Zamiast chodnika znajduje się jedynie nieutwardzone klepisko. Taka sytuacja znacząco utrudnia poruszanie się mieszkańcom – podkreśliła radna Jolanta Pękała, która dostrzegła potrzebę interwencji na ul. Moniuszki. Chodzi o budowę chodnika po wschodniej stronie ulicy od skrzyżowania z ulicą Karola Szymanowskiego do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.
Obecnie na wskazanym odcinku brak jest utwardzonej infrastruktury dla pieszych. Zamiast chodnika znajduje się jedynie nieutwardzone klepisko. Taka sytuacja znacząco utrudnia poruszanie się mieszkańcom, szczególnie w okresach niesprzyjających warunków atmosferycznych, a przede wszystkim stwarza realne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa
– wyjaśniała Jolanta Pękała.
Budowa chodnika w tej lokalizacji, zdaniem radnej, jest szczególnie istotna ze względu na wzmożony ruch pieszy związany z dojściem mieszkańców do basenu i Parku Wodnego Dolinka. - Z infrastruktury tej korzystają zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby starsze, co dodatkowo podkreśla potrzebę zapewnienia bezpiecznego i komfortowego ciągu pieszego – tłumaczyła.
Czy możliwe jest wybudowanie chodnika przy ul. Moniuszki?
- dopytuje radna.
Wiceprezydent Elbląga Katarzyna Wiśniewska podkreśliła, że zapewnienie skomunikowania pieszych po wschodniej stronie ulicy Moniuszki pomiędzy ul. Spacerową a Parkiem Wodnym Dolinka było przewidziane w opracowanej w poprzednich latach dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy ul. Moniuszki, poprzez budowę chodnika wraz ze ścieżką rowerową.
Zakres związanych z tym prac wymagał usunięcia drzew po wschodniej stronie ul. Moniuszki i nie doszedł do skutku
– stwierdziła Katarzyna Wiśniewska.
W ramach zadania, jak informuje wiceprezydent, wykonano wówczas nową nawierzchnię jezdni oraz chodnika po stronie zachodniej. - Popierając potrzebę budowy wnioskowanego chodnika zostaną podjęte działania w celu dokonania korekty dokumentacji projektowej oraz związanej z tym weryfikacji niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, którego celem będzie zlokalizowanie chodnika w sposób nie powodujący wycinek drzew – dodała.
Po zakończeniu prac projektowych zadanie zostanie ujęte do realizacji w możliwie szybkim terminie
– zapewnia Katarzyna Wiśniewska.


























Zrobicie chodnik,to i tak nie przejdziecie.bedzie on zastawiony samochodami.wiecej niż pewne.
To jest właśnie Elbląg. My mieszkańcy dzielnicy Dąbrowa nie mamy nawet klepiska do bezpiecznego poruszania się. Pozostaje chodzić po ruchliwej jezdni. Misiek woli przepieprzyc pieniądze na jakieś głupie tik tokowe filmy propagandowe. W dupie ma bezpieczeństwo elblążan. Babcia w laczkach także z KO woli walczyć o zniesienie egzaminów językowych z Polskiego dla upadlinskich medyków żeby można ich było masowo zatrudniać w Polskiej Służbie zdrowia. A Motorówka tradycyjnie nagrywa nienawistne antyposowskie tik toki. No ale były wybory, można było coś zmienić to wybraliście sobie tych nieudaczników i mamy to co mamy. Co jakiś czas organizują plebiscyt BO gdzie gdy im się nie podoba wynik to ogłaszają szwindel. Do dziś zresztą nie podali konkretów tego szwindla z BO i zamietli aferę pod dywan.
~ Gdzie ta normalność?~ chłopie z takim "konstruktywnym" komentarzem to tylko wprowadzasz wrogość i nienawiść, a wiesz że karma wraca?
Taka sytuacja znacząco utrudnia poruszanie się mieszkańcom – podkreśliła radna Jolanta Pękała, Pierwszy raz słyszę o tej radnej . Udaje ona, ,że nie wie ,że od kilkudziesięciu lat na Moniuszki jest chodnik po drugiej stronie ulicy . Po którym przemieszcza się 1 - 2 pieszych na godzinę . Elbląg nie jest aż tak bogaty , nierozsądny i rozrzutny ,by dla wygody jednej pani radnej robić dlugi chodnik , bo jej sie nie chce przejść 6 metrów na drugą stronę . Czekamy na sensowne interpelacje tej Pani .
Królewiecka jak wygląda, trzeci świat ulica plus chodniki!!! Pani tego nie widzi???
Po drugiej stronie ulicy jest chodnik, a co do Dąbrowy, to trzeba było nie budować się na zadupiu.
Drzewa powinny zniknąć z jednej strony bo widać że sypia się że starości. Chodnik i ścieżka rowerowa to powinno powstać. A ul krolewiecka nadal vzekamy na drugą nitkę jezdni od Energi do ul Fromborska. Tak samo krdy wreszcie zbudujecie torowiska na tym odcinku az do Bielan . Są dzielnice wykluczone z tramwajowych połączeń.