Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W sąsiedztwie biurowca mają powstać mieszkania. Co z inwestycją na Wyspie Spichrzów?

01.11.2023, 17:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
W sąsiedztwie biurowca mają powstać mieszkania. Co z inwestycją na Wyspie Spichrzów?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Na Wyspie Spichrzów, w sąsiedztwie powstającego właśnie biurowca Porta Mare, deweloper zaplanował budowę mieszkań. W ubiegłym roku kupił od miasta dużą nieruchomość za 5 mln zł. Co obecnie dzieje się z tą inwestycją?

 

 


Pierwsze przymiarki do inwestycji mieszkaniowej na Wyspie Spichrzów rozpoczęły się pół roku temu. W marcu inwestor rozpoczął przygotowania miejsca pod zabudowę. Magazyny i budynki usługowe znajdujące się na terenie między ulicami: Warszawską, Kupiecką i Szańcową zostały rozebrane. 

 

 

 

Trwają prace projektowe i koncepcyjne oraz konsultacje z miastem. Szukamy najlepszych rozwiązań zagospodarowania tej działki

 

– informował wtedy Rafał Zdebski, Dyrektor Handlowy w Inpro.

 

Przedstawiciel firmy Inpro zapewniał jednak wtedy, że sam termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany, ze względu na trudną sytuację na rynku nieruchomości. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie? Na dewelopera odpowiedź czekamy. W październiku zwrócił się on do miasta z wnioskiem o pozwolenie na budowę na Wyspie Spichrzów. Dotyczy on postawienia w tym miejscu zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami, garażami oraz infrastrukturą drogową i techniczną, czytamy na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. 

 

Przypomnijmy. Nieruchomość o powierzchni ponad 1,1 ha, znajdująca się między ulicami: Warszawską, Kupiecką i Szańcową, zabudowana była magazynami, garażami i obiektami usługowymi. Przez lata na tym terenie funkcjonowały m.in. warsztaty i komisy samochodowe. W ubiegłym roku miasto sprzedało działkę firmie Inpro z Gdańska za 5 mln zł. W styczniu tego roku inwestor dostał pozwolenie na rozbiórkę obiektów znajdujących się w tym miejscu. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ P. Klim na Prezydenta
  Środa, 25.10

  Ze względu na trudną sytuację na rynku nieruchomości??? Ceny mieszkań cały czas do góry. Ktoś tu bajki opowiada...

 2. 2
  +27
  ~ a ta ulica
  Środa, 25.10

  Ul.Browarna nie wygląda jak ulica w mieście.Kiedy znikną te ohydne garaże miedzy ul.Różaną i Browarna. Kiedy znikną garaże naprzeciwko Browaru.Super budynki można wybudować na tych terenachKiedy znikną garaże ul.Nowowiejska .Kiedy Elbląg zacznie sie naprawdę zmieniać A garaże za miasto tam ich miejsce Albo budować garaże tzw garażowce jak budynek.

 3. 3
  +3
  ~ piwosz
  Czwartek, 26.10

  na ul Browanej na wysokości BROWARU nie wolno stawiać żadnych budynków mieszkalnych ze względu na zagrożenie wyciekiem chyba (?) amoniaku z instalacji

 4. 4
  +22
  ~ ciekawski
  Czwartek, 26.10

  czy może mi ktoś bliżej coś wyjaśnić co z pracami budowlanymi przy ul. Wałowej? rozebrali Tortuge, robili potężne wykopy, odsłonili resztki piwnice - wywalili góry ziemi coś tam grzebali szukali i nagle wszystko zasypane wyrównane, i cisza jak w kościele po śmierci organisty. Czy czasem nie było tak jak po raz drugi na skarb średzki natrafiono 24 maja 1988 r. podczas rozbiórki kamienicy przy ulicy Daszyńskiego 14?? Co ma do powiedzenia Muzeum oraz Urząd Miejski.

 5. 5
  --5
  ~ Ploterek
  Czwartek, 26.10

  A co ma urząd miasta do inwestycji w miejscu po byłej Tortudze?

 6. 6
  +3
  ~ MALINA
  Środa, 01.11

  Budować pod wynajem!!!!!

 7. 7
  +5
  ~ 300 000
  Czwartek, 02.11

  ~Malina - I owszem, takie M Tusk z kuchnią, Kosiniak i Hołownia w przedpokoju jako pawlacz i Czarzasty na poziomie (-1).

 8. 8
  0
  ~ Terra
  Niedziela, 31.12

  Najlepiej sprzedać, zamiast wytyczyć rynek główny starego Miasta. Na wyspie spichrzów, gdzie staje karuzela. Dookoła rynku kamienice wybudować, styl szachulcowy. A nie wyprzedawać wszystko.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.090845823288