Poniedziałek, 3.10.2022, Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Radni nie zgodzą się na wybudowanie trzech budynków przy ul. Bożego Ciała?

26.10.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni nie zgodzą się na wybudowanie trzech budynków przy ul. Bożego Ciała?
Wizualizacja
W maju br. inwestor złożył wniosek do Rady Miasta w sprawie ustalenia lokalizacji trzech budynków mieszkaniowych przy ul. Bożego Ciała. Radni zagłosują za jego odrzuceniem?
 
W przyszłym tygodniu (4 listopada) odbędzie się sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazł się projekt uchwały w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej polegającej na budowie trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Bożego Ciała.
 
Wniosek inwestora wraz z koncepcją architektoniczno-urbanistyczną, wizualizacjami i dokumentami umieszczono w maju na stronie Biuletynu Urzędu Miejskiego. Miejska Komisja Urbanistyczno- Architektoniczna miała dwie uwagi: „układ projektowanej zabudowy w formie trzech odrębnych budynków nie wypełnia w należyty sposób ustaleń planu miejscowego oraz istniejących uwarunkowań w zakresie stworzenia zwartej zabudowy pierzejowej z eksponowanym fragmentem zabudowy narożnikowej oraz lokalizacja zabudowy kubaturowej jest zbyt rozproszona i wymaga powiązania, a fragment rozwiązania narożnikowego nie wypełnia całego narożnika”.
 
Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny wyraził stanowisko, że proponowana lokalizacja inwestycji mieszkaniowej narusza zasadę zachowania ładu przestrzennego (z uwagi na brak odpowiedniego rozmieszczenia funkcji obiektów, brak bezkonfliktowego sąsiedztwa funkcji przemysłowej i mieszkaniowej), jak również może spowodować narażenie ludzi na uciążliwości i szkodliwości środowiskowe.
 
Negatywną opinię przedstawiły Warmińsko-Mazurska Komendanta Wojewódzkiej Straży Pożarnej oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie. Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zawnioskowało o nieuwzględnienie wniosku Inwestora o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej.
 
Inwestor zapewnił, że dostosował się do wskazanych uwag i w lipcu złożył zmodyfikowany wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji.
 
 
Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna podtrzymała poprzednią opinię do wniosku, dodatkowo stwierdzając, iż zmodyfikowany wniosek jest bardziej niekorzystny dla krajobrazu tego miejsca, w większym stopniu zasłaniając od strony ul. Robotniczej zabytkowy obiekt Seminarium Duchownego. Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zwrócił uwagę, że projektowana inwestycja zlokalizowana będzie w bliskim sąsiedztwie terenów zabudowy przemysłowoskładowej. Lokalizacja budynków mieszkalnych wielorodzinnych w ww. sąsiedztwie może uniemożliwiać zapewnienie właściwych pod względem higienicznych i zdrowotnym warunków zamieszkiwania ludności. Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji wydał opinię negatywną
 
– czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
 
 
4 listopada radni zdecydują czy odrzucić wniosek Inwestora.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ PanT
  Wtorek, 26.10

  Aleee powód pfff ze zasłania kawałek cegły i panów w sutannach, niech znak informacyjny postawia przy ulicy, że można coś tam na tyle zobaczyć i tyle, ziemia się zmarnuje dla czegoś na co nikt nie patrzy

 2. 2
  +12
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 26.10

  Takie fajne osiedle się kroiło... A tu nic z tego. Inwestor dowiedział się z listy zastrzeżeń kogo i w której instytucji pominął w procesie argumentów w kopertach za udzielenie zgody. Ciekawe ilu w Olsztynie ma tyle do ooeiedzenia jeśli chodzi o rozwój budownictwa w centrum Elbląga. Jaką to dbałością otacza nas Olsztyn! Tak dba że nie ma czasu zająć się hektarami lasu rąbanego tam w lesie miejskim pod budowy deweloperskie na Dywitach albo na Tracku na przykład. Jakoś też nikomu w Olsztynie nie przeszkadza zabudowa podwórek blokami. A jakież to wynajdują przeszkody żeby w Elblągu nie powstało to sympatyczne osiedle? Ano, zasłoni wspaniały obiekt seminarium a za chwilę, że nie odtwarza ścisłej zabudowy pierzejowej. To albo niech nie zasłania, albo pierzeja? I tak robią pod górkę jak Czesi Morawieckiemu z Turowem. A Elbląg nie może się odbudować po 1945 roku.

 3. 3
  +2
  ~ Bobek
  Wtorek, 26.10

  Ceglane elewacje całkiem spoko, ale widok od strony Stoczniowej rzeczywiście słaby

 4. 4
  +13
  ~ zkm
  Wtorek, 26.10

  Trudno dogodzić elbląskim urzędnikom. Moim zdaniem piękna zabudowa

 5. 5
  +8
  ~ ???
  Wtorek, 26.10

  A tu są jeszcze jacyś radni? Wątpię???

 6. 6
  +9
  ~ Stańczyk Elbląski
  Wtorek, 26.10

  Bo budynki klechownię zasłonią.

 7. 7
  +8
  ~ Gvgvg mi
  Wtorek, 26.10

  Radni odrzuca wniosek inwestora, gdyż obawiają się c, y przyszli młodzi i Mali mieszkańcy osiedla mogą bezpieczni w sąsiedztwie takiej instytucji jak seminarium w którym to panowie w sukienkach mają ciągoty. do. Dzieci, o czym świadczą ostatnie informacje o pedofili w kościele vvvv

 8. 8
  +12
  ~ lucyna
  Wtorek, 26.10

  Oczywiście ,olsztyn ,jak zwykle nie zgadza się na kolejną inwestycję w Elblągu , bo może Śródmieście naszego miasta zacznie wygladac jak miasto , a nie jak wieś i to denerwuje .

 9. 9
  +4
  ~ laskipaa
  Wtorek, 26.10

  Olsztyńskie pseudoinstytucje po prostu olać, w d... z nimi, ale że problem ma też EPGK to już ręce opadają. To miasto to kompletne dno, nawet bez pomocy olsztyna.

 10. 10
  --1
  ~ Protas
  Wtorek, 26.10

  Niech podadzą nazwiska tych radnych, pewnie Wróblewski i jego świta i klakierzy typu Owsik, Konkert i inni….

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0988259315491