Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Inwestycja mieszkaniowa na Wyspie Spichrzów? Nie tak szybko

21.03.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Inwestycja mieszkaniowa na Wyspie Spichrzów? Nie tak szybko
Fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Na początku marca informowaliśmy o rozpoczęciu dużej rozbiórki budynków usługowych i magazynowych na Wyspie Spichrzów. Przygotowywane jest miejsce pod nową zabudowę. Inwestor nie spieszy się jednak z rozpoczęciem prac. Tłumaczy to sytuacją na rynku mieszkaniowym. 


 
Deweloperzy w całej Polsce zwalniają tempo. - W dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Spadła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto - informuje Główny Urząd Statystyczny. Czy napięta sytuacja na rynku mieszkaniowym widać również w Elblągu?


 
Kilka tygodni temu pisaliśmy o przygotowaniach pod nową zabudowę działki na Wyspie Spichrzów. Nieruchomość o powierzchni ponad 1,1 ha, znajdująca się między ulicami: Warszawską, Kupiecką i Szańcową, zabudowana była magazynami, garażami i obiektami usługowymi. Przez lata na tym terenie funkcjonowały m.in. warsztaty i komisy samochodowe. W ubiegłym roku miasto sprzedało działkę firmie Inpro z Gdańska za 5 mln zł. W styczniu tego roku inwestor dostał pozwolenie na rozbiórkę obiektów znajdujących się w tym miejscu. Ciężki sprzęt ruszył do pracy na początku marca. Nie wiadomo jednak kiedy rozpoczną się prace budowlane na oczyszczonym terenie. Deweloper zwłokę tłumaczy sytuacją na krajowym rynku nieruchomości. 


 

Obecnie trwają prace projektowe i koncepcyjne oraz konsultacje z miastem. Szukamy najlepszych rozwiązań zagospodarowania tej działki. Biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową w chwili obecnej nie są znane terminy realizacji tej inwestycji

 

– mówi Rafał Zdebski, Dyrektor Handlowy w INPRO S.A.


 
Przypomnijmy. Firma Impro już wcześniej zainteresowała się Elblągiem. W 2020 roku zakupiła od miasta działkę na Zatorzu. Na terenie przy ul. Mielczarskiego planuje budowę dużego osiedla mieszkaniowego. Ten projekt ma zostać zrealizowany w trzech etapach. 

 

 

W ramach realizowanego aktualnie I zadania inwestycyjnego utworzony zostanie 1 budynek o zróżnicowanej wysokości (6 oraz 7 kondygnacji) z mnóstwem atrakcyjnych udogodnień gwarantujących mieszkańcom wysoki komfort życia. W centralnej części inwestycji, zaprojektowany został zielony dzieciniec, gwarantujący przestrzeń do rekreacji i wypoczynku, który stanowił będzie idealne miejsce do relaksu i sąsiedzkich spotkań

 

- czytamy na stronie internetowej Inpro, gdzie podano również datę zakończenia budowy pierwszego budynku, którą wyznaczono na 31 sierpnia 2024 r. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Magnat Biznesu
  Środa, 22.03

  Ale może na lepszą koniunkturę czekać teren uprzątnięty, nie? Czy taki serdel tam będzie przez kilka lat?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7915799617767