Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Szykują się podwyżki wynagrodzeń. Budżet Miasta będzie to kosztować 17 mln 600 tys. zł

28.06.2023, 19:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szykują się podwyżki wynagrodzeń. Budżet Miasta będzie to kosztować 17 mln 600 tys. zł

Pracownicy Urzędu Miasta, pracownicy administracji i obsługi jednostek organizacyjnych oraz nauczyciele – to grupy, które niebawem otrzymają podwyżki wynagrodzeń. Dlaczego nie każdy otrzyma taką samą kwotę w tym samym czasie?


1 lipca br. wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące nowych minimalnych stawek wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników samorządowych. Minimalny poziom wynagrodzenia dla pracowników urzędów samorządowych i jednostek podległych wynosić będzie od 3300 zł dla kategorii I, czyli o 1150 zł więcej niż dotychczas, do nawet 5200 zł dla XX kategorii (dotychczas 3600 zł).


W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapowiedział podwyżki wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi jednostek organizacyjnych, pracowników Urzędu Miasta oraz nauczycieli.


Wynagrodzenia dla pracowników administracji i obsługi jednostek organizacyjnych mają zostać zwiększone od 1 lipca br. o 500 zł, a od 1 stycznia 2024 r. o kolejne 200 zł.

 

Wzrosty wynagrodzeń są powiązane ze wzrostem najniższej, bo najniższa wzrasta też w dwóch etapach

 

– mówił podczas konferencji Witold Wróblewski.


Pracowników Urzędu Miejskiego taki podział już nie będzie dotyczyć. Oni od 1 lipca otrzymywać będą 700 zł więcej.


Natomiast wzrost dodatku motywacyjnego nauczycieli ma obowiązywać od 1 września br.. Wzosnąć ma do 270 zł na etat. Zostaną wprowadzone też jednorazowe nagrody dla nauczycieli w kwocie 1 tys. zł. Będą one przyznawane każdemu nauczycielowi z okazji Dnia Nauczyciela.


- Osobną grupą są nauczyciele, których wynagrodzenie tak naprawdę nie zależy od samorządu tylko od wprowadzonych podwyżek przez Ministra – stwierdził Witold Wróblewski.


Podczas konferencji wielokrotnie podkreślano, że zawód nauczyciela nie jest doceniany finansowo. Czy zatem nauczyciele w Elblągu składają wypowiedzenia?

 

Jeżeli chodzi o Elbląg to na razie takich sytuacji nie mamy. To, co obserwujemy to to, że coraz więcej nauczycieli przechodzi na emeryturę jeśli ma taką możliwości. Natomiast nauczyciele nie rozwiązują stosunków pracy

 

 

– mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektorka Departamentu Edukacji Urzędu Miasta w Elblągu.- Nauczyciele języka, informatyki, zawodów - tu jest chyba największa trudność. Na przykład pensja dla informatyka w szkole czy pensja programisty to jest przepaść – dodała radna Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Adamowicz.


Z wyliczeń Władz Elbląga wynika, że podwyżki budżet Miasta kosztować będą 17 mln 600 tys. zł (10 mln 600 tys. zł na pracowników urzędu i jednostek oraz 7 mln zł dla pracowników oświaty).

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Elbląg
  Środa, 28.06

  Dla swoich to ma kasę, i to aż tyle ale żeby pogłębić kanał to nie ma pieniędzy. Ropuch wstrętny teraz sobie weźmie podwyżkę z 10 tys na Mc, bo kadecja się kończy i trzeba mieć na chlanie... A szarak niech z głodu zdycha.. Tylko podwyżkami śmieci i podatkami będzie gnebiony

 2. 2
  --15
  ~ Arek12
  Środa, 28.06

  Rozumiem ale jednego nie....... podwyżki ale za coś za pracę a nie nie odbieranie telefonów,lub czekanie aż urzędnik sobie wypije herbatę i poprosi klienta,nie mówiąc o kulturze

 3. 3
  +20
  ~ Komu i ile ?
  Środa, 28.06

  A ile? Skoro 4200 najnizsza dla pracownika początkującego a dla 20 ,30 czy 40 letnich o 400 zl więcej??? O takich podwyżkach rozmawiamy? A co z tymi co juz zainkasowali 2, 5 koła ?? Tez jeszcze za mało, moze dorzucić????!!!

 4. 4
  +23
  ~ Uznanie to brzmi dumnie !
  Środa, 28.06

  Chyba zapomniano o 1 szczegole średnio 700 i 500 więc wg "uznania " szefa jako sprawiedliwej wyroczni , ktorej sprawiedliwość wielu juz poznało!!!!

 5. 5
  +12
  ~ Joanna
  Środa, 28.06

  Znam nauczycieli, którzy złożyli jednak wypowiedzenia w maju - np. n-l języka obcego, logopeda….

 6. 6
  +20
  ~ Koniec z pogardą
  Środa, 28.06

  Ludzie będą składać wypowiedzenia i będzie a właściwie juz jest brak chętnych do pracy! Nie chcą być ani poniżani placowo ani dyskryminowani tym bardziej ze "uznanie " ma tu szerokie zastosowanie i chyba najmniej łączy się z wykonywaniem pracy!

 7. 7
  +14
  ~ Joanna1
  Środa, 28.06

  Znam nauczyciela matematyki, który złożył również wypowiedzenie umowy o pracę.

 8. 8
  +22
  ~ Pip
  Środa, 28.06

  Podwyżki wymuszone wzrostem najniższej krajowej

 9. 9
  --14
  ~ Upadły Harley
  Środa, 28.06

  Za tę kasę możnaby przywrócić starą komunikację miejską.

 10. 10
  +19
  ~ zabawni
  Środa, 28.06

  ta oszałamiająca kwota ma być motywacją dla zatrudnionych już tam, a dla tych co chcieliby rozpocząć bujną karierę urzędnika zachętą i łakomym kąskiem ??? to oznacza ze ci co to liczą są chyba odklejeni od realnego rynku pracy i panującej inflacji ! czas to ogarnąć bo po prostu kupa śmiechu!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86851000785828