Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Drzewo w betonie, będzie rosło w środku wiaty śmietnikowej. "Ludzie tu przychodzą, robią zdjęcia, śmieją się"

28.04.2020, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Drzewo w betonie, będzie rosło w środku wiaty śmietnikowej. "Ludzie tu przychodzą, robią zdjęcia, śmieją się"

Przy jednym z budynków przy al. Grunwaldzkiej powstaje wiata śmietnikowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie drzewo, które będzie rosło w środku obudowy. Na razie zostało zalane betonem. To rozwiązanie nie podoba się mieszkańcom.

Na zdjęciu nadesłanym przez Czytelniczkę info.elblag widać wylewkę i tkwiące w niej drzewo. Jak się okazuje to obrazek z al. Grunwaldzkiej. Tam, przy jednym z budynków powstaje wiata śmietnikowa z drzewem w środku.

Ludzie tu przychodzą, robią zdjęcia, śmieją się, albo komentują, że "tym budowlańcom to Oskar się należy"

 - mówi pani Elżbieta, mieszkanka al. Grunwaldzkiej.

Jak podkreśla Czytelniczka mieszkańcom budynku, przy którym powstaje wiata, za bardzo nie jest do śmiechu.

- Nam nie chodzi o to, żeby drzewa wycinać. Jednak tutaj przyroda nie zginie, wkoło są inne drzewa, a taka budowa to absurd. Trzeba to drzewo wyciąć i zrobić to normalnie. Tak jak to robi się na innych budowach. Coś takiego to naprawdę poroniony pomysł. Obawiamy się, że za jakiś czas korzenie tego drzewa i tak rozwalą ten beton, po raz kolejny trzeba będzie to robić i znów za to płacić. Jeśli już ktoś tak dba o zieleń, to najlepiej byłoby wiatę postawić w innym miejscu - dodaje kobieta.

O nietypową budowę zapytaliśmy współnotę mieszkaniową, która administruje budynkiem.

W tym miejscu powstaje zamykana obudowa na śmieci. Tak naprawdę zostaliśmy zmuszeni do jej wybudowania. Tutaj ludzie podrzucali śmieci, dwukrotnie już zapłaciliśmy za to mandat. W związku z tym wspólnota mieszkaniowa podjęła uchwałę o realizacji tego zadania. Tego drzewa jednak nie chcieliśmy ruszać. W mieście i tak jest za mało zieleni, nie ma potrzeby wycinać kolejnego drzewa. Tym bardziej że nawet gdybyśmy się na to zdecydowali, musielibyśmy wystąpić o zgodę na wycinkę, a to wydłużyłoby termin realizacji tego zadania. To drzewo sobie poradzi. Ono nie jest całkowicie zabetonowane

- mówi Zenon Markiewicz, administrator budynków.

Co na temat nietypowego rozwiązania sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? To prowizorka budowlana czy też nietypowy sposób na ochronę przyrody?

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +49
  ~ marek
  Wtorek, 28.04

  Jakim trzeba byc bezmyślnym człowiekiem aby zabetonować drzewo zamiast zrobić okrąg np z cegieł dookoła drzewa a potem zalać betonem. Ktokolwiek to zrobił ma u mnie nagrodę Darwina, beton niedługo będzie cały popękany i cała robota pójdzie.... ale co tam.

 2. 2
  +32
  ~ wyborca
  Wtorek, 28.04

  Nie wierze ale kogos pogielo i to niezdrowo...Od razu bym z pracy zwolnił winnego tej chorej sytucaji...

 3. 3
  +21
  ~ monika
  Wtorek, 28.04

  Panie Zenonie przeciez to drzewo jest wlasnie calkowicie zabetonowane a poza tym to wlasnie drzewo nie pozwoli wam i tak na umieszczenie tam dodatkowego lub nawet dwóch wiekszych pojemnikow na odpady czyli smiecie...To jest KOSZMAR!!!!! Dobrze ze jednak mieszkam tak gdzie jest Spoldzielnia moze i troszke drozej ale zawsze jakos rozwiazuje problemy z glowa a nie takie naprawde za przeproszeniem...bez myslosc i to dla drzewa ze szkoda i szkoda dla samej inwestycji ktora i tak za miesiac dwa popeka w drobny mak...Madry polak po szkodzie...ale w tym przypadku niemądry nawet przed...

 4. 4
  +15
  ~ Mat
  Środa, 29.04

  Takie rzeczy to tylko w Elblągu , i w filach Barei, ciekawe który to architekt to zaaprobował, czy znowu jeden z włodarzy, który prawo ma w głębokim poszanowaniu.

 5. 5
  +16
  ~ niskipoziom
  Środa, 29.04

  za chwilę ci sami co zabetonowali drzewo będą płakać , że jest susza , upał , brak wody , wystarczy nie być egoistą i nie dbać tylko o siebie a natura odpłaci.

 6. 6
  +12
  ~ proof
  Środa, 29.04

  najlepsza forma promocji elblaga ... zapewne za chwile stanie się to przedmiotem "ogólnopolskiej reklamy" ... ale czy o taką reklamę chodzi ? no ale cytując klasyka .. wywiadymialy być , wizyty w zakladach pracy ..

 7. 7
  +10
  ~ asd
  Środa, 29.04

  Dlaczego wokól drzewa nie powstał okrąg?

 8. 8
  +13
  ~ pesymista
  Środa, 29.04

  Ciekawe jak będzie wyglądało zadaszenie tego obiektu !

 9. 9
  +12
  ~ xsd
  Środa, 29.04

  Super! Z niecierpliwością czekam na zadaszenie. W Europie pełno jest takich przypadków.

 10. 10
  +10
  ~ Eg
  Środa, 29.04

  Inwestycja bardzo przemyślana... Nie czekajcie na dach bo korona drzewa będzie służyć jako dach 😂 brawo brawo brawo. Ekonomiczne rozwiązanie w dobie kryzysu. To chyba jeden z punktów tarczy antykryzysowej 😂

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.313374042511