Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

SP 23 traci kolejną szansę na nowe boisko? "Jak zwykle prezydent się uparł i nie chce skorzystać z możliwości"

02.06.2023, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
SP 23 traci kolejną szansę na nowe boisko? "Jak zwykle prezydent się uparł i nie chce skorzystać z możliwości"

Ministerstwo Sportu i Turystyki skierowało do samorządów program „Olimpia”, w którym można pozyskać 70 proc. dofinansowania na budowę boiska. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski nawet nie złożył wniosku, aby postarać się o te pieniądze.
1 marca br. rozpoczął się nabór m.in. do programu „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Tego dnia, na zaproszenie Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki i posła Leonarda Krasulskiego Elbląg odwiedził Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, który spotkał się z grupą elblążan.- Pan Minister opowiadał m.in. o programach, z których można skorzystać. Dzisiaj zostały zainaugurowane cztery bardzo ważne, rozwojowe programy sportowe. Mam nadzieję, że samorządy z naszego regionu, jak również kluby sportowe będą z nich korzystały – mówił 1 marca Andrzej Śliwka.


 
 

Inicjatywa musi iść ze strony samorządu. To samorządy składają wnioski o dofinansowanie. (…) Tylko czekam na wniosek ze strony pana Prezydenta Elbląga

 

– podkreślił 1 marca Kamil Bortniczuk.


Na realizację programu Olimpia w latach 2023-2024 Rząd przeznaczył 2 mld zł. - Celem Programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych – czytamy na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Co ważne dotacja na dofinansowanie na budowę obiektu sportowego w ramach Programu wynosi 70% kosztów związanych z realizacją zadania.


Jak wyjaśnia Ministerstwo, w ramach programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań: budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji oraz budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.


Prezydent Elbląga Witold Wróblewski nie skorzystał z możliwości ubiegania się o środki z rządowego Programu Olimpia na budowę przyszkolnej hali sportowej, która przydałaby się chociażby przy Szkole Podstawowej nr 23. Od lat rodzice uczniów chodzących do tej placówki apelują o remont boiska. Zdaniem władz miasta problemem jest brak pieniędzy. Nadarzyła się okazja, by rozwiązać tę kwestię. Niestety wniosek nie został złożony.

 


Cieszę się, że 11 samorządom udało się pozyskać dofinansowanie do budowy przyszkolnych hal. Bardzo żałuję, że nie ma wśród nich Elbląga mimo, że bardzo namawialiśmy Pana Prezydenta do tego, żeby w programie wziąć udział. Przecież dzięki temu dofinansowaniu mogliśmy z pomocą rządu załatwić problem boiska przy SP 23

 

– mówi Piotr Opaczewski, wicewojewoda warmińsko-mazurski.Wicewojewoda uważa, że Prezydent Witold Wróblewski marnuje okazje na pozyskanie środków na budowę boiska przy SP 23.

 

Jak zwykle prezydent się uparł i nie chce skorzystać z możliwości, które mu podsuwamy. Szkoda, bo jest możliwość pozyskania do 70 procent wartości inwestycji

 

– stwierdził Piotr Opaczewski.
Wczoraj (1 czerwca) ruszył kolejny nabór do Programu Olimpia. - Mam nadzieję, że tym razem Elbląga na liście nie zabraknie – dodał Piotr Opaczewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Bsp
  Piątek, 02.06

  To już nawet nie jest śmieszne. To zaczyna wyglądać na chorobę psychiczną tego człowieka

 2. 2
  +11
  ~ iza
  Piątek, 02.06

  na złość mamie odmrożę sobie uszy.

 3. 3
  +1
  ~ Ploterek
  Piątek, 02.06

  Fajny tytuł artykułu, taki sugerujący, super etyka dziennikarska. Otóż to nie była szansa na budowanie nowego boiska, co czytelnik może zrozumieć jako nowe boisko otwarte. W tym programie chodziło o budowę HALI sportowej. Dla prawidłowego zobrazowania tej sytuacji, autor "KJ" powinien poszukać informacji ile mniej więcej może kosztować wybudowanie takiej hali wraz z pełnym wyposażeniem. Bo to, że dofinansowanie inwestycji wynosi 70% to super, grzech nie skorzystać, tylko, że może się okazać, że te 30% dopłaty przez samorząd to np. 10-12 mln zł. To już są spore pieniądze.

 4. 4
  --2
  ~ Cezar
  Piątek, 02.06

  Gdyby PiS nakazał odgórnie używania papieru toaletowego, to cała opozycja chodziła by ob-rana na znak protestu.

 5. 5
  --1
  ~ xyz
  Piątek, 02.06

  Jak w tej sp23 to garstka uczniów jest, więcej przedszkolaków, które z boiska czy hali nie korzystają tak jak uczniowie szkół...

 6. 6
  +3
  ~ Urzędnik
  Piątek, 02.06

  Ale na podgrzewaną murawę dla kopaczy kasa obiecana. Czego nie rozumiecie ?

 7. 7
  +3
  ~ Śliwka - punktuj
  Piątek, 02.06

  To boisko, to jest pełna fotka mentalności Wróblewskiego, Nowaka, Missana, Czyżyka. Wielu w kilejnych artykułach wskazuje w/w na fotel prezydenta po kolejnych wyborach jako "właściwy na właściwym". W przypadku SP23 wcale nie chodzi o boisko - Nowak obiecał elektoratowi parking i jako komunista słowa dotrzymuje, a Wróblewski nie może znieść że kobieta uzyskała takie solidne poparcie bez jego udziału - egoista i narcyz. Antek w tej sprawie stoi jak Żyd w Kongresówce w otwartych drzwiach karczmy i wita "wielmożnego" przybysza Wróblewskiego - pałąk, scyzoryk. Jedno boisko a jak pokazuje że oni do niczego się nie nadają poza gloryfikacją ukrów i szuchewycza. Śliwka pewnie też jest `47, ale chłopie punktuj ich na każdym kroku,grzecznie i brutalnie pokazuj ich oblicze i pracowitość, obłudę, słupy

 8. 8
  +1
  ~ Śliwka - punktuj
  Piątek, 02.06

  ~xyz - to zlikwiduj tą szkołę, przesuń płot, zrób polski a nie ukraiński parking a w szkole ulokuj wszystkie poradnie psych - ped i podobne instytucje miejskie. To boisko to wyłączność Nowaka i nikt mu nie podskoczy. Dziwna postawa Czyżyka, bo zapewne o "boisku" słyszał , a to RM stawia zadania prezydentowi i go za to rozlicza,. Ale czyżyk milczy i tylko zbiera proso na konto. Zaraz go wystawią na listy, bo się nadaje. Czy opozycja w RM zgłosiła jakiś projekt uchwały w sprawie tego klepiska czy jest jak czyżyk akceptująca wszystkie anormalne postawy bawołu afrykańskiego? Boisko, przedszkole, SP9, słupy, port, ..... - żadnej koncepcji a jedynie "nie!".

 9. 9
  +4
  ~ no tak
  Piątek, 02.06

  A po co? Wróblewski chce tylko taki mały Porcik na kilka jachtów.

 10. 10
  +1
  ~ ~ no tak
  Sobota, 03.06

  a parking dla tirów ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1552379131317