożenia systemu teletransmisji EKG w Polsce. Przebudowany i zmodernizowany zostanie budynek usytuowany przy ul. Orzeszkowej 6 na potrzeby Zespołu Wyjazdowego Działu Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

Projekt pt. "Rozwój nowoczesnych zespołów ratownictwa medycznego polegający na modernizacji infrastruktury, rozbudowie systemów wspomagania decyzji oraz podniesieniu jakości świadczeń medycznych w oparciu o współpracę transgraniczną” Całkowita wartość projektu to 2 188 386, 27 euro, z czego dofinansowanie projektu wyniosło 1 969 547, 64 euro oraz wkład własny Beneficjenta 218 836, 63 euro.

Pozostaje, zatem życzyć ratownikom medycznym, aby sprzęt jednak nie musiał być używany w codziennej pracy.

 

 
Karol Bidziński

 

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zakupił nowe karetki ( zdjęć 25 )
Dodano: 2013-08-05 | fot. Karol Bidziński
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ EuPi
  Wtorek, 06.08

  Śmiać się czy płakać? Może panu gratulować? Najlepiej jakiś awans. Drzwi zqamykają się samoczynnie, ha, ha. W prawie każdym samochodzie średniej klasy drzwiami sie nie trzaska. Pan pamięta malucha i poloneza..Ale pan jest wielki!, takie nowości. Dodałbym jeszcze, że jada same.

 2. 2
  +3
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 06.08

  no i tylko patrzeć jak Olsztyn nam je zabierze... tyle będziemy je mieli - zostanie wspomnienie!

 3. 3
  +4
  ~ Jonas
  Wtorek, 06.08

  "...sprzęt mamy najnowocześniejszy w całym województwie..." - w najbardziej zacofanym województwie. A to robi różnicę :)

 4. 4
  +3
  ~ e tam
  Wtorek, 06.08

  I zaraz ich nie będzie- Olsztyn zabierze:)

 5. 5
  +3
  ~ ddddd
  Wtorek, 06.08

  aby wyjezdzaly jak narzadziej

 6. 6
  +1
  ~ anonim
  Wtorek, 06.08

  a zarobki naniższe w polsce panie koordynaotrze lub jak wolisz radny miasta elblag

 7. 7
  +2
  ~ kierowca bombowca
  Wtorek, 06.08

  Automapa na pokładzie - szacuneczek :) Obyście tylko nie zapomnieli jej aktualizować - wychodzi 5-6 razy w roku.

 8. 8
  +1
  ~ mat
  Wtorek, 06.08

  oby jak najmniej osób z nich musiało korzystać :)

 9. 9
  +5
  ~ rety
  Wtorek, 06.08

  To były Prezydent wydał na wycieczki 200 tys zł -pół karetki.TO TERAZ -PO -oddawajcie kase.olsztyn po cichu zarekwiruje i odda stary złom.A dlaczego olsztyn nic nie daje???DO ELBLĄGA!!!!!!!!

 10. 10
  0
  ~ Taki jakis tam
  Wtorek, 06.08

  Same marudy. Pozytywny artykuł, a Wy i tak marudzicie. Olsztyn to, Olsztyn tamto, Olsztyn zabierze. Karetki zabierze, tramwaje zabierze. Co konkretnie Wam kiedys Olsztyn zabral? Akurat tych karetek Olsztyn nie moze zabrac, bo trzeba by oddac dofinansowanie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.