Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

"Tego problemu wcześniej tu nie było". Zakorkowana ul. Robotnicza to efekt przebudowy skrzyżowania?

03.01.2021, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Tego problemu wcześniej tu nie było". Zakorkowana ul. Robotnicza to efekt przebudowy skrzyżowania?
Fot. Adrian Sajko

Ulica Robotnicza coraz częściej jest zakorkowana, narzeka część elblążan. Ich zdaniem to wynik remontu skrzyżowania przy budowanym markecie i ustawienia w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Wcześniej tego problemu nie było, podkreśla Czytelniczka info.elblag.pl.

Mieszkam niedaleko tego skrzyżowania. W tym miejscu nie było wcześniej korków, są od kiedy pojawiły się te światła. Samochody często stoją w korku od tych świateł, aż do skrzyżowania obok rynku

- mówi elblążanka, Czytelniczka info.elblag, która jako pierwsza zwróciła uwagę na problem.

 

Przypomnijmy. W połowie grudnia zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic: Robotniczej i Pionierskiej. Prace w tym miejscu były potrzebne, aby skomunikować układ drogowy z powstającym obok sklepem Aldi. Jednocześnie wykonano m.in. sygnalizacje na znajdujących się tam przejściach dla pieszych. Kierowcy i piesi korzystający z odnowionego skrzyżowania szybko zwrócili uwagę na to, że w tym miejscu, w niektórych godzinach blokuje się ruch, czego jak podkreślają wcześniej tu nie było. 
 

Nie wiem, czy to efekt tego, że ludzie jeszcze nie przyzwyczaili się do tych świateł, czy tego, ze ich regulacja pozostawia wiele do życzenia. Myślę jednak, że warto, aby miasto przyjrzało się tej kwestii

- dodaje Czytelniczka. 

 

Zapytaliśmy, co na ten temat sądzą inni mieszkańcy Elbląga. Zadania są podzielone. Część podkreśla, że to najpewniej sytuacja przejściowa i problem zniknie w momencie kiedy kierowcy przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu. Inni mówią, że wręcz przeciwnie dopiero za jakiś czas w tym miejscu będzie problem. 
 

Myślę, że prawdziwy problem będzie za kilka miesięcy, dopiero gdy w ten nowy sklep zostanie otwarty i ruch w tym miejscu jeszcze się zwiększy, bo zaczną tu przyjeżdżać klienci

- mówi pani Agnieszka, mieszkanka ul. Robotniczej.

Korki w Elblągu tworzą się, ale nie tylko na ulicy Robotniczej. Myślę, że pilniejsze jest ustawienie świateł, szczególnie na tych głównych ulicach, tak aby wreszcie w naszym mieście pojawiła się "zielona fala" to w tej chwili jest główny problem

- mówi pan Krzysztof, zawodowy kierowca.

 

O informację na temat funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Robotniczej i Pionierskiej zapytaliśmy Ratusz. Na odpowiedź jeszcze czekamy. Do tematu wrócimy. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Wkurzona
  Niedziela, 03.01

  Oczywiście zw tak nie było. A przede wszystkim w tej dziurze nigdy nie ma świateł ustawionych na tzw zielona całe. Na wszystkich światłach trzeba stanąć 😡😡😡😡

 2. 2
  +25
  ~ ...
  Niedziela, 03.01

  A wystarczyło zrobić rondo...

 3. 3
  +33
  ~ ed
  Niedziela, 03.01

  Zdziwieni? Tak ciężko było to przewidzieć? Potwierdzam, korki od momentu świateł...

 4. 4
  --21
  ~ Magik
  Niedziela, 03.01

  W Elblągu nie ma korków. Niedzielni kierowcy chyba nie byli w Trójmieście czy Warszawie.

 5. 5
  +15
  ~ Janos
  Niedziela, 03.01

  Źle ustawione światła i tyle w tym temacie. Tak trudno dopasować światła do rzeczywistego ruchu?

 6. 6
  --24
  ~ marbino
  Niedziela, 03.01

  Elblag jest małym miastem i można wszędzie dotrzeć pieszo. Warto ograniczyć jazdę samochodami. Codziennie przekraczamy skrzyżowanie ul.Robotniczej z ul.Pionierską.Jest bezpiecznie, nowa nawierzchnia jezdni i chodników. Na światłach oczekują 2, 3 samochody i to w porach największego natężenia ruchu samochodowego. Miejsce stało się znacznie bezpieczniejsze, poprawiła się estetyka i widoczność. Niedrogi nowy sklep odciąży pobliską Biedronkę (mam taką nadzieję).

 7. 7
  +23
  ~ mius
  Niedziela, 03.01

  ~Janos : a jak ustawić czas? Dłuższy czas dla ciągu Robotniczej zakorkuje Pionierską, na której mieści się cztery, pięć samochodów. Skręcające z Dąbka w lewo będą czekać na dwie zmiany świateł. Tragedia to dopiero przybędzie, jak będzie koniec zdalnej pracy oraz otworzą tego Aldika. Średnio rozgarnięty projektant przewidziałby coś takiego na etapie projektu. Wisienką na torcie tego cudu projektowego jest prawoskręt w Pionierską...

 8. 8
  +18
  ~ Obserwator
  Niedziela, 03.01

  Ile to pieniędzy wyparuje wraz ze spaloną w korkach benzyną. W obecnych czasach gdy większość ma samochody, takie placówki handlowe, buduje się na obrzeżach miast, by nie korkować ulic. Ci co będą jechać ul Fałata, to przy większym ruchu jak na skrzyżowaniu Robotniczej będzie czerwone światło, to pewnie będą się musieli zatrzymać na środku ul Płk Dąbka, co będzie stwarzało dodatkowe zagrożenie.

 9. 9
  --3
  ~ pieszy
  Niedziela, 03.01

  A to nie przez lipne i zbędne przyciski na sygnalizatorach przy przejściach?

 10. 10
  +17
  ~ Machupichcę
  Niedziela, 03.01

  Tylko czekać, aż ruszą szkoły, urzędy, baseny i wiele innych działalności ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91347098350525