Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Absurd drogowy na ul. Kolejowej? Rzecznik UM: Latarnie stały tam wcześniej, przed wykonaniem chodnika

24.10.2020, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Absurd drogowy na ul. Kolejowej? Rzecznik UM: Latarnie stały tam wcześniej, przed wykonaniem chodnika
Fot. Adrian Sajko

W TVN Turbo, w programie "Absurdy drogowe" zwrócono uwagę na latarnie, które stoją na środku chodnika przy ulicy Kolejowej w Elblągu. Dlaczego nie zostały postawione w innym miejscu?


Chodnik wzdłuż ul. Kolejowej został wykonany w listopadzie 2018 roku. -  O ten chodnik, na stosunkowo wąskiej i zagęszczonej ulicy, wnioskowali mieszkańcy. Chodnik wykonany został z bieżącego utrzymania dróg. Nie było więc to zadanie inwestycyjne - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.


Koszt chodnika wynosił prawie 45 tys. 900 zł.

 

Latarnie stały tam wcześniej, przed wykonaniem chodnika. W miejscach gdzie stoją latarnie zostały wykonane specjalne poszerzenia chodnika w celu umożliwienia bezpiecznego przejścia

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.


Dlaczego zostawiono latarnie w tym samym miejscu?

Przestawienie słupów wymagałoby wykonania projektu w branży energetycznej, a z uwagi na zagęszczenie sieci podziemnych nowa lokalizacja słupów wymagałaby ich przestawienia, a na ten zakres nie było zabezpieczonych środków finansowych

- dodał rzecznik.

 

A co o tym sądzą czytelnicy?

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Mieszkaniec
  Sobota, 24.10

  Poroniony pomysł z tym chodnikem . Wysokie krawężniki, latarnie na šrodku, już porošnięte trawą miejsca gdzie skupia się piasek. Dużo aut, niewielu pieszch....chodnik szeroki jak jezdnia. Nie można było zrobić na jednej płaszczyźnie równo z jezdnią, bez krawęźników, nie porastałaby trawa i wiele innych walorów. Jest brzydko. Kolejowa cała jest tragiczna, ale konserwator pieczę trzyma.

 2. 2
  +9
  ~ gogo
  Sobota, 24.10

  Brawo Zarząd Dróg!!! Standard usług ciągle na tym samym poziomie...

 3. 3
  --9
  ~ To je barzo nie takie.
  Sobota, 24.10

  Najgorzej to tam jeździ się rowerem po tym chodniku. Nie dość, że nie zrobiono na nim ścieżki rowerowej, to jeszcze trudno się przebić przez pieszych, którzy dość licznie po nim chodzą. Trudno też zaparkować na nim samochód, bo zrobiono go za wąski i nie można zachować wymaganego 1,5 metra na potrzeby pieszych.

 4. 4
  +2
  ~ xx
  Sobota, 24.10

  a na 12go Lutego na górce stał budynek. Bylo zostawic.

 5. 5
  --2
  ~ Jurek
  Sobota, 24.10

  To kiedy przestawią słupy ? już 2 lata mineły od zrobienia chodnika ? na co czekamy ? na wybory ..

 6. 6
  +6
  ~ wolski koszmar
  Sobota, 24.10

  Pawłowicz pisze: "UWAGA ! UWAGA ! UWAGA ! Jutro,diabelstwo chce zakłócać Msze Św. Niech mężczyżni będą czujni i niech uniemożliwią te bluźnierstwa. To nasz obowiązek." tak pisze o współobywatelach sędzia TK. Przecież to coś nie ma nawet kwalifikacji na członka samorządu uczniowskiego

 7. 7
  +2
  ~ teraz jasno widać
  Sobota, 24.10

  pisowskie mendy wywołały niepokoje społeczne żeby wyniszczyć polski naród przy pomocy pandemi

 8. 8
  +3
  ~ o take Polskie walczylim
  Sobota, 24.10

  Ta chamska antypolska partia nafaszrowana symbolami i hasłami "narodowymi" wykorzystuje sytuację zagrożenia zdrowia do pozbawiania praw obywatelskich Polaków

 9. 9
  +1
  ~ Kolo
  Niedziela, 25.10

  Już fachowcy internetowi się nudzą, a jak nie ma co robić, to trzeba ponarzekać. Rozsądnym ludziom te latarnie na środku chodnika raczej nie przeszkadzają, a słusznie gość zauważył, że latarnie były wcześniej niż chodnik. Jak się wam pajacyki nie podoba, to ten chodnik zlikwidujcie. Wrócimy do stanu wydeptanej wąskiej ścieżki po obu stronach ulicy, a ludzie będą - tak jak kiedyś - chodzić samą ulicą. Wtedy pewnie problemem staną się ... samochody, którędy tam sporadycznie jeżdżą. Ha ha ha.

 10. 10
  +1
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Niedziela, 25.10

  Tak naprawdę to nie ma powodów aby robić tu problem. Ale... Taka elbląska lub nawet polska bylejakosć. Bo przecież można było pomyśleć wcześniej że kiedyś będzie tam chodnik i wytyczyc miejsce pod latarnie w bardziej sensowny sposób. Ze zdjęć wynika że można je było postawić na przykład po drugiej stronie tej uliczki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3919448852539