Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ulica Bednarska to jakieś nieporozumienie?

05.07.2012, 11:22:41 Rozmiar tekstu: A A A
Ulica Bednarska to jakieś nieporozumienie?
fot. Kamila Jabłonowska
REKLAMA

O ulicy Bednarskiej pisaliśmy na początku maja. Wtedy zaciekawił nas fakt, że od dwóch tygodni nie można było skończyć odcinka tej drogi z powodu rosnącego w tamtym miejscu drzewa. Na szczęście UM, po uzyskaniu odpowiedniej ekspertyzy, otrzymał zgodę na usunięcie drzewa. Wydawałoby się, że już nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby tę drogę dokończyć.

Przypomnijmy, że roboty drogowe, które polegały na utwardzeniu kamieniem niesortowalnym pasa drogowego rozpoczęły się w kwietniu 2012 r., a zakończyły pod koniec czerwca. Choć z założenia ma być to droga tymczasowa, trudno uznać ją nawet za taką. Składająca się w połowie z ogromnych dołów najczęściej wypełnionych wodą i z  częściowo zastawionych parkującymi samochodami  płyt, wciąż bardziej wygląda jak plac budowy.

Od niedawna ulica Wieżowa jest jednokierunkowa i kto w nią wjechał może wyjechać tylko kontynuując jazdę przez ulicę Bednarską. Miano ulicy jest tu jednak użyte na wyrost.

- To jest jakieś nieporozumienie - mówi oburzony pan Andrzej, który mieszka na Starówce. - Jadę ulicą Wieżową, mijam Hotel Elbląg, szukam miejsca do zaparkowana i napotykam na dziury, a po deszczu na jeziora. Przecież tam nie da się ani przejść, ani bezpiecznie wysiąść z wozu.

- Ktoś zakpił po raz kolejny z kierowców – stwierdza pani Maria. – Nie dość, że muszę płacić za parkowanie na Wieżowej, a przejeżdżając nią pokonywać wertepy, to chcąc stamtąd odjechać muszę przedzierać się lewą stroną dwukierunkowej Bednarskiej, bo prawą się nie da przez te głębokie dziury. To skandal.

- Bardzo fajnie, że zabrali się za zrobienie tej drogi, bo wołała o pomstę do nieba, ale mogli już ją machnąć do końca - dodaje pan Piotr, elblążanin, który wraz z rodziną spacerował po Starym Mieście. - Chcieliśmy się przejść tą uliczką, ale w połowie drogi musieliśmy zawrócić, bo nam się droga po prostu skończyła. Mieliśmy do wyboru albo się cofnąć, albo babrać się w błocie. Nie rozumiem czemu tak to zakończyli.

O to czy planowane jest dokończenie ulicy Bednarskiej i kiedy ewentualnie miałoby to nastąpić zapytaliśmy Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego. Odpowiedzi udzielił nam Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg odpowiedzi, stwierdzając, że - W budżecie na ten rok nie mamy środków na realizację ul. Bednarskiej. Plany na rok 2013 będą konkretyzowane w drugiej połowie roku.

Mieszkańcom nie pozostaje zatem nic innego, jak pogodzić z obecnym stanem rzeczy i zaopatrzyć się w kalosze, a zmotoryzowanym unikać przejazdu ulicą Wieżową via Bednarska.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%87.5 %12.5
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ kierowcaBMW
  Czwartek, 05.07

  to jakas masakra!!! dobrze ze mam super jeepa to tamtedy przejade ale zwykli smiertelnicy nie daja rady

 2. 2
  +11
  ~ Janina
  Czwartek, 05.07

  a gdyby tam był tzw. Ratusz ?? To środki by się znalazły !!!! P. Nowaczyk ilu urzędników zatrudnił pan od początku swojej kadencji ??? Czy ktoś zna odpowiedź na tak trudne pytanie???

 3. 3
  +14
  ~ elblążanin
  Czwartek, 05.07

  Faktem jest, że liczba urzędników w UM zwiększyła się. Byłem na sesji rady miejskiej, ale tak bełkotali, że trudno było zrozumieć, o ile miejsc... Jeden pan Wilk, który wyraźnie i głośno mówił... radzę, aby mieszkańcy Elbląga w miarę swojego czasu i możliwości wybrali się na choć jedną sesję rady miasta... to będzie bardzo pouczające...

 4. 4
  +12
  ~ Q
  Czwartek, 05.07

  ZAPRASZAM NA ulicę PIECHOTY, TAM jeździ się po CHODNIKACH - TAKIE SĄ DZIURY na DZIURZE

 5. 5
  +9
  ~ 123
  Czwartek, 05.07

  Nieporozumieniem w naszym mieście jest Nowaczyk. I tyle w temacie.

 6. 6
  +6
  ~ Pzdr
  Czwartek, 05.07

  Za ~Janina: ...[a gdyby tam był tzw. Ratusz ??}... I od siebie zapytam : A gdyby tam mieszkali rodzice nowaczyka??? Zdaje mi się, że temat TAMTEJ ulicy już był poruszany na początku kadencji tego .... {wypełnienie wielokropka ogranicza jedynie ludzka wyobraźnia} "pożal się Boże" prezydenta...

 7. 7
  +8
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 05.07

  ja jezdze pod prad i bo raz rozwalilem wydech i w razie mandatu ide do sadu , nikt mnie nie zmusi do psucia auta bo jakis niemota z urzedu zadecydował ze mam uczetniczyc codziennie w rajdach terenowych

 8. 8
  +7
  ~ q
  Czwartek, 05.07

  A parkomaty tam już stoją ?

 9. 9
  +3
  ~ nadciśnieniowiec;)
  Czwartek, 05.07

  Szanowna Redakcja, proszę uprzejmie sprawdzić i doprecyzować czy czy mamy tu do czynienia z "ulicą" wykonana przez "miasto" czy też tylko z "utwardzonym dojazdem" wykonanym przez właściciela hotelu Elbląg. Ustalenie wykonawcy i statusu tego "ciągu komunikacyjnego" nie jest chyba trudne, a może obniżyć ciśnienie niektórym ludziom?;)

 10. 10
  +2
  ~ wstyd i kpiny
  Czwartek, 05.07

  Hotel czterogwiazdkowy a bałagan i turystów chcecie .WSTYD.Kiedy Starówka będzie wizytówką Elbląga,chyba jak zmieni sie Prezydent Miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3931319713593