Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Niebawem ruszy rozbudowa PWSZ. "Zmienimy trochę image naszego budynku"

14.10.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Niebawem ruszy rozbudowa PWSZ. "Zmienimy trochę image naszego budynku"
projekt rozbudowy PWSZ w Elblągu

Rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu rozpocznie się najpewniej już w listopadzie. Dziś, 14 października, uczelnia podpisała umowę z wykonawcą inwestycji, elbląską firmą Elzambud. - Uzyskamy nową przestrzeń dydaktyczną i trochę zmienimy image naszego budynku, który już mocno odstaje od współczesnych stylów architektonicznych - mówi rektor dr inż. Jarosław Niedojadło.

 

Budynek elbląskiej PWSZ przy al. Grunwaldzkiej w ciągu najbliższych 2 lat zyska dodatkowe piętro - powstanie ono nad frontową częścią obiektu. Uczelnia właśnie rozstrzygnęła przetarg na to zadanie. Powierzono je firmie PBM Elzambud z Elbląga. Rozbudowa będzie kosztowała ok. 16,6 mln zł.

W czwartek, 14 października, PWSZ podpisała umowę z wykonawcą rozbudowy. Tego samego dnia odbyło się przekazanie placu budowy.

 

W najbliższych dniach powstanie harmonogram prac, który będzie uzależniony od bardzo szczegółowej, technicznej analizy dokumentacji, możliwości udostępniania placu budowy przez zamawiającego i potencjału niektórych firm współpracujących z nami. Mamy nadzieję, że prace budowlane ruszą z początkiem listopada i uda nam się je zakończyć zgodnie z umową, czyli do października 2022 roku

 

- mówił Piotr Boryszewski, prezes zarządu Elzambud.

 

To będzie praca na czynnym obiekcie. Wykonawcę robót czekają spore utrudnienia, stąd tak ważne odpowiednie przygotowanie harmonogramu robót. Myślę, że w ciągu najbliższego miesiąca, tak ułożymy prace, żeby zakończyły się one się w zakładanym terminie, budżecie i w odpowiedniej jakości

 

- dodaje Paweł Marszałkowski, inżynier kontraktu.

 

Przypomnijmy. Na dobudowanym, trzecim piętrze znajdzie się kilka nowocześnie wyposażonych laboratoriów i pracowni. Wśród nich m.in. laboratorium modelowania 3D wraz z pracownią skanowania obiektów rzeczywistych, laboratorium budowy, programowania i badania dronów, pracownia robotyki i mechatroniki. Powstanie tam również pracownia studenckich aktywności społecznych. 

 

Cała inwestycja będzie kosztowała ok. 19,7 mln zł (koszt wyposażenia to 3 mln 133 tys. zł). Prace budowlane powinny się zakończyć do października 2022 roku, a cały projekt do września 2023 roku.  


 

Budynek przy al. Grunwaldzkiej powstał w 1974 roku. W 2012 roku został rozbudowany, wtedy powstało m.in.: skrzydło z tyłu, w którym mieści się aula. Teraz chcemy nadbudować część frontową, aby uzyskać nową przestrzeń dydaktyczną, ale również trochę zmienić image naszego budynku, który już mocno odstaje od współczesnych stylów architektonicznych. Mamy świadomość, że łatwiej wybudować całkowicie nowy obiekt, niż wybudować nadbudowę nad obiektem, który częściowo będzie użytkowany. Jesteśmy jednak optymistami. Myślę, że nasz wykonawca, nie takie problemy już rozwiązywał. Liczymy, że uda się sprawnie przeprowadzić tę inwstycję

 

- mówił dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor PWSZ w Elblągu.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ emeryt
  Czwartek, 14.10

  To bardzo dobra decyzja ,ktora podniesie rangę tej uczelni . Tylko co po zajęciach w wolnym czasie mogą robić studenci w Elblągu ? Kiedy uczelnia w koncu zdecyduje się na budowę KLUBU STUDENCKIEGO ? My studenci czekamy .

 2. 2
  --2
  ~ Spec od hec
  Czwartek, 14.10

  Po co te ściany z boku blokujące okna?

 3. 3
  +1
  ~ byli pracownicy
  Piątek, 15.10

  no jak Elzambud z byłym strażakiem na czele "wybił" się na Zamechu i Elzamie, mam nadzieję że kiedyś ktoś napisze książkę na ten temat aby wziąć postacie pod uwage taki jak Olechnowicz, Tarnowski, Biegajło, Waluk później Florczyk i spółka no i Kosecka

 4. 4
  +1
  ~ też pracownik
  Piątek, 15.10

  byli pracownicy, brawo za odwagę, widać po minusach że te słowa nie są na rękę pewnej grupie

 5. 5
  +3
  ~ fajny
  Piątek, 15.10

  Zastanawia jedno dlaczego tez nie dobudowuje sie następnego budynku obok lub kilku budynków .Miejsce jest.

 6. 6
  0
  ~ Karabin na strzaly
  Sobota, 16.10

  Elzambud..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0951111316681