Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nieopodal Porta Mare powstanie prawie 200 mieszkań

16.11.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Nieopodal Porta Mare powstanie prawie 200 mieszkań

Na działce przy ul. Warszawskiej, nieopodal powstającego właśnie biurowca Porta Mare, mają postać dwa budynki mieszkalne z blisko 200 mieszkaniami.
 

 

Nieruchomość o powierzchni ponad 1,1 ha, znajdująca się między ulicami: Warszawską, Kupiecką i Szańcową, zabudowana była magazynami, garażami i obiektami usługowymi. Przez lata na tym terenie funkcjonowały m.in. warsztaty i komisy samochodowe.
 


W 2022 roku Miasto sprzedało działkę firmie Inpro z Gdańska za 5 mln zł. W styczniu br inwestor dostał pozwolenie na rozbiórkę obiektów znajdujących się w tym miejscu. Ciężki sprzęt ruszył do pracy na początku marca.
 


Inwestor złożył wniosek do Urzędu Miasta o pozwolenie na budowę. Co ma powstać na działce?

 

Wniosek INPRO S.A. o pozwolenie na budowę przy ul. Warszawskiej dotyczy budowy zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami, garażami oraz infrastrukturą drogową i techniczną

– informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.

 

 
Projekt zakłada lokalizację dwóch budynków. Pierwszy - budynek A z garażem podziemnym - 55 miejsc postojowych podziemnych i 90 lokali mieszkalnych, a drugi - budynek B-C z garażem podziemnym - 56 miejsc postojowych podziemnych, 96 lokali mieszkalnych i 5 lokali usługowych zlokalizowanych w parterze.
 

 

Dodatkowo planuje się budowę parkingu naziemnego na 81 miejsc postojowych. Łączna liczba mieszkań - 186, łączna liczba usług - 5, łączna liczba miejsc postojowych – 192

– wymienia Łukasz Mierzejewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Bsp
  Czwartek, 16.11

  Stare Miasto przyśpiesza.

 2. 2
  +14
  ~ babcia
  Czwartek, 16.11

  Tylko sie cieszyć z zabudowy starówki i wyspy spichrzów . Teraz kolej na zabudowę Śródmieścia i Osieku . Autohandle są potrzebne ,ale na przedmiesciach

 3. 3
  +4
  ~ FF6
  Czwartek, 16.11

  W środku miasta pastwiska a nowe osiedla z utrudnionym dojazdem do centrum budują pod cmentarzem i na drugim brzegu rzeki brawo dla odważnych inwestorów. A ci z urzędu dalej przymykają oczy na perełki przy wigilijnej i 3 maja

 4. 4
  +10
  ~ Ja też tu mieszkam
  Piątek, 17.11

  Przybędzie 200 samochodów na Wyspie Spichrzów. Razem z użytkownikami Porta Mare będzie kilkaset aut, które cidziennie będą jeździły na drugą stronę rzeki. Bez złośliwości widzę fantastyczne korki na już dzisiaj mocno obciążonym mieście kard. Wyszyńskiego, który jest jedyną w praktyce drogą łącząca oba brzegi i Zawodzie z resztą miasta.

 5. 5
  --5
  ~ detektyw
  Piątek, 17.11

  Niedługo zabuduja wszystko nie będzie żadnego trawnika w miescie tylko tzw.betonoza.

 6. 6
  +3
  ~ Sza
  Piątek, 17.11

  A kiedy informacja o budowie parkingu wielopoziomowego .

 7. 7
  0
  ~ M.
  Poniedziałek, 20.11

  Zasadniczo powinno być, że co najmniej tyle miejsc postojowych podziemnych ile mieszkań, no ale jak widać jeszcze trzeba na tę poprawność nieco poczekać. Co do samego zamysłu zabudowy, to dobry kierunek i oby tylko jeszcze architektura nieruchomości trzymała fason, bo dobrych wzorców jest bez liku - nie chcę wskazywać konkretnych waterfrontów.

 8. 8
  0
  ~ Terra
  Poniedziałek, 20.05

  Mam nadzieję że to będzie zabudowa przypominająca stare kamienice zabytkowe, a nie kwadratowe. Najlepiej zabudowa szachulcowa, jak przed wojną.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99166798591614