Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przebudowa ul. Wieżowej rozważana była na ten rok. Jednak Miasto nie znajdzie na to środków przez najbliższe 12 lat?

04.04.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przebudowa ul. Wieżowej rozważana była na ten rok. Jednak Miasto nie znajdzie na to środków przez najbliższe 12 lat?

Przebudowa ul. Wieżowej rozważana była na ten rok. Niestety ta inwestycja nie trafiła do projektu budżetu na 2022 rok. Nie ma jej także w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2034. Dlaczego?


Podczas tworzenia projektu budżetu Miasta na 2022 r. rozważano remont ul. Wieżowej. Niestety na inwestycja została z czasem wykreślona.  

 

Zadanie dotyczące przebudowy ul. Wieżowej było rozpatrywane na etapie założeń do projektu uchwały budżetowej na rok 2022. Z uwagi na ograniczone środki finansowe Gminy Miasta Elbląg, które mogą zostać przeznaczone na inwestycje, ostatecznie te zadanie nie zostało wpisane do projektu budżetu

 

– stwierdził Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.


Jak poinformował nas Łukasz Mierzejewski, w obecnie obowiązujących dokumentach finansowych Gminy Miasta Elbląg, tj. zatwierdzonej przez Radę Miejską uchwale budżetowej na rok 2022 oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2034, nie ma zabezpieczonych środków na tę inwestycję.
 

W roku 2020 Prezydent złożył wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie przebudowy ul. Bednarskiej. Inwestycja taka znalazła się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania, którą Wojewoda przekazał do Ministerstwa Infrastruktury, aktualnie oczekujemy na zatwierdzenie listy zadań do dofinansowania. W przypadku otrzymania dofinansowania przebudowa ul. Bednarskiej planowana jest do realizacji w cyklu dwuletnim, z zakończeniem w 2023 r. Podobnie jak z ulicą Bednarską Miasto będzie chciało pozyskać środki na ulicę Wieżową, jeśli taka możliwość się pojawi

 

– zapewnia Łukasz Mierzejewski.

 
Koszt kompleksowej przebudowy ul. Wieżowej szacowany był na ok. 1,9 mln zł. - Zgodnie z dokumentacją projektowana opracowaną w 2013 roku planowana jest kompleksowa przebudowa nawierzchni jezdni, przebudowa chodników, budowa nowego oświetlenia ulicznego i przebudowa kanalizacji deszczowej – wymieniał Łukasz Mierzejewski

 

Uwzględniając możliwe dostępne środki finansowe rozważone będzie etapowanie inwestycji w podziale na odcinek od ul. Przymurze do ul. Stary Rynek i od ul. Pocztowej do ul. Stary Rynek. Przed realizacją inwestycji dokumentacja projektowa będzie zaktualizowana

 

– dodał rzecznik prasowy Ratusza.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Troll
  Poniedziałek, 04.04

  Ważne aby na płace było.

 2. 2
  +6
  ~ Pani
  Poniedziałek, 04.04

  mało,że na pałace... SEZON MOTOROWY się zaczął to Wróbel musi z garażu wyjąć, odrestaurować, dorobić,przerobić. WSZYSTKIM NAM OCZY MYDLI. Ludzie błagam NIE GŁOSUJCIE JUŻ NA TEGO NIEUDACZNIKA !

 3. 3
  +11
  ~ Anon
  Poniedziałek, 04.04

  Wizytówka miasta w końcu! Fajnie, że miasto dba....

 4. 4
  +12
  ~ Qaz
  Poniedziałek, 04.04

  A na drogę do Wójcika było ????

 5. 5
  +12
  ~ Upadły Harley
  Poniedziałek, 04.04

  Ta ulica musi poczekać aż Wójcik kupi tam mieszkania lub otworzy byznes - wtedy zrobią w rok.

 6. 6
  +6
  ~ Pismen
  Wtorek, 05.04

  Nad tą ulicą wisi jakaś klątwa. Mieszkańcy pamiętają czasy gdy po wybudowaniu kilku kamienic Prezydent Słonina zapewniał mieszkańców , że remont Wieżowej to kwestia góra roku. Stare Miasto jest wizytówką tego grajdoła - wydaje się że dbanie o takie miejsca to oblig. Widać że nie. Żenada.

 7. 7
  +4
  ~ poldek
  Wtorek, 05.04

  Marny interes dla władzy, dlatego kasy nie wyłożą bo nic nie skubną z tego.

 8. 8
  +4
  ~ Kryspin
  Wtorek, 05.04

  Za to że miasta nie stać na inwestycje podziękujcie PiS-owyborcy swojemu Mateuszkowi machającemu łapkami i jego "PiS-owskiemu ładowi". Swoją droga dziwi że taka kompromitacja i kabaret z tym ładem jeszcze nie dotarła do świadomości ludzi - że rządzą nami nieudacznicy i pozoranci.

 9. 9
  --2
  ~ do Kryspin
  Wtorek, 05.04

  dlatego my elblazanie naprawimy swoj blad i nastepnego prezydenta wybierzemi juz z PIS , skoro ten obecny wmawia wszystkim ze jego nieudolnosc jest zwiazana z tym ze w kraju rzadzi pis .

 10. 10
  +56
  ~ chłop z psl
  Wtorek, 05.04

  Gdzie jest Wróblewski i inni z ciemnego lasu? Ani "zwołanej konferencji", ani fotki, ani w info że "mówi", "zdradził", "powiedział". Nie "powiedział też "co się działo w marcu" a przecież w marcu stwierdzono brak kibla na Dolince i amfiteatr cuchnie. A co do remontu - nazwa jest "Stare Miasto" i aktualna załoga UM bierze to dosłownie. Pomnik Marysi , kasa dla kopaczy i kilka podobnych "inwestycji i była by droga. Wschodnia też w krzakach. Obawiam się, że gdy Wróblewski wyjdzie z ukrycia , to do wyborów sypnie obietnicami jak z rękawa. na razie rząd ukradł mu działkę portową którą sprzedaje już od roku. Zagłoba sprzedał Niderlandy a Witold rządowy port. Co tam droga , ważne 30000 miesięcznie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.111435174942