Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Działka na Starym Mieście sprzedana. 1,6 mln zł zasili kasę Miasta

03.04.2022, 13:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Działka na Starym Mieście sprzedana. 1,6 mln zł zasili kasę Miasta

Znalazł się nabywca atrakcyjnej działki na Starym Mieście. Do przetargu stanęło trzech oferentów. Ostatecznie postępowanie wygrała spółka EnergoZet, która zaoferowała za nieruchomość na rogu ulic Św. Ducha i Bulwaru Zygmunta ponad 1,6 mln zł. 

 

Nieruchomość przy ul. Świętego Ducha, przy skrzyżowaniu z Bulwarem Zygmunta Augusta, ma powierzchnię około 0,2 ha (składają się na nią cztery działki). Przed wojną w tym miejscu znajdowały się kamienice. W 1945 roku zostały praktycznie całkowicie zniszczone. Później planowano tu budowę siedziby archiwum miejskie. Inwestycji nie zrealizowano i przez dziesięciolecia teren pozostawał niezagospodarowany. W ubiegłym roku Miasto zdecydowało o sprzedaży terenu, a radni przyjęli uchwałę w tej sprawie. Zmieniono również plan zagospodarowania, które zakładają przeznaczenie usługowe.

 

Do przetargu, który odbył się 28 marca, stanęło trzech oferentów. Cena wywoławcza nieruchomości przy ulicach: Św. Ducha i Bulwarze Zygmunta Augusta wynosiła 820 tys. zł (netto). Zwycięzcą przetargu została spółka Energo Zet, która zaproponowała za nią 1 mln 620 tys. zł (netto). 
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ anatol
  Sobota, 02.04

  Dzialka sprzedana z wieloletnim opóznieniem nieznanej spółce EnergoZet, Ale komu ,jak komu ,ale urzędnikom Ratusza przecież się nie spieszy , bo pensja ta sama niezaleznie od sprzedanych lub nie terenów miejskich . Po przeczytaniu artykułu wiem co było tam przed 1945 rokiem , Oraz wiem ,że obecnie mieniono plan zagospodarowania, które zakłada przeznaczenie usługowe. cokolwiek ,by to znaczyło Biedronkę , Autohandel ,czy Cukiernię , ale na pewno nie kamiennicę 4 piętrową z hala garażową w podziemiu . Wiemy ,że polowa przestrzeni uslugowej w Srodmieściu i Starówce jest na sprzedaż lub do wynajęcia , więc po co kolejna. Nie wiemy ,czy EnergoZet ma wyznaczone terminy rozpoczęcia i zakończenia budowy. Ale pewnie sie dowiemy.

 2. 2
  --7
  ~ Zet z Energo, a jużci.
  Sobota, 02.04

  Niejaki czy nijaki anatolu/janatolu czy jakoś tam skoro wiesz, że taka firma nie istnieje to jak mawia pan Ferdynand Kiepski idź natychmiast na Kolegium, albo do Prokuratury. A tak to wygląda na zasadę wiem, ale nie powiem, bo zacieram ręce z zadowolenia, że znów dowaliłem komu trzeba. I tak to się toczy życie w naszym pięknym kłaju, wciąż się cieszymy z oskarżeń innych.

 3. 3
  +5
  ~ Golo
  Sobota, 02.04

  Łatać dziury i doły na ulicach i sprzątać piasek z dróg dla rowerów. ¡!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +8
  ~ marek
  Sobota, 02.04

  EnrgoZet, to spółka, z którą kazdy ma, lub miał do czynienia Inkaseci za prąd, to jej pracownicy

 5. 5
  +2
  ~ I co z TEGO
  Sobota, 02.04

  Chca budować budynki w Elblągu to klody pod nogi rzucają gł,,,y. Niedawno zablokowane kilka budów. Przykład koło seminarium. Miasto głupców ze słoma w butach.

 6. 6
  +2
  ~ wuj onkel
  Sobota, 02.04

  do a jużci. - to świetna wiadomość ,że ta działka została sprzedana firmie energetycznej i pewnie tam będzie jej nowa siedziba. ale w naszym pieknym miescie ratusz nie zawsze ma szczęsliwą rękę do kupujacych ,co widać po palacyku , zdroju , czy placu konstytucji i paru kamienniczkach , żeby się nie rozgadywać . po za tym mnogość pustych lokali należących do sp. sielanka na dawnym deptaku 1 maja i jednoczesny brak zainteresowania prezydentow tematem pustostanow w miescie i innych dziwnych decyzji lub ich zaniechań powoduje poparcie 2 % dla obecnych wladz miejskich na rok przed wyborami . czyli jest w elblagu tak sobie nawet bez kolegium i prokuratury oraz kiepskiego z wroclawia

 7. 7
  +6
  ~ slava
  Niedziela, 03.04

  Już "sprzedano", więc jakakolwiek dyskusja o sprzedaży jest zbędna. Ważne są zapisy umowy, bo zapewne są tak samo skonstruowane jak wcześniejsze kwiatki miejskie, bo zawierają je z UM ci sami ludzie. Ciekawe, że w przestrzeni publicznej nie było wrzawy i sygnałów o działce na sprzedaż.

 8. 8
  +5
  ~ er ce
  Niedziela, 03.04

  I znowu elbląskie bezcenne archiwum poza Elblągiem ,rozczłonkowane w Malborku i Gdańsku.

 9. 9
  +3
  ~ FT
  Niedziela, 03.04

  no to są pieniądze na boisko przy szkole 23

 10. 10
  +4
  ~ Normalna
  Poniedziałek, 04.04

  Co dzieje się z kasą za sprzedane nieruchomości?. Radni bezradni!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1395008563995