Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Suche drzewa przy Prusa niebezpieczne dla ludzi i samochodów! Chroni je wpis do rejestru zabytków

10.06.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Suche drzewa przy Prusa niebezpieczne dla ludzi i samochodów! Chroni je wpis do rejestru zabytków
Fot. Red
- Czy trzeba czekać, aż coś się stanie, żeby w końcu ktoś zrobił z tym porządek? Czy naprawdę Szpital nic nie może zrobić z tymi drzewami? - pytał nasz czytelnik, który zwrócił uwagę na stan drzew rosnących na terenie Szpitala Miejskiego w Elblągu od strony ul. Prusa.
 
Mieszkaniec naszego miasta parkując samochód przy ul. Prusa zauważył, że stan drzew znajdujących się tuż za murem i na terenie Szpitala Miejskiego pozostawia wiele do życzenia. - Drzewa należy przycinać, a tu wystają tak bardzo poza ogrodzenie, że tylko czekać aż uszkodzą jakieś auto albo osobę wchodzącą do pojazdu. Nie mówiąc już o kilku kompletnie suchych drzewach, które pewnie niebawem jakiś silny wiatr połamie i poprzewraca na naszą ulicę i może się zrobić duży problem. Suche drzewa to niebezpieczeństwo dla spacerujących ludzi oraz przejeżdżających i parkujących samochodów  Oby tylko nikt na tym nie ucierpiał - stwierdził elblążanin.
 
Jak zapewnia Maciej Latecki, Zastępca Dyrektora ds.Technicznych Szpitala Miejskiego, sprawa nie jest prosta. -Te drzewa są wpisane do rejestru zabytków. Przycięcie jednej gałęzi, nawet w tym suchym drzewie, nie jest takie proste - zaznaczył. - Wymaga całej procedury. Muszę mieć na to stosowną decyzję administracyjną, uzgodnić to z konserwatorem zabytków.
 
 
Nawet jeśli miałbym załatwione wszystkie sprawy formalne to niestety wzdłuż ulicy Prusa, zaraz przy samym płocie, stawiane są auta, uniemożliwiając przycięte gałęzi. Gdybyśmy zajęli się drzewami nie zwracając uwagi na auta moglibyśmy je pouszkadzać
 
- podkreślił Maciej Latecki.
 
Co w przypadku jeśli mieszkańcy przestaną parkować w tym miejscu? - Od razu uruchomię procedury formalne, a gdy tylko otrzymam zgodę przytniemy te gałęzie. Wydanie decyzji administracyjnej może potrwać około miesiąca - dodał Maciej Latecki.
 
Skąd tak długi okres oczekiwania? - Poza uzgodnieniem wycinki z konserwatorem zabytków muszę uzgodnić to z Zarządem Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej - wyjaśniał Maciej Latecki. - Dopiero, kiedy będę miał te decyzje i aut w tym miejscu nie będzie, będziemy mogli dokonać wycinki.
 
 
Zgodnie z przepisem o utrzymanie porządku w miastach i gminach mamy obowiązek utrzymania porządku 1,5 metra od płotu. Każdy zarządca ma taki obowiązek. W tym przypadku jest tak, że zaraz za płotem, a przed jezdnią jest pas zieleni, który trzeba kosić. Niestety przez stawiane tam samochody nie ma takiej możliwości
 
- podkreślił Maciej Latecki.
 
Zastępca dyrektora ds. technicznych zapewnia, że jest chętny, aby wraz z mieszkańcami rozwiązać ten problem. - Jeśli zostaną stworzone możliwości przycięcia tych drzew to chętnie to zrobimy - zapewnia Maciej Latecki. - Jestem otwarty i chętnie o tym porozmawiam z mieszkańcami, którzy parkują samochody przy tych drzewach.
Będziemy przyglądać się tej sprawie i na pewno do niej wrócimy.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 )


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Tas
  Środa, 10.06

  Jedno suche drzewo i afera na całe miasto. I dobrze że jest, ja widzę tam pełno zieleni i jeden suchy krzak. Boisz się to nie parkuj tam auta lub nie idź. Może pójść lewa strona chodnikiem. Co za maruda

 2. 2
  +7
  ~ !!!!!!!!!!!
  Środa, 10.06

  Gościu weź te gały otwórz i zobacz ile jest tych suchych drzew. ja naliczyłem 8. newt z jednego może być tragedia

 3. 3
  +4
  ~ Mieszkaniec
  Środa, 10.06

  Problem jest i trzeba z tym coś zrobić niby suche drzewo a szkody mogą być duże parkować ludzie będą i chodzić tak samo nie każdy zwraca uwagę co rośnie za płotem. Ulica blisko szpitala jednokierunkowa i każdy chce zaparkować tak więc trzeba je wyciąć

 4. 4
  0
  ~ Matka z dzieckiem
  Środa, 10.06

  Często spaceruje z dzieckiem po paczki szpitalnym. Już kilka razy sucha gałąź spadła obok nas. Próbując zapakować się z wózkiemdo samochodu koło płotu spadła gałąź tuż obok nas. Trzeba coś zrobić z tymi suchymi gałęziami. Już jedno drzewo złamało się tam, przez jakiś czas jego połowa leżała na terenie szpitala. A jak by spadło na ulice???

 5. 5
  +8
  ~ Zapytanie
  Środa, 10.06

  Czy istnieje w Elblągu prawdziwa firma która dba o zielen i likwidacje starych ,uschnietch drzew . Gałęzie drzew zwisaja i głowę można skaleczyc. Kosza trawniki ale trawy nie wydmuchuja z chodnika i nie zabierają z trawników. Gnije to wszystko i śmierdzi. A radni i U M ratusz nie widzą problemów. Bo koło ratusza wylizane.

 6. 6
  +5
  ~ Do zzm
  Środa, 10.06

  Ruszcie D,zza biurek i kontrolujcie pracę waszych ludzi. Sprzęt z P R L tym pracujecie.

 7. 7
  +4
  ~ Drwalus pospolitus.
  Środa, 10.06

  W Polsce NIE WOLNO wycinać żadnych drzew. Jedynie można je szybko wycinać jeżeli rosną na Mierzei Wiślanej. Natomiast w innych miejscach można je wycinać tylko pod warunkiem jak wkurzy to Rosję.

 8. 8
  +5
  ~ Rysiek
  Środa, 10.06

  Dajcie spokój z polityką, tu chodzi o BEZPIECZEŃSTWO!!! Czy trzeba czekać na tragedię???

 9. 9
  +3
  ~ zez
  Czwartek, 11.06

  wystarczy przy wjezdzie na Prusa od strony Komeńskiego postawić znak zakazu parkowania po lewej stronie ulicy i natychmiast przyciąc trawnik i galęzie wystające na ulice . Można to zrobić już w najbliższy poniedzialek , tylko trzeba chcieć ,a nie zaslaniać się niezyciowymi przepisami . mimo lata w kraju coraz silniejsze wiatry , oby zdążyć przed nimi , by nie bylo slusznego aj waj , ze uszkodzono auta i odszkodowanie od Szpitala .

 10. 10
  +1
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 11.06

  Wiele lat przyglądam się tym suchy drzewom. Tylko patrzeć jak dojdzie do uszkodzenia auta a może i do tragedii.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8721330165863