Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pętla tramwajowa przy Marymonckiej zostanie doprowadzona do porządku? "Rdza grozi skażeniem płynącej nieopodal Kumieli"

15.05.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pętla tramwajowa przy Marymonckiej zostanie doprowadzona do porządku? "Rdza grozi skażeniem płynącej nieopodal Kumieli"
Fot.Ryszard Biel
REKLAMA
- Na pętli tramwajowej przy ul. Marymonckiej od dłuższego czasu są składowane stare słupy trakcyjne i podkłady. Przez lata zdążyły one porosnąć drzewami i krzewami oraz mchem. Widać także ślady rdzy, która zanieczyszcza glebę i grozi skażeniem płynącej nieopodal Kumieli - apeluje radny Marek Kamm.
 
Radny zwrócił się do Prezydenta Elbląga o usunięcie resztek betonowych i stalowych słupów trakcyjnych oraz o doprowadzenie terenu pętli tramwajowej na ulicy Marymonckiej do porządku.
 
 
Czy spółka Tramwaje Elbląskie widzi możliwość uprzątnięcie terenu zielonego, zutylizowania, wykorzystania lub zabezpieczenia przed wpływem warunków atmosferycznych powyższych rzeczy?
 
- pytał Marek Kamm.
 
Niestety sytuacja w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie. - Tramwaje Elbląskie nie dysponują obecnie terenem, który umożliwiłby składowanie przedmiotowych materiałów ani też nie posiadają odpowiednich środków finansowych na kompleksowe wykonanie rewitalizacji terenu przy ul. Marymonckiej - stwierdził Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.
 
 
Składowane materiały pochodzą z demontaży wykonywanych podczas prac inwestycyjnych i remontowych prowadzonych kilkanaście lat temu i wcześniej
 
- dodał Janusz Nowak.
 
Wiceprezydent Elbląga zapewnia, że Tramwaje Elbląskie w miarę posiadanych możliwości systematycznie prowadzą prace na celu uporządkowanie terenu poprzez sortowanie i utylizację wyeksploatowanych urządzeń i materiałów.
 
- Część składowanych przedmiotów, została wykorzystana do ponownego wbudowania przy remontach infrastruktury trakcyjnej. Obecnie większość składowanych przedmiotów jest zakwalifikowana jako materiały do utylizacji, mniejsza część przeznaczona jest do ponownego wykorzystana. Składowane przedmioty nie są materiałami niebezpiecznymi - zaznaczył Janusz Nowak.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot.Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ asdf
  Piątek, 15.05

  Czy ktoś kompetentny może wyjaśnić w jaki sposób rdza ma zagrażać naszej rzeczce?

 2. 2
  +9
  ~ Ehhhhh
  Piątek, 15.05

  No nie mogę... Czy radny nie ma poważniejszych tematów którymi by mógł się zająć??? Kolejny przykład na to , że życiowa wiedza nie idzie w parze z wykształceniem i zajmowanym stanowiskiem....

 3. 3
  +5
  ~ Es
  Piątek, 15.05

  O ludzie dajcie spokój nikomu to nie przeszkadza

 4. 4
  +5
  ~ kierownik
  Piątek, 15.05

  Co ten radny tak się uczepił? Kolejny artykuł pisany po jego "interwencjach". (jak ten o żywopłocie przy Chopina). Jeździ po mieście i szuka dziury w całym.

 5. 5
  +10
  ~ edzio
  Piątek, 15.05

  Podobnie złom składowany jest przez firmę Knedler na ul. Fromborskiej. Obok jest rów melioracyjny, cały syf spływa potem z wodą.

 6. 6
  +8
  ~ Viggott
  Piątek, 15.05

  I oto kolejny temat, który może pojawić się w programach informacyjnych telewizji ogólnopolskich. Ostatnio wiele miejsca poświęcono w nich temu śmietnikowi wśród drzew postawionemu na Grunwaldzkiej. Jak tak dalej pójdzie to nagle w Elblagu będzie chciało zamieszkać wiele osób z kraju, bo jak u nas są tylko takie problemy to jesteśmy krainą szczęśliwości. Kolejnym kandydatem do telewizji przecież może też być żywopłot na Kopernika i Chopina.

 7. 7
  +6
  ~ puk, puk jest tam kto?
  Piątek, 15.05

  Ale bzdura!

 8. 8
  0
  ~ Czytelnik65
  Piątek, 15.05

  Typowe gospodarskie zachowanie, niech leży może się przyda. Nie te czasy państwo zarządzający tramwajami, to żaden majątek, wymażcie to ze swoich ksiąg i na złom i wysypisko.

 9. 9
  +6
  ~ wicia
  Piątek, 15.05

  panie Kamm oni muszą to uprzątnąć a nie pytać ich o możliwości doprowadzenia do porządku. A jeśli pan Nowak w taki sposób wyjaśnia zaniedbania to niech poprzenosi na własnych barkach.

 10. 10
  +1
  ~ On
  Piątek, 15.05

  Już nie macie o czym pisać, zapytajcie lepiej dlaczego dyrektor nie wypłaca pracownikom spółki tramwaje nagrody rocznej za zeszły rok, to jest chyba jego przejaw wdzięczności dla motorniczych za ciężko wypracowane nadgodziny

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5804860591888