Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Cicha ulica zmieniła się w arterię. Mieszkańcy Moniuszki chcą odrobiny spokoju, mają rację?

30.06.2017, 07:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Cicha ulica zmieniła się w arterię. Mieszkańcy Moniuszki chcą odrobiny spokoju, mają rację?
Fot. Ryszard Biel

To była kiedyś ulica cicha, spacerowa. Teraz, pod względem natężenia ruchu, bardziej przypomina Królewiecką, czy Płk. Dąbka. Nam w tej chwili nawet trudno jest wyjechać z posesji, nie mówiąc już o hałasie, jaki tu jest – mówi pani Jolanta mieszkanka ulicy Moniuszki. Od kilku dni ruch w tym miejscu jest jeszcze bardziej wzmożony, bo tą ulicą prowadzi objazd związany z budową torowiska przy ul. 12 Lutego. Jednak problem mieszkańców ma dłuższy rodowód.

- Proszę zobaczyć, co tutaj się dzieje. Jedzie samochód za samochodem. Zdarza się, że mąż czeka pół godziny, aby wyjechać sprzed domu. Problem jest też z przejściem przez ulicę. W tej chwili jedno przejście jest przed skrzyżowaniem ul. Moniuszki z ulicą Szymanowskiego, patrzą od strony centrum, a drugie dopiero przy ul. Kopernika. Tych przejść nigdy nie było więcej, ale też nikt na to nie zwracał uwagi w czasach, gdy ruch był minimalny. Teraz jest problem z przedostaniem się na drugą stronę ulicy - przekonuje nasza rozmówczyni.

Z tym przejściem to rzeczywiście jest spory problem, bo ruch tutaj teraz jak na Marszałkowskiej. Ja mam szczęście, mieszkam trochę w głębi. Hałas mi nie przeszkadza, ale wiem, że moi znajomi mieszkający przy ul. Moniuszki mają z tym problem

– dodaje pani Maria, mieszkanka ulicy Cypriana K. Norwida.

Mieszkańcy Moniuszki już interweniowali w swojej sprawie, między innymi w ratuszu. Jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby zrobić tę ulicę jednokierunkową, później, aby zainstalować tam sygnalizację świetlną. Nic z tego nie wyszło. Teraz po raz kolejny proszą prezydenta Elbląga o pomoc.

Skierowaliśmy do pana prezydenta petycję. Prosimy o pomoc w rozwiązaniu naszych „drogowych” problemów. Podpisało się pod nią całkiem sporo osób. Czy wierzymy, że to coś da? Trudno powiedzieć

– przyznaje pan Marek, mieszkaniec Moniuszki.

Na problemy mieszkańców zwrócili również uwagę radni podczas komisji spraw społecznych i samorządowych.

Tam jest ruch rzeczywiście taki prawie jak na ulicy Płk. Dąbka i to nawet w sobotę, po południu. Ruch odbywa się praktycznie nieprzerwanie. Samochodów jest tam bardzo dużo. To fajny skrót dla elblążan, ale dla mieszkańców tej ulicy problem. Hałas jest duży, a dodatkowo na ulicy są dwa spowalniacze, które powodują, że ten jest większy. Na skrzyżowaniu z ulicą Szymanowskiego wprowadzono pierwszeństwo dla pojazdów jadący prosto, to spowodowało, że samochody jeszcze bardziej się rozpędzają. U nas w Elblągu nie stosuje się tzw. szykan dla kierowców. Może takie rozwiązanie dobre byłoby w tym miejscu, lepsze niż spowalniacze

- zastanawiał się radny Robert Turlej.

Jesteśmy ciekawi co o problemach mieszkańców ulicy Moniuszki myślą czytelnicy info.elblag.pl. Mają prawo do odrobiny spokoju na swojej ulicy, czy powinni pogodzić się z tym, że ruch w Elblągu jest coraz większy?

Do tematu jeszcze wrócimy.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Galeria / Mieszkańcy Moniuszki chcą odrobiny spokoju, mają rację? ( zdjęć 16 )
Dodano: 2017-06-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +74
  ~ pil
  Piątek, 30.06

  no bez przesadny.... ja rozumiem, że chcą spokój, ale ja tego chcą niech się wyprowadzą na wieś. Mieszkając w mieście trzeba się liczyć z brakiem ciszy. Wyremontują skrzyżowanie ruch u was wróci do normy, cierpliwości.

 2. 2
  +44
  ~ bbbb
  Piątek, 30.06

  pil święte słowa, no już im tak mocno przeszkadza, co za ćwoki, skończą skrzyżowanie robić i znów będą mieli cisze, no tak trudno to zrozumieć, co za jacyś ludzie marudni i roszczeniowi!

 3. 3
  +48
  ~ Ale
  Piątek, 30.06

  Chcecie mieć ciszę i spokój mieszkaj na browarnej. Tu tramwaj i samochód za samochodem i żyjemy.

 4. 4
  +52
  ~ Jan
  Piątek, 30.06

  Tak na bank czekają pół godziny aby wyjechać z posesji, hahaha śmiechu warte. Jaśnie Państwo wielkie się znalazlo. Jak przeszkadza to na wieś się wyprowadzić i będzie spokój i cisza.

 5. 5
  +43
  ~ Janos
  Piątek, 30.06

  Kiedyś takich ludzi nazywano pieniaczami, teraz hejterami. Nigdy niezadowoleni, zawsze mający o coś pretensje

 6. 6
  +30
  ~ wert
  Piątek, 30.06

  Spowalniacze powodują hałas ??? Hałas powoduja samochody a nie spowalniacze! Spowalniacze sprawiają,ze mieszkaniec w ogóle może włączyć sie do ruchu lub przejść przez ulicę ...

 7. 7
  +25
  ~ jjj
  Piątek, 30.06

  nawalili swiatel na glownych ulicach to ludzie jezdza dookola a jak sie komus nie podoba to niech do lasu sie wyprowadzi

 8. 8
  +30
  ~ elbląz
  Piątek, 30.06

  ojej ale tragedia... bez przesady

 9. 9
  +47
  ~ dnigga
  Piątek, 30.06

  a na Bema?? weź tam wjedź czy wyjedź z posesji..ludzie pokupuja sobie domki przy samej ulicy i się dziwią. najlepiej pozamykać wszystkie ulice w Elblągu bo ktoś zawsze przy nich mieszka. Paranoja jakaś. A teraz chyba wiadomo dlaczego ruch tam jest wzmożony..bo przez centrum też się później będzie przejeżdżać. I niestety trzeba się liczyć z tym że miasto się rozwija a samochodów przybywa. To juz nie są czasy dwóch maluchów i jednej warszawy na cały wieżowiec...

 10. 10
  +36
  ~ jagoda
  Piątek, 30.06

  w mieście mieszkają a ciszę chcą jak na wsi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.