Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Słup na środku chodnika przy Łęczyckiej. Jak do tego doszło?

22.09.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Słup na środku chodnika przy Łęczyckiej. Jak do tego doszło?
fot. redakcja
Nieopodal budowy nowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Łęczyckiej pojawił się słup sygnalizacji świetlnej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że został on umieszczony na środku chodnika. Jak do tego doszło?
 
Słup sygnalizacji świetlej powstał w ramach realizowania budowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w Elblągu przy ul. Łęczyckiej 19. Jak zapewnia Łukasz Mierzejewski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Elblągu, lokalizacja przedmiotowego masztu nie została uzgodniona z zarządcą terenu, czyli Departamentem Zarządu Dróg UM w Elblągu. 
 
DZD przesłał do KMPSP w Elblągu pismo, w którym wzywa do umieszczenia masztu poza chodnik.
 
 
W przypadku braku technicznych możliwości przeniesienia masztu zarządca terenu dopuszcza możliwość pozostawienia go pod warunkiem poszerzenia chodnika, tak aby zapewnić pieszym swobodne poruszanie, tj. szerokość chodnika musi wynosić min. 1,5m przestrzeni wolnej od przeszkód. Do czasu wybudowania chodnika przejście dla pieszych musi zostać zapewnione, np. tymczasowe utwardzenie terenu zielonego. Ponadto inwestor zobowiązany jest wystąpić do zarządcy terenu z odpowiednimi wnioskami celem uregulowania możliwość umieszczenia urządzenia obcego w  drodze
 
– czytamy w treści pisma.
 
Jak się okazało zupełnie inne stanowisko w tej sprawie przedstawia Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu - Łukasz Kochan. - Lokalizacja przedmiotowego masztu została uzgodniona z Urzędem Miejskim w Elblągu, tj. Departamentem Zarządu Dróg i sformalizowana (…) 30 października 2018 r. - zaznaczył.
 
Przedmiotowy słup zamontowano w lokalizacji zgodnej z projektem w odniesieniu do technicznych możliwości realizacji tego zadania, uwzględniając liczne kolizji z istniejąca podziemną infrastrukturą – podkreślił Łukasz Kochan.
 
Skąd zatem taki stan rzeczy?
 
Po przeanalizowaniu obecnego układ drogowego ul. Łęczyckiej na drodze powiatowej, jednoznacznie stwierdzamy, że od czasu uzyskania decyzji, układ drogowy uległ zmianie. O fakcie nie przebudowy nie zostaliśmy w jakikolwiek sposób przez Urząd Miasta poinformowani. Fakt ten mógł w sposób ewidentny wpłynąć na lokalizację posadowienia przedmiotowego masztu
 
– wyjaśnił Łukasz Kochan.
 
Czy słup zostanie przeniesiony? - Prace zostały wykonane w sposób prawidłowy w odniesieni do formalnych uwarunkowań. Jednakże z uwagi na chęć współpracy w świetle zaistniałej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo ruch pieszego, wyrażamy wolę do ewentualnego udostępnienia części dysponowanego przez KM PSP w Elblągu terenu w ramach wykonania poszerzenia chodnika w rejonie posadowionego masztu sygnalizacji świetlej – zapewnia Łukasz Kochan.
 
Dziś (22.09.) Komendant wysłał do Urzędu Miasta pismo wyjaśniające powody zaistniałej sytuacji i propozycję jej rozwiązania.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Chuck
  Środa, 22.09

  Takie rzeczy to tylko w Polsce się buduje żeby maszt montować na środku chodnika , szkoda że nie na środku ulicy.

 2. 2
  +16
  ~ Ydhd
  Środa, 22.09

  Dzis dołożyli ramię do tego słupa wiec pewnie go nie przeniosą.

 3. 3
  +14
  ~ Mirek
  Środa, 22.09

  Balwanstwo i tyle.

 4. 4
  +22
  ~ zkm
  Środa, 22.09

  dzd - 11 urzędników zajmujących się stanem dróg (ulic) w elblągu, nic nie robią tylko czekają na zgłoszenia dziur w jezdni( i to jeszce trzeba kilkakrotnie interweniować aby zajęli się sprawą).

 5. 5
  +17
  ~ Prawda
  Środa, 22.09

  Zarząd Dróg to NAJSŁABSZY departament w tym naszym żałosnym magistracie.

 6. 6
  +9
  ~ znaczny stopień upośledzenia
  Środa, 22.09

  Thebile rzondzom?

 7. 7
  +13
  ~ Mieszkam
  Środa, 22.09

  Na Kolejowej - to dopiero arcydzieło. Lampy na šrodku chodnika , tandeta na dodatek, wysokie krawężniki przy chodnkach. Za ptojekt Kolejowej powinna być dyscyplinkarka .Co tam tutaj ....jedna lampa.

 8. 8
  +12
  ~ koliński nierób
  Środa, 22.09

  bareja bis

 9. 9
  +13
  ~ jarobeno
  Czwartek, 23.09

  postawcie słup na swoje działce inwalidzi umysłowi

 10. 10
  +19
  ~ Kosa
  Czwartek, 23.09

  Przecież mogli go spokojnie postawić na środku drogi tam jest więcej miejsca niż na chodniku

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5535640716553